Büyük Torbalı

ADALET ISTIYORUZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ADALET ISTIYORUZ!
205 Görüntüleme
09 Mart 2011 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sonuca ulasilmakta aciz kalinmasi, cinayet islemek isteyenleri ‘nasil olsa devlet bu isleri çözmekte aciz’ seklinde düsünceye sevkeder

6 Kasim 2010 tarihinde ortadan kaybolan ve cinayet zanlisi olarak geçtigimiz günlerde eski sekreteri, sekreterin esi ve esinin agabeyinin sevgilisi gözaltina alinan Avukat Mümtaz Baytekin olayi aradan geçen 4 aylik süre zarfinda bir türlü aydinlatilamadi. Tutuklu bulunan sekreter C.Y., esi E.Y., ve D.A.’nin suçlamalari kabul etmemesi, cinayet zanlilarindan E.Y.nin Azerbeycan’dan dönmemesi üzerine olayin üzerindeki sir perdesi devam ediyor. Cinayet oldugu kesinlesen olayin ardindan kayip avukatin cesedine ve aracina ulasilamamasi Baytekin ailesini isyan ettirdi. Agabeyi kaybolduktan 2 gün sonra Savciliga süpheli gördügü ve su anda tutuklu bulunan 3 kisinin adini verdigini fakat olayin vahametinin zamaninda anlasilamadigini söyleyen kayip avukatin kardesi Yildirim Baytekin, “Hukuka güvendigimiz için magdur edilmemeliydik. Devletimizin maktule ulasmada bu kadar aciz olmamasi gerektigini düsünüyoruz” dedi.

CINAYETI BIZ MI ÇÖZELIM?

OLAYIN aydinlatilmasi için yurt disindaki kriminal laboratuarlardan medet umar hale geldiklerini söyleyen Baytekin, “Tüm umudunu hukuka baglamis insanlar, magdur edilmemelidir” dedi. Olayin aydinlatilmamasinin toplumda da kaygi uyandirdigini söyleyen Baytekin, “Devlet, sanki cinayeti bizim çözmemizi, delillere bizim ulasmamiz gerekiyormus, maktülü bizim bulmamizi istiyormus gibi hareket ediliyor. Kardesimden 06.11.2010 tarihinden sonra haber alinamamasi nedeni ile onu öldürdükleri süphesi ile tarafimizca 08.11.2010 tarihinde ilgili resmi makamlara sikâyete bulunulmus, su an tutuklu bulunan sahislar ve kaçan sahsin kardesinin ortadan kaldirilmasi ile dogrudan ilgisi oldugu ilgili makamlara bildirilmistir. Ilgili makamlarca çalismalar baslatilmis ve yakin ilgi gösterilmisse de; tüm delil ve çabalarimiza ragmen olayin vahameti ilk zamanda anlasilmamistir. Ilk olarak ‘kayip sahis olayi’ seklinde yaklasmasi, katillerden birinin yurtdisina kaçmasina ve yakalanamamasina, diger bazi suç ortaklarinin ortaya çikartilmasina engel oldugu gibi bir kisim delillerin karartilmasina sebebiyet vermistir. Gelinen noktada 08.11.2010 tarihli sikâyetimizde adi geçen katillerce Mümtaz Baytekin’in öldürüldügü sabit olmakla birlikte maktule hala ulasilamamistir. Biz, devletimizin maktule ulasmada bu kadar aciz olmamasi gerektigi düsünüyoruz” dedi.

KAYGI DUYUYORUZ

KATIL zanlisi olarak hakkinda arama karari çikartilan ve Azerbeycan’da bulunan E.Y.’ye ulasilmamasini da zafiyet olarak nitelendiren Baytekin, “Kamu erki dogru ve planli kullanildiginda katil zanlisinin yurt disindan üç gün içerisinde getirilip maktulün de daha çabuk bulunacagini düsünmekteyiz. Mesela dosyadan görüntüler hala çözümlenememistir. Magdur olarak bizle özel laboratuar kapilarinda, yurtdisindaki kriminal laboratuarlardan medet umar hale geldik. Emniyet ve istihbarat gücü ile maktulün aracina dahil hala ulasilamamasi toplum olarak ortak bir güvenlik kaygisi duymamiz gerektigi düsündürmektedir. Ilgili birimlerin bizim gösterdigimiz çabadan fazla çaba göstermedikçe maktule ulasmakta bir sonuç elde edilecegini düsünmedigimizden; özellikle bu konuda devletimizin tüm imkânlarini kullanmasini ve çalismalari ivedilikle sonuçlandirmasini bekliyoruz. Sonuca ulasilmakta aciz kalinmasi, toplumda cinayet islemek isteyen baska sahislari da nasil olsa devlet bu isleri çözmekte aciz’ seklinde bir düsünceye sev edecek ve cesaretlendirecektir” dedi.

ACIMIZ GUN GEÇTIKÇE KATLANIYOR

AILECEK tek isteklerinin öldürüldügünden emin olduklari Mümtaz Baytekin’in cesedine ulasilmasi ve suçlularin hak ettigi cezaya çarptirilmasi oldugunu ifade eden Yildirim Baytekin, “Kardesimizin öldürülmesinin verdigi aci bir yana, bugüne kadar maktule ulasilamamis olmasinin verdigi ikinci bir aci ile karsi karisa birakilan ve söz konusu olayda adaletin tecelli etmesi için çalisan ve hukuka inancini hiçbir zaman kaybetmemis bizler; devletimizden yaralarimizi sarmasini, sonuca ulasilmasini istiyoruz. Aradan 4 aylik bir zaman geçmisse de adaletin geç de olsa tecelli edecegine ve devletimize umut baglayan bizlerin magdur edilmeyecegine inanmak istiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web