REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

60 kursiyer sertifika aldı

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi konusunda rekorlarla dolu bir 2016 geçiren Torbalı Ticaret Odası, 60 kursiyere sertifika verirken, yılın son kursunun startını da verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
60 kursiyer sertifika aldı
36 Görüntüleme
02 Aralık 2016 - 13:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

EĞİTİMLİ girişimcilerin yetişmesinde öncülük eden Torbalı Ticaret Odası’nın düzenlediği KOSGEB Girişimcilik Kursu’nun sertifika töreni önceki gün gerçekleştirildi. Eğitimleri tamamlanan 2 kursun sonunda 60 kursiyer sertifika alırken, yeni kursun da startı verildi. Bugüne kadar 22 kurs tamamlayan ve 23.’sünü de başlatan Torbalı Ticaret Odası, bu alanda kırılması zor bir rekora da imza attı. TTO bünyesinde 660 kursiyer eğitim alırken, 50 kişi kendi iş yerini açtı.

660 KİŞİ EĞİTİM ALDI

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Torbalı Ticaret Odası işbirliği ile 2010 yılında ilçeye bir temsilcilik açtı. KOSGEB temsilciliği yeni işletmeler kurulması için girişimcilere eğitim ve destek veriyor. Bugüne kadar Torbalı Ticaret Odası 22 girişimcilik kursu açtı. Bu kurslarda 660 kişi eğitim alırken, 50 girişimci işletme açarak KOSGEB’ten hibe ve kredi desteği aldı. 2016 yılına kadar işletme kuranlara KOSGEB 30 bin TL hibe verirken Haziran ayından itibaren verilen hibe desteği 50 bin TL’ye çıktı. KOSGEB ayrıca kurulan işletmelere 2 sene geri ödemesiz ve faizsiz 100 bin TL kredi imkanı da sunuyor.

2016 8 KURS AÇILDI

Torbalı Ticaret Odası, KOSGEB’in yanı sıra İş-Kur ve Torbalı Kaymakamlığı ile birlikte ortaklaşa düzenlediği kurslarda rekor üstüne rekor kırıyor. İlk kurs açan kurum olan TTO, özellikle 2016 yılında yoğun bir şekilde kurs düzenlemeye başladı. 5 yılda sadece 15 kurs açan kurum, 2016 ile birlikte hızlandı. Üst üste tam 7 kurs açan ve bunların son ikisinde eğitim gören kursiyerler için sertifika töreni gerçekleştiren Ticaret Odası, 2016’nın 8., toplamda ise 23. kursunu başlattı. Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika törenine Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Torbalı Kaymakamı adına Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdür Hakan Tetik,  KOSGEB Eğitmeni Dilek Selçuk katıldı. Törende, iki farklı kursta eğitim gören 60 kursiyer ve yeni dönemde eğitim görecek 30 kursiyerde hazır bulundu.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Sertifika töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, “İstihdamı artırmak için artık yapılacak tek şey girişimciliği özendirmektir. Biz Ticaret Odası olarak KOSGEB’le bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalarda yüzlerce kişiye yeni girişimci sertifikası verdik.  İşgücüne her yıl yüzlerce kişi dahil ettik. Yeni girişimci sayısını artırmak için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Konuşmaların ardından soru-cevap kısmına geçildi. Son olarak sertifika almaya hak kazananlara törenle sertifikaları verildi. Sertifikalar, Abdulvahap Olgun, Hakan Tetik, Dilek Selçuk ve KOSGEB Torbalı Sorumlusu Sultan Mert tarafından verildi.

 

150 BİN LİRA DESTEK

Torbalı’da bugüne kadar KOSGEB destekli olarak güzellik salonu, mobilya imalathanesi, oto yıkama, halı yıkama başta olmak üzere çeşitli sektörlerden birçok işyeri açıldı. KOSGEB destekli işyeri açmak isteyenler 32 saat süren eğitimi tamamladıktan sonra makine-teçhizat, oto tamir, mobilya imalat, yemek sektörü, kafe, kahvaltı salonu, güzellik merkezi gibi farklı sektörlerde işyeri açabiliyorlar. Verilen eğitimlerde işyeri kurulurken yapılması gerekenler, finansal-mali analizler, Pazar araştırması, iş planı hazırlama gibi konularda bilgi veriliyor. Alınan eğitimden sonra kurulan firmalar gerekli şartları yerine getirip KOSGEB Güney Hizmet Müdürlüğü tarafından yapılan denetimde onay almaları halinde 50 Bin TL hibe, 100 Bin TL kredi desteğinden yararlanabiliyor.

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web