Bölgenin tek proje okulu

118 Görüntüleme

Bölgenin tek proje okulu

Ayrancılar’da “Proje Okulu” açıldı. Ayrancılar Şehit Cengiz Tokur Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, “ Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” olarak eğitim verecek

Bölgedeki tek Proje Kız İmam Hatip Lisesi olma özelliği taşıyan okul, geniş fiziki olanakları, güçlü kadrosuyla yeni eğitim öğretim yılına hazır. Okul hakkında bilgi veren Okul Müdürü Meryem Körhasan, 160 kişilik anaokulu, 100 kişilik ortaokul, 60 kişilik lise, 30 kişilik proje lisesi kontenjanı bulunan okulda; anaokulu, ortaokul ve lise olmak üzere, üç kademede eğitim verdiklerini söyledi. Ayrancılar Fen ve Sosyal Bilimler Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul kademesi için, 5. Sınıfa kayıt olacak öğrencilerini seviye tespit sınavıyla alıyor. Yerel ve ulusal yarışmalardaki başarılarıyla dikkat çeken okul, bu yıl TEKNOFEST yarışmasında ön elemeyi de geçerek final elemelerine katılmaya hak kazandı.

IŞIKKAYA’DAN TEBRİK ALDI

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Atila Işıkkaya, gerek sosyal ve sportif faaliyetlerde gösterdikleri başarılardan dolayı, gerekse “Proje Okulu” olma niteliğini elde etmeleri nedeniyle okul idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, her türlü destek ile yanlarında olduklarını dile getirdi.