Büyük Torbalı

AK Partili Kaya’dan ‘İzmir ayrılsın’ tepkisi

CHP İzmir Milletvekili Yiğit’in devletin zirvesinin AB’ye çıkışını eleştirirken söylediği ‘Gerekirse İzmir ayrılsın’ sözlerine AK Parti cephesinden sert tepki geldi. İzmir Milletvekili Kaya, “Bölücü odakların iştahını kabartmıştır” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK Partili Kaya’dan ‘İzmir ayrılsın’ tepkisi
125 Görüntüleme
17 Kasım 2016 - 9:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purcu ve Ali Yiğit, Denizli Milletvekili Melike Basmacı ile Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il binası önünde partililere seslendi.

Kayseri’deki buluşma CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit’in mesajlar damga vurdu.

CHP İzmir Milletvekili Yiğit, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Avrupa Birliği’ne yönelik eleştirilerine tepki göstererek, “Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Biz bazen diyoruz ki ‘Gerekirse İzmir ayrılsın’ yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı” dedi.

Bu sözlere AK Parti cephesinden sert tepki geldi. Twitter’dan attığı seri mesajlarla Yiğit’i eleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, “Bölücü odakların iştahını kabartmıştır” ifadelerini kullandı.

İŞTE O MESAJLAR
CHP İzmir Milletvekili Sayın Ali Yiğit’in dün Kayseri’de yaptığı açıklamalar oldukça talihsizdir ve kabul edilemez.

Sayın Ali Yiğit’in açıklamaları, bölücü odakların iştahını kabartmıştır.

İşte CHP’nin geldiği son nokta budur. Bu açıklamalar, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan herkesi incitmiştir.

Biz CHP’nin HDP’nin sırt dayanağı olmaktan vazgeçmesini beklerken, kendileri tavır ve eylemleriyle HDP’yi gölgede bırakır olmuşlardır.

Bir milletvekilinin şehrine ve şehrinin temsil ettiği değerlere bu kadar uzak olması hakikaten ibret verici bir durumdur.

İzmir, 15 Mayıs 1919’da Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’in Yunan ordusuna karşı sıktığı ilk kurşun ile Kurtuluş Savaşı’nın ateşini yakan kenttir.

26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz sonucunda, 9 Eylül 1922’de, yani üç yıl dört ay sonra İzmir, işgalden kurtulmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurarken bütün önemli mesajlarını İzmir’den duyurmuştur.

Bu özelliği ile İzmir, kuruluşun ve kurtuluşun simge şehridir. İzmirliler, şehirlerinin bu özelliği ile her zaman gurur duymuştur.

İzmir; emperyalizme karşı direnişin, işgale karşı dik duruşun, Avrupa’nın sömürü girişimine karşı Anadolu’nun karşı çıkışının adıdır.

Sn. Yiğit bu açıklamasıyla, düşmana ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’in, şanlı bayrağımızı göndere çeken Yzb. Şerafettin’in ruhunu incitmiştir.

Görüyoruz ki, Sn. Yiğit aklını ve kalbini Avrupalılara vermiş. Kendisine tavsiyem, aklını ve kalbini önce Anadolu’ya vermesidir.

Türkiye’nin Milletvekili, “Önce Türkiye” demeli. Sn. Yiğit çok meraklıysa gitsin AB’nin vekili olsun.

CHP, Türkiye’nin düşmanlarının değirmenine su taşımanın da ötesinde, bu açıklamayla onların safına geçtiğini cümle aleme ilan etmiştir.

Yeter artık, Türkiye’nin düşmanlarının değirmenine su taşıma gayretinizden artık vazgeçin. Şehitlerimizin emanetine ihanet etmekten vazgeçin…

Kaynak: EGEDESONSÖZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web