Büyük Torbalı

Atam izindeyiz!

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78.yıl dönümünde tüm Torbalı’da büyük anıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atam izindeyiz!
335 Görüntüleme
11 Kasım 2016 - 9:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saat 09.05’te başlayan programlar gün boyu sürdü. Atatürk için saat 09.05’te çalan sirenler nedeniyle tüm Torbalı saygı duruşuna bulundu. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78.yıl dönümünde tüm Torbalı’da büyük anıldı. Saat 09.05’te başlayan programlar gün boyu sürdü. Atatürk için saat 09.05’te çalan sirenler nedeniyle tüm Torbalı saygı duruşuna bulundu.

5

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78.yıldönümünde Torbalı’da bir dizi etkinlikle anıldı. Torbalı’da ilk tören saat 9.05’te Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. İlçe protokolünün tam kadro hazır bulunduğu törende Atatürk anıtı önüne; Kaymakamlık, Garnizon komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri bırakıldı. Atatürk’ün öldüğü saat olan 09.05’te ilçe genelinde 2 dakika boyunca siren çaldı. Trafikteki sürücüler araçlarını sağa çekip, saygı duruşunda bulunurken en ilginç karelerden biri bir ESHOT’ta yaşandı. Siren sesleri geldiğinde Atatürk Anıtı önünden geçen ESHOT sürücüsü ve içerisindeki yolcular saygı duruşunda bulundu.

3

TÖRENİ AYRANCILAR DÜZENLEDİ

Atatürk’ü anma etkinliği Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda devam etti. Torbalı’nın tüm okullarından gelen öğrenciler burada Ayrancılar Türk Telekom Çok Programlı Lise tarafından düzenlenen programla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kere daha saygıyla yad edildi. Törene; İlçe Kaymakamı Aydın Memük, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ramazan Erdoğan, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Törende Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına şiirler okunup, oratoryo gösterisi sahnelendi. Öte yandan törende çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Resmi program şu şekilde gerçekleşirken başta CHP ve ADD olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Ülkü Ocakları da 10 Kasım nedeniyle belediye meydanında bin kişilik lokma döktürdü.

6

GÖRMEZ: 93 YIL ÖNCEKİ SENARYO

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tören sonrası yaptığı açıklamada Atatürk’ü anarken, kurtuluş savaşı yıllarında verdiği askeri ve siyasi mücadelenin, sahip olduğu öngörünün genç kuşaklar tarafından iyi bilinmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi, “ 93 yıl önce Cumhuriyetin temelleri atılırken tıpkı bugün emperyalist ülkelerce bize dayatılan bir Ortadoğu projesi vardı. Ekonomik, sosyal, askeri açıdan tamamen kendilerine bağımlı,  dar alana sıkıştırılmış, Müslüman ülkelerden izole edilmiş,  yalnızlığa mahkûm bir Türkiye dayatmaları vardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk iç ve dış baskılara, ağır sağlık sorunlarına rağmen direndi. Başta Hatay meselesi olmak üzere her metrekaresine şehit kanı düşmüş vatan toprağındaki vatandaşlarının bağımsızlığı için olağanüstü diplomatik, askeri başarılara imza atmıştır. 93 yıl önce bize dayatılan, bizden istenilen ne ise, bugün de bunun farklı versiyonuyla toplumumuzun sosyal, kültürel, ahlaki, inanç genleriyle oynamaya, bizi çatıştırmaya, bölüştürmeye, ayrıştırmaya çalışmaktadırlar. Bu kirli projeyi  hiç rafa kaldırmadılar. Ancak şunu hatırlatmalıyız ki, bu kutsal topraklar tarihin akışını değiştiren, dik duran liderlerin ana vatanıdır” şeklinde konuştu. İbrahim DANIŞ

241

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web