REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AYRANCILAR ŞOV YAPTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AYRANCILAR ŞOV YAPTI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
586 Görüntüleme
31 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Barış Yapı’daki mitingden sonra Ayrancılar’da Binali Yıldırım’ın mitingini de katıldım. Kapalı pazaryerini karış karış gezip izlenimlerimi sizlere aktarıyorum. Atilla Kaya’nın geçtiğimiz günlerde parti binasına yaptığı baskından sonra İlçe Başkanı Hasan Akbıyık çalışmalara katılım göstermeye başladı. Ama 30 kişilik yönetimden Emre Tezcan, Ali Yadık ve Ömer Aslan dışında pek gözüme çarpan olmadı. SKM Başkanlığına atanan Hüseyin Söyler her gün farklı bir yerde kahvaltı düzenliyor, mahalle toplantılarının miting havasında geçmesi ise apayrı bir olay. Binali Yıldırım konuşmasında Atilla Kaya’ya ne kadar gönülden bağlı olduğunu bir kere daha anlamış olduk. Binali Yıldırım kendisi ve Atilla Kaya için yapılan “Efsane döndü Kaya gibi geliyor” tezahüratları için “evladınıza sahip çıkın” diyerek çok net bir mesaj verdi. Torbalı’ya yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili net mesajlar verirken Torbalı’nın başına bela olmuş kavşak ve duble yol ile ilgili “o işler kolay bizim ilgi alanımız” dedi. Kendisini karşılayan kalabalık karşısında mutlu olan Binali Yıldırım Atilla Kaya’nın Torbalı’daki potansiyelini bir kere daha görmüş oldu. Binali, Atilla’dan bahsederken övgü dolu sözleri her seferinde alkışlar ile kesildi. Barış Yapı’daki mitingin mimarı Davut Kırşan Ayrancılar teşkilatını gaza getirmiş. Özür Çağlar’ın gençleri tam bir görsel şov hazırlamış. Ayrancılar finali şova dönüştürdü. Nuh Aktaş, Hasan Macit, Cevdet Kıvılcım ve İdris Cesur’un organizasyonunu yaptığı program Ayrancılarda sandığa yansıyacak. Mahmut Öztaş ve Ahmet Özkan’ı gözüm aradı, ikisi de en öndeydi.

GÖZÜMDEN KAÇMAYANLAR

Atilla Kaya’nın diğer Milletvekili adayları ve İl yöneticileri yanında ki ağırlığı ve söz sahipliği birçok kişinin gözünden kaçmadı. Binali Yıldırım Ayrancılardan ayrılırken “Atilla yarın ne yapılacaksa programı yap bana bildir” demesi ise seçim programını Atilla’nın yaptığını gösterdi. İl Yöneticileri ve çevre İlçelerden gelen kişiler Atilla Kaya’ya gösterdiği ilgi Bakana gösterilen ilgiden farksızdı. Alanda Binali Yıldırım ve Atilla Kaya dışında kimseye tezahürat yapılmadı. Demek ki insanların gönlüne giremezsen dilinde de olmuyorsun. Destek için gelenler arasında eski İl Başkanı ve Milletvekili Aydın Şengül de vardı. Şengül ile konuşurken dilim sürçtü ve hoş geldiniz İl Başkanım dedim, şüpheli baktı ve biraz gülüştük. Allah söyletti sanırım seçimlerden sonra İl Başkanı olursa içime doğmuştu derim. Dilim sürçse de birine de Sayın İlçe Başkanım diyeyim diye alanda çok gezdim ama biri denk gelmedi. Torbalı Belediyesi Basın Enformasyon Amiri Halit Tunç ile ayaküstü epey konuştuk. Kendisi seçim sonuçlarını sordu, iddialı cevaplar verdim. Pazar akşamı arayıp tebrik etmesini bekliyorum. Ancak kendisi takdir ediyorum. Siyasi hiçbir topa girmeden olayı net görmeyi başarıyor. Atilla için seferber olanlarda vardı, göstermelik olsa da yanında duranlarda vardı. İkinci sırada oluşunun farkı davranışlardan belliydi, tüm gözler üzerinde ve ne talimat verecek diye ağzının içine bakanlar vardı. İlçemize yapacağı yatırımlar yolunu çizecektir.

PARTİLERDE SON DURUM

1 Kasım seçimlerin de Parti liderlerinin yapmış olduğu mitinglerde yeterli kalabalık olmadığı gibi söylemlerde de heyecan yok. İlçemizde alınan kararla sokaklar süslenmiyor ve anons arabaları vatandaşı çok rahatsız etmiyor. 1 Kasım seçimlerini diğer Milletvekili seçimleri ile kıyaslamak yerine oda seçimleri ile kıyaslayacak olursak oda seçimlerinin daha renkli olduğunu söylemek en doğrusu. Gıda sektörü dışında etkilenmeyen başka bir sektör daha var mı bilmiyorum ama piyasada nedense bir türlü para dönmüyor. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra piyasalar bıçak gibi kesildi. Yatırımcılar ise parasını bankaya yatırmış seçimlerden sonra istikrar hayal ediyor. MHP de Halit Dalgıç hiç soluk almadan çalışmalarına devam ederken CHP’li vekillerden Musa Çam dışında Torbalı için dertlenen başka bir vekil adayı yok. Oysaki CHP’li vekil Ali Yiğit 7 Haziran seçimlerine Kadar Torbalı’nın adayıyım diye gezerdi şimdilerde yüzünü gören cennetlik.CHP’liler İsmail Uygur’a güvendikleri kadar Milletvekillerine güvenmiyor, güvenmemekte de haklı. Musa Çam dışında hiçbir Milletvekili adayı Torbalı ile dertlenmiyor. Halit Dalgıç tek başına Torbalı’da mücadele verirken tatilde olan parti yöneticileri var. AK Partide ise durum çok farklı bir boyut kazandı. Hüseyin Söyler’in SKM Başkanlığına atanmasıyla. Tüm partiler gerekli çalışmayı yaptı tadımızı kaçıracak bir olay yaşanmaması ise en güzeli.

GENÇLER SEÇİME DAMGA VURDU

Özellikle CHP Gençlik Kolları Başkanı İsmail Takak ve yönetimini ayakta alkışlamak gerek, her nerede program varsa katılıyor ve partili ağabeylerini hiç yalnız bırakmıyorlar. Gün içerisinde 2-3 farklı program olsa da katılım gösteriyorlar. Yerelde muhalefet olan partilerde bu işler her zaman sıkıntı olur ama CHP’de karşılıksız bir sevgi var. AK Partili gençlerde özellikle yeni atanan Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uğuz ayrı bir hava getirmiş durumda. MHP de ise durum her zaman farksız yağmur çamur soğuk hiç fark etmez hele birde Halit Dalgıç gibi gençliğe önem veren birisi olunca işin boyutu daha farklı oluyor. İsmail Takak ile bir iki kere siyaset konuşma imkanı buldum. Türk siyasetinin geçmişini çok iyi araştırmış. Yerel siyaseti de bu denli araştırır denge siyasetini gözetirse ilerleyen yıllarda ilçe siyasetine etki edecek potansiyele sahip olur. Ben değil biz demesi kibirli olmaması ise apayrı bir avantaj.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web