REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Agir kusur!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Agir kusur!
126 Görüntüleme
07 Ekim 2010 - 22:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERI okurlarim, Araç Muayene Istasyonu magdurlari arasina ben de girdim. Gözüm gibi baktigim otomobilim ‘Agir Kusurlu’ çikti. Aracimin vizesini yaptirmak için biraz gecikmeli de olsa Izmir-Aydin Asfalti üzerindeki Araç Muayene Istasyonu’na gittim. Bana, bir belge verdiler. Belgede- aracimin ‘Agir Kusurlu’ oldu-gunu yazmislar. Bir an sandim ki benim otomo-bilde direksiyon falan eksik. Ya da tekerlekleri yok.
Elime kagidi aldim ve Atatürk Sanayi Sitesi’ne gittim. Bir Oto Elektrikçisi’ne belgenin içerigini sordum. Agir kusur neymis biliyor musunuz? Emniyet kemeri, koltuk kilifinin altinda kalmis Buymus agir kusur! Adam gözümün önünde eliyle emniyet kemerini çikardi. Bu kadar basit bir islem yani. Agir kusur yazdiklarinda trafige falan çikamayacagim bir hatam var sandim.
Buradan Araç Muayene Istasyonu’ndaki arkadas-lara sesleniyorum. Amaciniz vatandasin isini zorlastirmaksa size diyecek sözüm yok. Ama eger amaciniz vatandasa dogru yolu göstermekse lütfen buna uygun davranin. Oraya geldigimde beni emniyet kemeri konusunda sözlü olarak uyarsaniz, diliniz asinmaz herhalde. Bunu agir kusur olarak göstermeye, beni ugrastirmaya ne gerek var? Oldu olacak beni trafikten men etseydiniz..

KALDIRIM ISGALI ARTIK BITSIN

BIR zamanlar bu konuda çalisma baslatilmisti. Ama 2 hafta uygulanamadan sona erdi. Kaldi-rimlarin esya ile dolu olmasi sadece bizim ilçe-mize özgü bir durum. Kaldirimlarda yayalardan baska her sey var. Esnaf dükkân kiralarken, ö-nündeki kaldirimin metrekaresini de hesap edi-yor. Çünkü bütün esyayi oraya yigacak. Peki insanlar nereden yürüyecek? Asfalttan yürüye-cek… Yaslilar, hastalar, özürlüler, âmâlar, çocuklu bayanlar bu durumdan çok sikayetçi..
Ben, Avrupa görmüs bir insanim. Inanin oralarda kaldirimlar bir uçtan öteki uca kadar bombos.. Adi üstünde kaldirim çünkü. Insanlar yürüsün diye yapilmis. Bizde ise durum tam komedi. Kal-dirimin bir ucunda açik hava kahvehanesi kurul-mus. Tabureler, sandalyeler çekilmis; hatta nar-gile bile içiliyor. Sohbet koyu. Aralarindan geçe-meyecegine göre mecburen asfalttan geçiyorsun. 5 adim ötede bir magazanin ürünleri… Kap-kacaklarla, masalarla, aletlerle dolu… Yine iniyorsun asfaltta. Bu döngü böyle gidiyor… Kaldirimlar üzerinde yaya hariç herkes söz sahibi.. Buradan yetkililere sesleniyorum… Lütfen artik kaldirim isgaline son verin….

CEMALI TUNCER’DE RALLI YAPANLAR…

BIRKAÇ okurum beni bu konuda uyarinca ko-nuyu köseme tasimaya karar verdim… Cemali Tuncer Bulvari’ndan araçlar çok süratli gidiyor-mus. Kasis olmadigi için gençlerin ralli alani ha-line gelmis.. Çok tehlikeli bir durum. Ayni sekil-de Muzaffer Kebapçigil’in bitisigindeki yolda da benzer bir durum yasaniyormus… Buradan hem hiz yapan sürücüleri hem de konuyla ilgili yet-kilileri uyarmak istiyorum…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web