Babasına destek olan başkana, Almanya’dan imzalı forma

822 Görüntüleme

Babasına destek olan başkana, Almanya’dan imzalı forma

 

Borussia Dortmund’un Türk asıllı başarılı futbolcusu İlkay Gündoğan, babasının Ayrancılar’daki yatırımlarında önünü açan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’a imzalı forma gönderdi.

 

 

DÜNYANIN önemli futbol yıldızlarından biri olarak gösterilen Borussia Dortmund’da forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan’ın babası ve aynı zamanda menajeri olan İrfan Gündoğan 4 yıldır Torbalı’da yaşıyor. 1979 yılında Almanya’ya işçi olarak giden İrfan Gündoğan Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan bir yıl sonra Torbalı’ya yerleşti. Ayrancılar’da yaşayan Gündoğan, ilçenin yükselen değeri olan inşaat sektöründe hizmet veriyor. 4 ayrı proje ile 100 kadar daireyi ilçeye kazandıran Gündoğan, Torbalı’da hem inşaat hem de menajerlik şirketini yürütüyor. Gündoğan’a Torbalı’ya yerleştiğinden bu yana en çok destek veren ve yatımlarında daima önünü açan isim olan Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun’a oğlu İlkay Gündoğan Almanya’dan imzalı forma gönderdi.

 

BAŞKANA 8 NUMARALI FORMA

 

Oğlunun imzaladığı formayı TTO Başkanı Olgun’a armağan eden baba Gündoğan, Ticaret Odası’na bugüne kadar kendisine verdiği destekler için teşekkür etti. Ticaret Odası’nı evi gibi gördüğünü belirten Gündoğan, “Bir an evvel yapılması gereken birçok iş için kendisine ricada bulundum. Sağ olsun başkanımız bize destek çıktı. Ankara’da ilgili makamlarla görüştü. Bir haftada bitecek işi bir günde çözüme kavuşturdu. Bana zaten her konuda yardımcı olabileceğini söylemişti ve gerçekten de öyle oldu. Dünyaya bakış açılarımız da başkanımızla aynı. Bu durum aramızda bir sıcaklık oluşturdu. Oğlumda, gösterdiği bilgi ve alakadan dolayı bir imzalı formasını gönderdi. Bizde kendisine hediye ettik” şeklinde konuştu.

 

FORMAYI GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

 

Torbalı’nın büyüyen bir değer olduğunu, vergi sıralamasında ilk 5’te yer aldığını, ihracatta 61 ili geride bıraktığını belirten TTO Başkanı Olgun, “Oda üyelerimizin her türlü sorunuyla yakından ilgileniyoruz. Oda üyemiz İrfan Gündoğan yaşadığı bazı sıkıntıları bize intikal ettirdi. Bizde, çözümü için elimizden geleni yaptık. İrfan Bey’in oğlu İlkay Gündoğan’la biz de gurur duyuyoruz. Gönderdiği forma beni şaşırttı. Biz zaten herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türk asıllı bir futbolcunun Alman Milli Takımı ve Borussia Dortmund’da forma giymesi bizim için gurur kaynağı. Torbalı’ya yatırım yapan ve bu aşamada sorun yaşayan herkese yardımcı olmak bizim asli görevimizdir” diye konuştu.