REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ATİLLA HER PARTİDEN OY ALACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ATİLLA HER PARTİDEN OY ALACAK
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
341 Görüntüleme
29 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı tarihinde ilk kez iktidar partisinden bir milletvekili çıkıyor. Bu durum ilçede büyük bir heyecan yarattı. Tabii Atilla Kaya’da olayı siyasi bir mesele olmaktan çıkarıp ‘Mesele parti meselesi değil, Torbalı meselesi’ sloganı ile yola çıkınca destek iyice arttı. Atilla’nın Torbalı’daki miting fotoğraflarına baktım, her kesimden insanı gördüm. Sosyal medyada fotoğraf çektiren çektirene… Verdiği mesajlar gayet sıcak. Diğer partilere çatmıyor. Sadece “Neden Torbalı’dan aday göstermediniz, bu memleketin evlatlarını vekilliğe layık görmüyor musunuz” mesajı veriyor. Daha da ileri gidip “Keşke Ankara’ya kol kola gitseydik” söylemi ise işin rengini iyice ortaya koyuyor.

Gördüğüm kadarı ile Atilla meselesi parti meselesi olmaktan çıkmış. Her partiden destek var. Seçim akşamı bu durum oylara yansıyacak. Ama AK Parti’de seçimden sonra çıkıp ‘bu benim oyum, oyumu arttırdım’ derse yanılır. Oylardaki artışın sebebi Atilla Kaya ve Torbalılı vekil heyecanıdır. 60 köy muhtarı ve oda başkanlarının hepsi farklı görüşlerden. Ama hepsi kenetlenmiş durumda. Hiç ayrım olmaksızın destek açıklaması yapıyorlar. Artık Torbalılı olaya parti meselesi değil, ilçeye nasıl hizmet getirebiliriz meselesi olarak bakıyor. Zaten Ödemiş ve Tireliler bunu yılardır yapmıyor mu? Görünen o ki seçimden sonra ya AK Parti tek başına iktidar olacak. Ya da AK Partili bir koalisyon olacak. Torbalı insanı da bu durum karşısında yerel belediyenin iktidar partisinden olması ve ‘Torbalılı Vekil’ olayı ile ciddi hizmetler alabilir.

HER YERDE TRAFİK HER YER KARANLIK

Ertuğrul Mahallesi Dörtyol’dan Özel Olgun’a kadar olan bölümde trafik o kadar karışık ki eşi benzeri yok, rezil bir durumda. Araçlar Dörtyol girişten itibaren çapraz konulmuş ve ikinci sırayı görmek çok mümkün. ESHOT araçları ve büyük otobüsler bu yolda seyretmekte ve dönüş yapmakta büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bir yol üzerinde üç sıra araç park edilmesinin bana mantıklı bir izahını yapacak olan var mı? Şehir içinde trafik polislerinin bu kadar rahat davranmasının nedeni ne? Trafik polisleri şehir içinde alkollü araç sürücülerine aman vermemek yerine şehir içinde uygunsuz park eden araçlara ceza yazsalar daha verimli bir çalışma yapmış olacaklar. Şehir içi trafiğinde terör estiren maganda şoförlerden ziyade uygunsuz araç park edenlerle ilgilenmeleri ilçemize daha hayırlı olacak gibi. Trafik Polislerinin işlerine karışacak müdahil olacak kadar cahil değiliz ama şehir içi çekilmez bir hal aldı. Hüseyin Yener Caddesi’nde akşam hava karardığında yolda yürümek büyük bir sıkıntı oldu. Bahsettiğim yolu hava karardığında en çok evine gitmek isteyen bayanlar kullanıyor ve çok da tedirgin oluyorlar. Hava karardığında cadde üzerinde bulunan arsalardan Suriyeli vatandaşların ellerinde baltalar ile ağaç kesmeleri ise bambaşka bir konu. İlgili kurumların Hüseyin Yener Caddesi’ne hava karardığında dikkatle bakmalarını önemle rica ediyorum.

ÜZERİNİZDE İKİ FARKLI SAAT BULUNDURUN

Tüm Dünyada saatler bir saat geri alındı, Türkiye’de ise sistem karakucak devam ediyor, dünyadan habersizce yaşayıp gidiyoruz. Ülkemizde saatlerin geri alınmamasının ise en büyük nedeni 1 Kasım seçimleri. Pazar günü kalktığımızda akıllı telefonlardaki saatler ile kolumuzdaki saatler arasında bir saatlik fark vardı. Pazartesi günü işe gidiş saatleri konusunda servis kaçıran erken giden birçok mağdur kişi vardı. Pazartesi günü beni birçok kişi aradı ve mağduriyetini dile getirdi. Ancak bu mağduriyetin giderilmesi konusu Torbalı’yı aşıyor. Ülkemizde ki bu uyumsuzluğun en büyük nedeni Güneydoğuda havanın erken kararması ve seçim günü büyük sıkıntıların yaşanmaması için ülkemizde saatler vaktinde geri alınmadı. Düşünün Terörün ülkemize ne kadar büyük zararları var ve bazı kişiler bu olumsuzlukları görmeksizin oy kullanırken yaşananları görmezden gelecek. Neyse ki 8 Kasım günü hayat normalleşecek saat sıkıntısı bitecek. Ancak siz yine yanınızda iki adet saat bulundurun birisi doğru olmasa bile diğeri mutlaka doğruyu gösterecektir. İnşallah 2 Kasım Pazartesi günü iş dünyası ve ekonomi de normalleşir, kredi faizleri ile dolar düşüş gösterir aksi halde bizleri kötü günler bekliyor. Ülkemiz için hayırlısı olur inşallah.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web