Büyük Torbalı

Bankayi dize getirdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bankayi dize getirdi
462 Görüntüleme
07 Nisan 2011 - 22:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tahsilat konusundaki uzmanliklariyla bilinen bankalar bu sefer sert kayaya çarpti. Torbali Mahallesi’nde apartman yöneticiligi yapan Nuri Azaplar, bir binaya haciz yoluyla el koyan Halk Bankasi’ndan apartman aidati almayi basardi

TORBALI Mahallesi’nde bulunan Alibey Apartmani’nin yöneticisi Nuri Azaplar, bankanin haciz yoluyla el koydugu evin aidatini tam 7 aydir aliyor. Ekim ayindan bu yana Halk Bank Torbali Subesi’nden her ay 30 liralik aidat; 70 liralik da avans bedelini alan apartman yöneticisi Nuri Azaplar, bunun tüm apartman yöneticilerine örnek olmasi gerektigini söyledi. Nuri Azaplar’in bu basarisi ile tahsilat konusundaki hünerleriyle bilinen bankalari bile solladi. Kat mülkiyetinin 20. maddesi geregi ev sahibi olan herkesin banka aidati ödeme zorunlulugu bulundugunu ifade eden Azaplar: “35 ev ve 2 dükkan sahibinden her ay aidat topluyorum. Banka da olsa yöneticiye aidatini ödemek zorunda” diye konustu.

7 AYDIR 100 TL ALIYOR

KAT mülkiyet hakkinda donanimli olan Alibey Apartmani yöneticisi Nuri Azaplar farkli uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Torbalinin ilk maasli apartman yöneticisi olan Azaplar, apartmandaki tüm ev sahiplerini mahkemeye vererek ortak kullanim alani olan koridorlardaki demir kapilarin sökülmesini saglamisti. Nuri Azaplar simdi de bir bankadan aidat aliyor. Halk Bankasi Torbali Subesi, Ekim ayinda M.Y.’ye ait olan 7. kat 26 daireye haciz yoluyla el koydu. Aylarca ev sahibinden aidat alamayan Azaplar, evin kime ait oldugunu ögrenmek için Tapu Müdürlügü’ne gitti. Evin haciz yoluyla Halk Bankasi’na ait oldugunu ögrenen Azaplar bunun üzerine vakit kaybetmeden  bankaya bir tebligat gönderdi. Yetkililer tarafindan bankaya davet edilen Azaplar, Ekim ayindan Ocak ayina kadar olan  aidatin tamamini aldi. Devam eden aylarda da düzenli olarak aidati almaya basladi.

AZAPLAR: BENDEN KAÇMAZ

4 aylik aidat ve avans bedelini aldiktan sonra parayi her ay düzenli olarak elden aldigini söyleyen Nuri Azaplar: “Kat mül-kiyetinin 20. maddesi geregince  herkes aidatini ödemekle yükümlüdür. Ben de bu maddeden yola çikarak bankadan el koydugu evin aidatini aliyorum. Banka yetkilileri ilk defa böy-le bir sey ile karsilastiklarini söyledi. Apartmanin maasli yö-neticisi olarak tüm ev sahiplerinin hakkini gözetmek zorun-dayim. Her ay 35 ev sahibi ve 2 dükkan sahibinden 30 TL aidat, 70 lira da demirbas gideri adi altinda avans bedeli ali-yorum. Benden kaçmaz. Bu uygulama tüm apartman yöne-ticilerine örnek olmali” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web