Büyük Torbalı

Bir okul daha start aldı

Geçtiğimiz yıllarda yıkılıp, yeni bina için zemin etüdünün yapıldığı Özbey Ortaokulu’nun inşaatına başlandı. 2017-2018 eğitim öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılacak olan okul büyük sorunu giderecek.Geçtiğimiz yıllarda yıkılıp, yeni bina için zemin etüdünün yapıldığı Özbey Ortaokulu’nun inşaatına başlandı. 2017-2018 eğitim öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılacak olan okul büyük sorunu giderecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bir okul daha start aldı
252 Görüntüleme
24 Kasım 2016 - 13:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SON yıllarda artan nüfusla birlikte Torbalı’nın en büyük ihtiyaçlarından biri de eğitim binaları oldu. Öğrenci sayısının 30 bini aştığı Torbalı’daki mevcut okullar artık yetmezken, bazı okullarda ise 35-40 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor. Okul binası sorununun yaşandığı bölgelerden bir tanesi de Özbey Mahallesi. Okul sorununu bitirmek için iki yıldan bu yana büyük çalışma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özbey’e yeni bir okulun yapılması için imkanları seferber etti. Geçtiğimiz haftalarda ihale gerçekleşirken, 16 derslikli 4 katlı okulun temeli de önceki gün atıldı. Özbeyliler 4 yıldır bu günü beklediklerini belirterek, mutluluklarını dile getirdi.
16 DERSLİKLİ OKUL
Nüfusu giderek artan Özbey Mahallesi’nde ortaokul ve ilkokul öğrencileri aynı binada eğitim görüyor. Geçtiğimiz yıllarda ortaokul öğrencileri 70 yıl önce inşa edilen üç ayrı binada eğitim alıyordu. Yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü ortaokul binası geçtiğimiz yıllarda yıkılmıştı. O günden bu yana okullarının yapılmasını bekleyen Özbeylilere müjde geldi. Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak 16 derslikli okul binası için ihalenin gerçekleşirken, temeli de atılmaya başlandı. İş makinelerinin çalışmalarına başladığı okul 2017-2018 eğitim öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılacak.
ÖZBEY’İN KADERİ DEĞİŞİYOR
Nüfusu 173 bini bulan Torbalı’da okul konusunda yaşanan sıkıntılar bir bir azalıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu sorunla ilgili yürüttüğü çalışmalarda meyvesini vermeye başladı. Birçok okulun inşaatı sona ererken bazı okullar için de çalışma yürütülüyor. Son olarak Özbey Ortaokulu için ilçede start verildi. Daha önce yıkılan binada eğitim gören ortaokul öğrenciler ilkokul ve ana okul öğrencileri ile aynı binada eğitim görüyor. Özbey Ortaokulu için başlayan çalışmalardan dolayı mutluluklarını dile getiren Muhtar Şemsettin Kanza, “Göreve geldiğimden bu yana okul için sürekli talebimizi yineledik. Şimdi yapılan talebin karşılığını aldık. Özbey’in kaderi değişiyor. Bunda bize destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web