REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atıl fabrikayı ayağa kaldırdı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atıl fabrikayı ayağa kaldırdı
980 Görüntüleme
28 Kasım 2015 - 10:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Suriyeli iş adamı, fabrikası zarar gördüğü için 2 yıl önce Türkiye’ye geldi. 27 yaşındaki genç iş adamı Torbalı’da peçete, kağıt havlu gibi ürünler üreten bir fabrika kurdu

TORBALI’DA kurduğu fabrikada 5’i Suriyeli 35 kişiye istihdam sağlayan Hussam Fansa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’da inşaat işi yaptıklarını, 2005 yılında Suriye’de yatırımlara başladıklarını, ülkesinde savaşın başlamasıyla birlikte işlerin durduğunu anlattı. Yaklaşık 2 yıl önce Türkiye’ye geldiğini ve yatırım araştırması yaptığını dile getiren Fansa, Torbalı’da atıl vaziyette bulunan fabrikayı satın alarak burada kağıtların geri dönüşümünden peçete, kağıt havlu gibi çeşitli ürünler üretmeye başladığını kaydetti. Türk yetkililerin ve Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un kendisine çok yardımcı olduğunu ifade eden Fansa, “Türkiye’ye ilk geldiğimde elbette bazı sorunlar oldu. Mecburen sabırlı olacaksın. Sabırsız bir şey olmuyor, sabrettik ve en sonunda oldu. Türk yetkililere ve Olgun’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İHRACAT YAPIYOR

 

Türkiye’ye geldikten sonra Türkçe de öğrenen Fansa, “Buraya geldikten sonra yatırım yaptık. Torbalı’da atıl vaziyetteki yeri satın alarak kağıt üretmeye başladık. Peçete gibi mamuller üretip satıyoruz. 2 yıldır İzmir’deyiz ve Allah’a şükür çok memnunuz. Şu anda sigortalı 5’i Suriyeli, 30’u Türk işçi çalışıyor. Kapasiteyi artırdığımız zaman daha fazla insan çalıştıracağız. Asıl işimiz tekstil ve inşaat. Bölgeye inşaat yatırımı da yapacağız” diye konuştu. Fansa, ürettikleri ürünlerin iç ve dış piyasada ilgi gördüğünü ifade ederek, Afrika, Avrupa ve Arap ülkelerine ihracat gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 

ÜLKE KALKINMASINA KATKI SAĞLIYOR

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ise ilçelerinde yaklaşık 3 bin Suriyeli sığınmacının tarım, inşaat ve çeşitli sektörlerde çalıştığını belirtti. Hussam Fansa’nın ilçeye yaptığı yatırımın kendilerini çok sevindirdiğini dile getiren Olgun, “Hussam, çok kötü durumda olan bir fabrikayı yeniden ayağa kaldırdı, ülke ekonomisine kazandırdı ve burada Torbalı, İzmir için istihdam yaratıyor. Kendisinden çok memnunuz. Suriyeliler bizim kardeşimiz. Onlara muhacir gözüyle bakıyoruz, kendimizi de ensar yerine koyuyoruz. Onlara ne kadar yardımcı olabilirsek insanlık namına o kadar çok kendimizi huzurlu ve mutlu hissedeceğiz. Hussam, Suriyeli vatandaşlarımızın bize yük olmadığının aynı zamanda ülke içindeki kalkınmaya da dinamo vazifesi gördüklerinin bir örneği” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web