REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ATİLLA KAYA DAMGASI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ATİLLA KAYA DAMGASI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
733 Görüntüleme
02 Kasım 2015 - 8:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

7 Haziran seçimlerinden çıkan sonuç hiçbir siyasi partinin hoşuna gitmedi. 7 Haziran akşamı partisinin genel merkezinde işi yokuşa süren Devlet Bahçeli koalisyona ortak olmayacağını,AK Parti’nin ise CHP veya HDP ile gerekli hükümeti kuracağını belirttiğinde Türkiye Devlet Bahçeli’yi konuştu ve eleştirdi.Tuğrul Türkeş ve Meral Akşener ise bu eleştirilere tuz biber oldu. Torbalı’da ise AK Parti,Atilla Kaya’nın 8’nci sırada olmasına ve partinin gerekli hiçbir çalışma yapmamasından dolayı CHP’nin çok gerisinde kalmıştı. Bakan sırası olarak adlandırılan 2’nci sıranın hakkını veren Atilla Kaya, 5 bin 500 oy farkını kapattı birde yaklaşık 2 bin oy fark atarak AK Parti’ye Torbalı’da bayrağı geri aldırdı. Atilla Kaya seçim süresince çok disiplinliydi, çok çalıştı, kitlelerin harekete geçmesi için partinin küskünleri, STK temsilcileri ve diğer partililere kanca attı. Partili kırgın olsa da ülkenin son durumuyla ilgili kendinde sorumluluk hissetti ve Atilla Kaya için seferber oldu. Binali Yıldırım’ında dediği gibi “Torbalı evladına sahip çıktı”. AK Parti ve belediye yöneticilerine olan tepkiler sandığa yansımadı. Kısaca bir özet gerekirse Atilla Kaya 1 Kasım seçimlerine Torbalı’da damgasını vurdu. Şimdi çalışma vakti. Torbalı’nın kendisinden beklentileri büyük.

ATİLLA KAYA NASIL KAZANDI?

Atilla Kaya’nın başarısı 3-5 günlük bir mevzu değil. 8’nci sıradan 2’nci sıraya gelişi ise tesadüf değil. Binali Yıldırım İzmir’e gelmeseydi keçi yine çelebiydi. Binali Yıldırım İzmir’de uzun yıllar bulundu. Kaya’nın çalışma temposunu, kapasitesini ve tecrübesini biliyor, her şeyden önce İzmir teşkilatı üzerindeki ağırlığını ve yaptırım gücünü biliyor. Yoksa kimse kimseyi karakaşına ve gözüne istinaden bir yerlere getirmez. Atilla Kaya, 7 Haziran seçimlerindeki tabloyu önüne koydu neler yapması gerektiğine ise çok iyi çalıştı. Çoğu zaman parti yöneticilerini ve yanındakileri çok kırdı. Eğer ki ofansif bir tavır sergilemeseydi teşkilatın üzerindeki ölü toprağın atılmasına sebep oldu. Vekil Platformu, Torbalı’nın adayı ve tüm kampanyalar işe yaradı. Ancak yineliyorum Hüseyin Söyleraralıksız 15 gün dargın ve küskünleri gezdi. Her gün 3-5 saatlik uykuyla çalışmalara kaldığı yerden devam etti. Hal böyle olunca ise başarı kendiliğinden geldi. Belediye Başkanı Görmez çalışmalarda faal görev aldı. Parti teşkilatı zayıftı ama Özgür Erman Çağlar’ın dopingi ile eksikler giderildi.

KIRGINLARIN KATKISI UNUTULACAK GİBİ DEĞİL

Seçim süreci boyunca gecesini gündüzüne katan AK Partili kişilerin aslında Belediye ve ilçe yöneticilerine karşı kırgınlıkları vardı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in oy kullanırken çekilen fotoğrafın arka fonunda işten çıkarılan bir bayanın o sandıkta olması ve işten çıkartılmasına rağmen fotoğraf çekilirken saygısından ayağa kalkması gözardı edilecek bir mevzu değil. BitmediHalil Göksu işten çıkartıldı bir ay boyunca araç başında Torbalı’yı süsledi ve diğer ilçelere desteğe gitti. Ya Fahrettin Günay, Atilla Kaya için tekrar oy verdi. Ceyhun Köse, 2019 yerel seçimlerinde “CHP’de müşahit olarak görev alacağım” dediği halde bu seçim AK Parti ve Atilla Kaya için oy istedi. Okul önünden bir an olsun ayrılmadı. Derya Yeke işten çıkartıldı ancak Barış Yapı’da sandık başından ayrılmadı. Derya Karakaş’ı anlatmaya gerek yok. Belediye Başkan Yardımcılığından alınan Hüseyin Söyler’in,partisi için yaptıkları ise kitaplara konu. Bence bu seçimin galibi mağdur edilen dışlanan ve işten çıkartılan kişilerdir. Herkesin emeği vardır ancak dışlandıkları halde boynu bükük çalışmalara katılmak mangal gibi yürek ister. Memur ve kadrolu çalışanlar içinde bir şeyler yazmak isterdim ama bir çabalarımı göremedim.Gerçi memurların siyaset yapma yasağı var değil mi?

CHP MEVCUT OYUNU ARTTIRDI

Sandıklar ve okullarda ki durumu kontrol amaçlı gezdiğimde AK Parti’nin ağırlığı hissedilmeyecek gibi değildi. Özellikle Barış Yapı’daki teşkilatlanma kendilerine olan özgüven, göz ardı edilecek gibi değildi. Diğer okullarda ise başka bir partinin üstünlüğüne rastlamadım. 7 Haziran, delege ve 1 Kasım seçimleri derken CHP Örgütü çok yorgun düştü. Atilla Kaya’nın yokluğunda AK Parti’ye ilk defa fark artan CHP, 1 Kasım’da pek fazla bir varlık gösteremedi. CHP’li vekiller Musa Çam hariç Torbalı’yı çok boşladı. Torbalı CHP örgütünün yükü maalesef 3-5 kişinin omuzlarında. CHP tabanında bir rehavet vardı Atilla Kaya’nın ağırlığı, STK’ların etkisi ve yapılan çalışmaların sandığa bu derece etki sağlayacağı hiç hesapta yoktu. CHP Torbalı’da birinciliği kaptırdı ancak 6 milletvekili sayısını 7’ye çıkararak Murat Bakan’ı Ankara’ya göndermiş oldu. CHP Torbalı’da yeni stratejiler geliştirerek çalışmalarına devam edip oluşacak hizmet boşluğundan yararlanmak isteyecektir. CHP’de pırıl pırıl gençler görüyorum siyasete istekli ve arzulu, yeni oluşturulacak yönetimde eski tüfeklerin ağabeylik edip gençlere artık fırsat verme zamanı geldi sanırım. Yönetime yeni girecek olan gençler İsmail Uygur’un tezgâhında yoğrulduktan sonra etkili işler yapacaklardır.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web