Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

BELİRLE YÖNÜNÜ‼‼

Kader deyip geçme, bak ne diyor sırrın sahibi;

09 Ocak 2020 - 9:41 'de eklendi ve 1943 kez görüntülendi. A+A-

BELİRLE YÖNÜNÜ‼‼

BELİRLE YÖNÜNÜ‼‼

Kader deyip geçme, bak ne diyor sırrın sahibi;

“Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.” ( İsra:13 )

Hayat seçimlerden ibarettir, ya kızmayı suçlamayı seçeceğiz, kader mahkumu gibi davranacağız yani kurban olmayı seçeceğiz ya da olanı kabul edip, çözümü seçip çözmek için çaba harcayacağız. Yaşamınızdan şikayetçiyseniz ve yine de bir şey yapmıyorsanız burada bir sorun var demektir.

Kendinize şunu sorun,  gerçekten istediğim hayatı yaşıyor muyum?  Cevabınız olumsuz ise, buna sebep olan sebepleri nasıl çözeceğinizi düşünün.  Hayallerinizde ki hayat İçin ne gibi planlarınız var? Nasıl emek veriyorsunuz?

Hayatın karşısında kurban gibi davranırsanız hiç bir şeyi düzeltmezsiniz. Kişi hak ettiğini düşündüğü hayatı yaşar, o zaman neyi hak ettiğinizi tekrar sorgulayalım. Bilinçaltında daha iyisini hak ettiğine inanırsanız o hayat zaten sizin olur.  Daha konforlu, daha zengin, daha huzurlu yaşamayı kendinize layık görüyor musunuz? Bilinçaltının kabul ettiği her durum, içsel olarak onayladığımız her konu bizimledir, hayatımızda yaşarız. Daha iyi bir hayat yaşamayı tüm benliğinizle istemeniz gerekiyor. Belki bir günde olamayacak ancak siz yine de kendinize inanmaya devam edip yavaş yavaş da olsa bu yolda ilerleyerek hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Tutulma döneminden geçerken gökyüzü bizden sağlam hedefler belirlememizi istiyor. Ne kaybederiz ki hayatımızda daha iyisini istesek ve kararlı olsak…  Belki şuan çok zor bir dönemden geçmektesiniz, zor dönemler tam olarak yön belirleme zamanıdır.

Yön belirleyelim, daha iyi bir hayat için derinden bir istek duyalım, yapabilirim inancı ile yaklaşalım. Negatif düşünmenin, yaşama isyan etmenin kime ne faydası var ki? Başkasından beklentileri bırakalım, başkası sizin için dünyaya gelmedi! Kendi hayatınızın mimarı ancak siz olabilirsiniz. Gün geçtikçe hayatınızı güzelleştirmeyi seçip niyet edin. Her gün bir iyilik yapın, zamanla göreceksiniz ki her şey değişmeye başlamış. Siz bağ kursanız da kurmasanız da verdiğinizi geri alırsınız…

Bir satış görevlisine öfkelenmeniz ile birkaç saat sonra komşunuzdan köpeğinizin havlamasıyla ilgili bir şikayet telefonu almanız arasında bağ kurmazsınız. Öğle yemeğinde buluştuğunuz arkadaşınızla ortak bir arkadaşınızı çekiştirdikten sonra işyerinde önemli bir müşterinizle sorun yaşamanız arasında bağ kurmazsınız. Akşam yemeğinde haberlerdeki bir şeyle ilgili olumsuz konuşmanız ile gece mide ağrısından uyuyamamanız arasında bağ kurmazsınız.

Sokakta yere bir şey düşüren bir insana yardım etmek için durmanız ile on dakika sonra market kapısının önünde park yeri bulmanız arasında bağ kurmazsınız. Akşam çocuğunuzun ödevine seve seve yardım etmeniz ile ertesi gün vergi iadesinin beklediğinizden fazla gelmesi arasında bağ kurmazsınız. Bir arkadaşınıza iyilik etmeniz ile aynı hafta patronunuzun size iki maç bileti ya da konser davetiyesi vermesi arasında bağ kurmazsınız.

Oysa hayatınızın her anında VERDİĞİNİZİ GERİ ALIRSINIZ.

Siz arada bir bağ kursanız da kurmasanız da…

İşte sevgili ruhdaşlarım gök bizi desteklerken pozitifte kalıp seçimleriniz farkındalıkla yapın ve yönünüzü öyle tayin edin… Verdiğinizi geri aldığınızı hatırlayın. En önemlisi her gün bolca teşekkür edin, şükredin. Şükredin ki şükür edeceklerimiz hayatımız da çoğalsın…

**Yaşamımı olduğum gibi kabul ediyorum. Geçmiş artık geçmişte kaldı, artık yeni bir ben olmaya karar verdim. Geleceğime güveniyorum. Kendime daha güzel bir hayat için hedefler belirliyorum. Gerçek sevgiyi ve iyilikleri her gün hayatıma dahil ediyorum. Öyle oldu şükürler olsun**

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KISIR DÖNGÜLERE VEDA KISIR DÖNGÜLERE VEDA

Evet hoşça kal 2019 bana sunduğun her şey için çok teşekkür ederim her anın önemli ve değerliydi. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SİGARAYI BIRAKANA ÜCRETSİZ ULAŞIM SİGARAYI BIRAKANA ÜCRETSİ...

Torbalı'da minibüsçülük yapan Halil Öztürk, bundan tam 15 yı...

İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi’ne davet İçme Suyu ve Kanalizasyon...

Osmaniye (Merkez) İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi Halkın K...

İcradan satılık 160 odalı otel İcradan satılık 160 odalı...

Antalya ili Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesinde buluna...

Kadın İstihdamında Sözleşmeli Personel Seçme Sınavı Yapılacak Kadın İstihdamında Sözleş...

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği (AB) tarafından ortak...

ÜNİVERSİTELİ DENİZ, SOKAK HAYVANLARI İÇİN TASARLADI ÜNİVERSİTELİ DENİZ, SOKAK...

Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 2’nci sınıf öğr...

TORBALI’DA SEÇİM İTİRAZINA 2. RET TORBALI’DA SEÇİM İT...

27 Nisan’da mecliste gerçekleşen seçimin usule uygun olduğu ...

TORBALI’NIN SANAT DRAMI TORBALI’NIN SANAT DRAMI

Güzide semtimiz Torbalı, pandemi öncesi sanat şahlanması yaş...

“CHP BELEDİYECİLİĞİ SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDER HALE GELDİ” “CHP BELEDİYECİLİĞİ...

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Gaziemir ve ...

SERA SİSTEMİ YAYGINLAŞIYOR SERA SİSTEMİ YAYGINLAŞIYO...

Torbalı’da hızla artan seracılık, tarım sektöründe hareketli...

43 adet tüfek ihale ile satışa sunuluyor 43 adet tüfek ihale ile s...

Çeşitli cins ve markada 43 adet tüfek ihale ile satışa sunul...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım