Büyük Torbalı

Belediye’den evde bakım desteği

Torbalı Belediyesi bir ilke daha imza attı. Evlerde engelli ve yaşlı bakım hizmeti başladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye’den evde bakım desteği
543 Görüntüleme
03 Şubat 2017 - 17:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez: Çaresiz, yalnız, yatağa bağımlı hastalara belediye olarak biz bakacağız. Öksüzün, yetimin her kuşunu yine vatandaşa hizmete dönüştürmenin heyecanı içindeyiz.
TORBALI Belediyesi ilçe sınırları içerisinde yatağa bağımlı yaşayan 65 yaş üstü bireyler ve yaş sınırı olmaksızın tüm yatağa bağlı engelliler için evde bakım hizmeti başlattı. Evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0232 935 3 112 numaralı telefonu arayarak bu birimle temasa geçebiliyorlar. Ekip, ilk önce adrese gidip tespitte bulunuyor. Eğer başvuruda bulunan kişinin şartları bakım hizmeti vermeye uygunsa uygulamaya geçiliyor. Ciddi müdahale gerektiren hastalar evde bakım birimi nakil aracıyla hastanelere sevk edilecek. Evde bakım hizmetinde süreklilik lüzumu hissedilirse ekip haftanın belli günleri adrese giderek bu hizmeti uygulayacak. Evde bakım hizmetleri hafta içi her gün mesai saatleri arasında verilecek.

12 KİŞİLİK KADRO
Evde bakım hizmet biriminde; 1 doktor, 2 hemşire, 2 yardımcı personel, 2 acil tıp teknisyeni, 4 şoför ve 1 büro elemanı olmak üzere 12 personel görev yapıyor. Aydın asfaltı üzerindeki Tariş depolarında bir ofisi bulunuyor. Şu an bir hasta nakil aracıyla çalışan birimde araç sayısı önümüzdeki günlerde 2’ye çıkarılacak. Evde bakım hizmetlerinin tüm maliyetler Torbalı Belediyesi’nin öz kaynakları tarafından karşılanıyor.

ÖZEL OLARAK İLGİLENECEĞİM BİR PROJE
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sosyal belediyeciliğin en önemli, en duygusal en insancıl ayağı olan evde bakım hizmetlerini çok önemsediklerini belirterek, “Çaresiz, yalnız, yatağa bağımlı yaşlı ve engellilerimize belediye olarak biz bakacağız. Günlerdir, aylardır kapısı çalınmayan, kimsesi olmayan ancak mutlak bakılması gereken vatandaşlarımızın durumu Belediye Başkanı seçildiğimden beri beni en çok düşündüren sorunların başında geliyordu. Bunu zaman zaman kurumsal olmayan, kişisel çabalarla yapmaya çalışıyorduk. Şimdi tam profesyonel, alanında deneyimli bir birim kuruldu. Mümkün olduğu kadar en yüksek performansla bu konumdaki vatandaşımıza ulaşmak, yaralarına merhem, yalnızlıklarına ortak olmak istiyoruz. Dinimiz bize bunu şart koşmuş, yerel hizmetler yasasında da bu görevi yapabileceğimiz zaten belirtiliyor. Evde Bakım Hizmeti benim için çok özel ve doğrudan ilgileneceğim bir projedir. Öksüzün, yetimin her kuşunu yine vatandaşa hizmete dönüştürmenin heyecanı içindeyiz” dedi

BAŞKANIN EŞİ DE ORADAYDI…
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de evde bakım hizmetlerinin başlaması dolayısı ile sağlık ekibiyle birlikte bazı evleri ziyaret ederek hastaların sorunlarını dinledi. Bayan Görmez; “Bu projenin sürekliliği, sağlıklı işlemesi için ben de elimden geleni yapacağım. Emeği geçenlere özellikle teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web