Büyük Torbalı

Babasinin degirmenini fabrikaya çevirdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Babasinin degirmenini fabrikaya çevirdi
365 Görüntüleme
20 Mart 2011 - 21:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

21 yil önce Özbey Mahallesi’nde degirmencilige adim atan Tahsin Balci’nin kurmus oldugu Hasan Balci Has Un Fabrikasi Menderes bölgesindeki bütün köy ve beldelere hizmet veriyor.

TORBALI’YA bagli Özbey Mahallesi’nde 21 yildir faaliyet gösteren Hasan Balci Has Un Fabrikasi, Torbali basta olmak üzere Menderes bölgesindeki bütün köy ve beldelere hizmet veriyor. Firma sahibi Hasan Balci, ticaret kimliginin yani sira Torbali Türk Sanat Müzigi Dernegi’nde 5 yildir aktif olarak koro elemani olarak görev yapiyor. Degirmencilik mesleginin insanlik tarihinin ilk meslegi oldugunu söyleyen Balci, Insanlar var oldukça bu meslek var olur”  Is hayatinin yanisira sosyal faaliyetlere de önem veren Balci, 5 yildir Torbali Türk Sanat Müzigi Dernegi’nde koro elemani olarak görev yapiyor. Simdiye kadar sayisiz konserlere çikan Balci: “Türk Sanat Müzigi benim ruhumu dinlendiriyor. Bu bizim öz sanatimizdir. Bu sanata sahip çikmamiz lazim. Is hayatinin stresinden kendimi müzige birakiyorum” dedi.

SON SISTEM TEKNOLOJI ILE HIZMET VERIYOR

1989 yilinda Özbey Mahallesi’nde degirmencilige adim atan Tahsin Balci’nin kurmus oldugu Hasan Balci Has Un Fabrikasi ile Torbali’da önemli bir sektörde boy gösteriyor. Bugday alimi ve un satisi yapan fabrika 5 ton un kapasitesine sahip. Fabrika son sistem makinelerle donatilmis durumda. Fabrika bünyesinde misir unu, kepekli un, kepek, hazir yem, bulgur ögütme, tarhana ögütme ve biber ögütme gibi hizmetlerin tamami veriliyor. Torbali’nin bütün köylerine hizmet verdiklerini dile getiren firma sahibi Hasan Balci: “Firmamizin 60 yillik bir geçmisi var. Babamdan gelen bu meslegi yillardir yapiyorum” dedi. 675 metrekare kapali alanda hizmet veren fabrikada hem tasli hem de vansli degirmen sistemi var. Bölgede tarimcilik sektörünün çok fazla oldugundan dolayi islerinin iyi oldugunu dile getiren Balci: “Torbali tarimi ile bence ülkenin en önemli bölgeleri arasinda. Bundan dolayi biz ayaktayiz. Çiftçi kazanirsa biz de kazaniyoruz. Çiftçi ile her zaman iç içeyiz. Dürüst ticaretle çiftçimizin güvenini kazandik” dedi.

INSAN ILISKILERI ÖNEMLI

BASARILI ve dürüst esnaf kimligi ile yillardir çiftçilerin güvenlerini kazandiklarini dile getiren Balci, insan iliskilerine çok önem verdigini dile getirdi. Firma olarak parayi son planda tuttuklarini dile getiren Balci: “Bizim için herseyden önce insan güveni gelir. Elbetteki ticarete para kazanmak için giriyoruz. Ama insanlarin güvenini kaybederseniz, kazandiginiz paranin kiymeti kalmaz. Bundan dolayi önce müsteri güveni diyoruz. Yeri geldiginde müsterilerimizin ayagina gidip ürün getiriyoruz” dedi. Degirmencilik mesleginin insanlik tarihinin ilk meslegi oldugunu, insan oglu varoldukça bu meslegin var olacagini söyleyen Balci: “Degirmencilik meslegi insan oglu var oldukça var olacaktir. Bu dünyanin en önemli sanatidir. Biz insana hizmet yapiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web