REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çarklar daha hızlı dönecek

KOBİ’lere kredi müjdesi, özel sektöre yatırım teşvikleri ve esnafa sicil affı güzü düzenlemeler üreten esnaf ve işadamlarına san suyu olacak. İş dünyası temsilcileri alınan tedbir ve teşvikleri son derece olumlu bulup etkilerinin Torbalı’da da hissedileceğini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çarklar daha hızlı dönecek
68 Görüntüleme
13 Aralık 2016 - 10:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

TÜRKİYE ekonomisinde ağır yaralar bırakan 2016 yılının ardından yeni yılı öncesi Başbakan Binali Yıldırım ve kurmayları 5 saatlik mesai ile bir araya geldi. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından KOBİ’lere kredi müjdesi, SGK ödemeleri, özel sektöre yatırım teşvikleri, tasarruf politikaları gibi birçok karar açıklandı. Öte yandan Hükümetten 2.5 milyon esnafa üç müjdeli haber birden geldi. Yaklaşık 1 milyon 600 bin esnafın sicili temizlenecek, kara listede tek bir esnaf kalmayacak, esnafın krediye erişiminin önündeki tüm engeller kalkacak. Kara listeden çıkan, ekonomik paket kapsamında verilecek 50 bin liralık, bir yıl ödemesiz, sıfır faizli krediden yararlanabilecek. Esnafın da İşsizlik Fonu’ndan yararlanması sağlanacak. Ayrıca, esnaf-tacirlerin kullandığı defterlerin yılsonu taksitinin kaldırılması öngörülüyor. Açıklanan kararlar esnaf ve işadamları tarafından memnuniyetle karşılandı. Torbalı Ticaret Odası Meclis Başkanı Erkan Aksoy ve Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, ekonomiye can verecek kararların etkilerinin ilçede de hissedileceğini belirterek, ekonominin düze çıkması adına önlem paketlerinin sevindirici olduğunu belirtti.

YATIRIMCI RAHATLAYACAK

Ekonomide güveninin artması için düzenlemelerin önemli olduğunu söyleyen TTO Meclis Başkanı Erkan Aksoy, “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın açıkladığı önlemler paketini de bu çerçevede çok değerli buluyoruz. Son açıklanan teşvik paketinde üreten ve ihracat yapan ağırlığı KOBİ niteliğindeki işletmelere can suyu olacak tedbirleri görmekten mutluyuz. Acil krediye ihtiyaç duyan KOBİ’lere ise düşük faizli, istihdam artıranlara sıfır faizli kredi verilmesinin planlanması yatırımcıyı rahatlatacaktır. İlçemiz, ihracatta Ege ve Türkiye’de önemli bir paydaya sahip. Bu alanda yapılacak her düzenlemenin etkisi Torbalı’da da hissedilecektir. Yeni bir yıla sayılı günler kala reel sektörü canlandıracak bir adımın atılması 2017 için umut verici. Özel sektöre yönelik yatırım teşvikleri de istihdamı arttıracağından hem işveren hem de vatandaşımız düzenlemelerden yararlanacaktır” dedi.

ESNAFA KREDİ İMKANI

Hükümetten  2,5 milyon esnafa gelen sicil affı haberi Torbalı esnafını da yakından ilgilendiriyor. Esnafın sicilinin temizlenmesi ile krediye ulaşımı kolaylaşacak. Sicil affı başta olmak üzere açıklanan diğer düzenlemelerin esnafın rahatlaması bakımından önemli olduğunu söyleyen Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, “Esnafımızı kalkındıracak, rahatlatacak her düzenlemeyi destekliyoruz, önemsiyoruz. İşlerin durgunluğundan yakınan esnafıma yönelik düzenlemeler can suyu olacaktır. Torbalı’da çok sayıda esnafımızın sicil affı ile birlikte ekonomik kapsamında verilecek sıfır faizli krediden faydalanacağını düşünüyoruz. Ekonomimizin dış etkenlerle zor günler geçirdiği şu günlerde yapılacak her düzenleme, esnafımızın evine daha rahat ekmek götürmesini sağlayacağının önlem paketlerini önemli buluyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web