Büyük Torbalı

Cenk Sarıgöl, referandum stratejisini belirleyecek

TORBALI’NIN yetiştirdiği en önemli siyasetçileri bir elin parmaklarını geçmez. Yerel anlamda ciddi isimler var, ancak genel siyasette aktif görev alan siyasetçiler çok fazla yoktur. Bu ilçenin yetiştirdiği en önemli akil adamlardan biridir Cenk Sarıgöl.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cenk Sarıgöl, referandum stratejisini belirleyecek
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
94 Görüntüleme
03 Mart 2017 - 8:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Grup Siyasi Danışmanı Cenk Sarıgöl görevini başarılı bir şekilde yürütüyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmalarını bizzat hazırlayan isim. Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerekse Başbakan Binali Yıldırım kendisine çok güveniyor. Cenk abimiz de, yaptığı çalışmalarla zaten bu güveni ne kadar hak ettiğini defalarca kanıtlamış bir isim.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonunda ‘Grup Gözlemcisi’ olarak görev yaptı. 15 Temmuz gecesi yaşanan kanlı darbe girişiminin etkilerine en yakından şahit olan isimlerden Sarıgöl, darbe girişiminin aydınlatılması adına önemli bir göreve soyundu.

Bir dönem gazetemizde de köşe yazarlığı yapan Cenk Sarıgöl, şimdi de 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesinde AK Parti’nde önemli bir göreve daha getirildi. “Geleceğin Türkiyesi İçin Yönetim Sistemi Değişikliği” çalışması ile “AK Parti Anayasa Referandumu Strateji Belirleme Ekibi’nde görevlendirilen Cenk Sarıgöl, Cumhurbaşkanı Vekili Sayın Ahmet Aydın’ın ekibinde çalışacak. Kendisini canı gönülden kutluyorum ve görevlerinde de muvaffakiyet diliyorum. Torbalılı gençler içinde çok iyi bir örnek teşkil ettiğine inanıyorum.

BANKALARI TORBALI MAHALLESİ’NE TAŞIYIN

İlçemizin büyüme hızı katlanarak devam ederken, gerek yerel, gerek hükümet gerekse özel sektör yatırımları ile bu büyüme desteklenmekte. Nüfus 200 bine dayanmış durumda. Ki bu büyüme hızıyla önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde 500 bin olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Malum şehir merkezi iyice tıkandı. Artık adım atacak yer yok. Dar caddeler, trafik problemi, otopark sıkıntısı, daha sayılacak o kadar çok sorun var ki. Hangisini ele alacağız bilmiyorum. Özellikle bankaların bulunduğu bölgede trafik problemi had safhada.

Şehir merkezindeki sıkışıklığı bir nebze de olsa azaltacak bir çözüm önerim olacak. Torbalı Mahallesi, çok revaçta olan bir bölge. Ticaretin kalbi olan Torbalı Ticaret Odası yeni hizmet binası ile bu bölgede. Zaten sanayi yanı başında. Adliye Sarayı tıkır tıkır hizmet veriyor. Hastane birkaç ay içerisinde faaliyete başlayacak. Çok büyük bir firma da bölgeye devasa yatırım yapacak.

Bu nedenle bankaların da şubelerini mutlaka bu bölgeye taşımaları gerektiğini düşünüyorum. Bu hem şehir merkezini rahatlatacaktır hem de Torbalı Mahallesi’ne değer kazandıracaktır.

TORBALI’DAN DÜNYAYA AÇILAN KAPI

Geçen gün Yazıbaşı bölgesinde faaliyet gösteren Altekma Grup’un 20. kuruluş yıl dönümüne katıldım. 1997 yılında Gıda Çarşısı’nda küçük bir dükkanda hizmet veren kuruluş, şimdi dünyadaki rakiplerine kafa tutuyor. Devasa fabrikalarda üretim yapıyor.

Yol çizgi makineleri ve yol çizgi boyaları üreten firma, kendi sektöründe Türkiye’nin en güçlüsü. Dünyada da ilk 6’da yer alıyor. Şirket hakkında öğrendiğim her bilgi beni fazlasıyla gururlandırdı. Torbalı’dan dünyaya açılan Altekma, büyük çoğunluğu Torbalı’dan olmak üzere de tam 350 kişi istihdam ediyor. Fabrika trafik levhaları konusunda da ciddi bir iş potansiyeli oluşturacak. Örnek olacak bir başarı hikayesi. Keşke ilçemizdeki küçük ölçekli kuruluşlar da bu tarz atılım ve yatırımlarla kendi alanlarında dünya devi olsa ve sektörlerinde söz sahibi olsa. Emin olun istenince yapılabiliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Durmuş ve tüm çalışanlarını kutluyorum.

0506 350 3030

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web