REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bugday ekip okulu güzellestirecekler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bugday ekip okulu güzellestirecekler
174 Görüntüleme
22 Kasım 2010 - 22:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

50 yil önce köylüler tarafindan Pamukyazi Ilkögretim Okulu’na bagislanan tarlada bu yil bir ilk yasanacak. Tohumlarini Belediye’nin, ekimi ve biçimini Ziraat Odasi’nin, benzinini Aytemiz Petrol’un karsilamasi ile bugday ekilecek

PAMUKYAZI Tamsa Seramik Ilkögretim Okulu, uzun yillar önce adina bagislanan 35 dönümlük araziye bugday ekerek elde edilen gelirle okulun ihtiyaçlarini karsilamaya hazirlaniyor. Önceki yillarda muhtarlar tarafindan kiraya verilen tarla, mevcut muhtar Muhammet Ali Çürükçü’nün çalismalari sonucunda tamamiyle okula devredildi. Okula ait olan tarlanin ekimini ve biçimini ücretsiz olarak Ziraat Odasi, tohumunu Torbali Belediyesi, benzin giderlerini ise Aytemiz Petrol sahibi Yusuf Sahin karsiliyor. Uygulamadan memnun olan okul yönetimi, tarladan gelecek gelir sayesinde okula projektör ve bilgisayar almayi hedefliyor.

MUHTARDAN ÖRNEK ÇALISMA

TAMSA Seramik Pamukyazi Ilkögretim Okulu yönetimi okulun masraflarini karsilaya bilmek adina tarla ekimine basladi. 50 yil önce köylüler tarafindan okula bagislanan 35 dönümlük tarla, uzun yillar muhtarlar tarafindan kiraya veriliyor ve geliri de  okulun giderleri için kullaniliyordu. Son seçimlerde muhtarlik seçimini kazanan Ali Çürükçü, okula daha fazla gelir saglamk için arsayi kiraya vermedi. Basarili bir çalisma yürüten muhtar, Ziraat Odasi, Torbali Belediyesi ve Aytemiz Petrol’ün destegini alarak tarlanin ekimini okulun yapmasini ve gelirinin tamaminin okula bagislanmasini sagladi. 35 dönüm olan araziye yaz aylarinda silajlik misir ve bugday ekilecek. Elde edilen gelirin tamami okula bagislanarak okulun eksik olan araç ve gereçleri tamamlanacak. Su anda bugday ekili olan tarladan 9 bin TL gelir elde edilmesi planlaniyor. Yapilan bu çalisma ile okula daha fazla gelir saglanacagini dile geti-ren çaliskan muhtar Ali Çürükcü: “Bu arazi uzun yillar önce okulumuza bagislanmis. Benden önceki muhtarlar araziyi kiraya vererek gelirini okula bagisliyordu. Kiraya verilen araziden az gelir elde edildigini düsündüm. Ben de okul yönetimimizle ortak bir çalisma yaparak araziyi okulun kendisinin ekip biçmesine karar verdik. Sag olsunlar, gerekli yerlerden tam destek aldik. 35 dönümlük araziye bugday, silajlik misir ekilecek. Elde edilen gelirin tamami okulumuzun eksiklikleri için kullanilacak.” dedi.

GELIRIN TAMAMI OKULA BAGISLANCAK

2 kat ve 3 ayri bloktan olusan Tamsa Seramik Ilkögretim Oku-lu’nun 18 dersligi, 1 anasinifi, 1 bilgisayar atölyesi ve 1 kütüp-hanesi bulunuyor. 400 ögrenci kapasiteli olan okul, çevre köy-lerden gelen birçok tasimali ög-renciye egitim veriyor. Muhtarin çalismalarindan dolayi çok mem-nun olduklarini ifade eden okulun Müdür Bas Yardimcisi Kadir Özden: “ Muhtarin bu çalismasi bizi oldukça memnun etti. Böy-lelikle daha fazla gelir elde ede-cegiz ve okulumuza kamera sis-temi, projeksiyon sistemi kura-cagiz; siniflarimiza bilgisayar ala-cagiz.  Muhtarin ve tüm Pamuk-yazi sakinlerine ilgisinden dolayi çok tesekkür ederim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web