Büyük Torbalı

CHP DIYE BIR PARTI YOK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP DIYE BIR PARTI YOK
182 Görüntüleme
19 Eylül 2010 - 22:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YAZININ basligini olusturan yuka-ridaki bu cümle bana ait degil.
Torbali Belediyesi Eski Baskanlarin-dan Ertan Unver’e ait. Zaten böylesi ultra enteresan bir cümleyi de Torbali hudutlarinda Unver’den baskasi sarf edemez. Oylama öncesi yaptigimiz görüsmelerde Unver, referandumun yüzde 53’lük HAYIR  ile neticelene-cegini öne sürmüstü. Ben de bundan iki ay kadar önce Unver’in bu tahmini-ni bu köseden açikladim. Anayasa Re-ferandum’unun yüzde elli sekizlik Evet ile son bulmasiyla Unver’in bu tahmini neticeyi iskalamis oldu.
Bunun üzerine Ertan Unver’den konu ile alakali olarak bir açiklama bekledi-gimizi yazdik. Geçtigimiz persembe günü Ertan Unver ile bulusup referan-dum sonucu üzerine kisa bir degerlen-dirme yaptik. Iste Unver’in referan-dum degerlendirmeleri, buyrun bera-ber okuyalim:

HALA ANITKABIR’E KOSUYORLAR

URETIM alaninda bütün dünyada bir degisim ve dönüsüm yasaniyor. Sanayi üretimi son demlerini sürüyor, bütün dünya teknolojik üretim biçimine geç-ti. CHP bu dönüsümden bihaber. Millet senden bir seyler bekliyor. Plan, proje, yol haritasi bekliyor. Uretim iliskileri içinde hiçbir gelisme meydana getiremiyorlar. Bunu millete nasil vereceksin? Iste hala Anitkabir-e kosup, Atatürk’ün etegine sigini-yorlar. Anadolu sermayesine sahip çikmasi gereken Atatürkçüler maalesef deniz kenarina sahip çiktilar. Türkiye’deki Atatürkçüler degisime direnmekle kendi iplerini çekiyor.

ORTA ANADOLU’YU YAKALAYAMAZSAN…

CHP yönetimi Anitkabir’e kosadursun Orta Anadolu “Ben ne yiyecegim” diyor. Orta Anadolu’yu yakalamadan Türkiye’de seçim almak hayal… Deniz Baykal tam 18 sene boyunca bu partiyi sagdi, sonra da gitti Silivri’de Ergenekon’un avukatligini yapti. Menderes’i asan kafaya sahip bunu düsünecegi yerde Silivri’ye kosuyor. Bu sartlarda referandumdan çikan yüz-de 42’lik oy yine de felaket bir oran. Çünkü Ak Parti Türkiye siyasetinde tek kale maç yapiyor. Karsisindaki adamlarsa lümpen, sürekli halki asa-gilayan söylemleri var. Abdullah Gül-ü,  Recep Tayyip Erdogan’i, Bülent Arinç’i siyaset sahnesinden sileme-yen kafa bu kafa..

CHP DIYE BIR PARTI YOK
BU sartlarda Türkiye’de CHP diye bir parti yok. Diyelim ki CHP genel seçimden birinci parti çikti. Hükümeti kurma vazifesini aldi. Eminim ki bir Merkez Bankasi Baskani bulamaya-caklar, Emniyet Genel Müdürü bula-mayacaklar, kabineyi bile kuramaya-caklar. Çünkü projeleri, planlari yok. Versinler bana partiyi, iki senede Tür-kiye’nin birinci partisi yaparim. Amerika beni vurur ama olsun. Benim Merkez Bankasi Baskanim bile hazir.

PROPAGANDA OLMASAYDI HAYIR ÇIKARDI

BEN “yüzde elli iki HAYIR çikar” dedigimde Recep’in karsisindaki oy oranini söyledim. Sayet CHP hiç pro-paganda çalismasi yapmasaydi oy-lama yüzde 52 ile hayir çikardi. Vatandasa “12 Eylül 30 sene önce ya-pildi, bunlarin simdi mi akillarina geldi?” denilmesi bile yeterdi. Anadolu’da Recep kayipti, sonradan toparlandi. Yaptiklari yanlis propagan-da ve strateji hatalari karsi tarafa yaradi.

GANDHI’DE GENEL BASKAN HAVASI YOK

KEMAL Kilçdaroglu imajiyla parti-nin kapicilarindan birisi gibi. Oysa milletin seni nasil gördügü çok önem-li. Baykal kravatini fevkalade bag-lardi. Belki de sirf bu yüzden uzun yillar genel baskanlik yapti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web