Büyük Torbalı

CHP’nin tüzügü degisirse ittifak olur

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP’nin tüzügü degisirse ittifak olur
334 Görüntüleme
23 Kasım 2010 - 22:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BDP Ilçe Baskani Cengiz Ulusan, konunun sadece fikir asamasinda oldugunu belirterek ittifak ihtimaline CHP’nin tüzügünü degistirmesi sarti ile sicak baktiklarini söyledi.

ULKE siyasetinin son günlerdeki yogun gündem konusu olan CHP–BDP ittifaki, siyasi kulislerin bir numarali tartisma maddesi olmaya devam ediyor. CHP ve BDP cephelerinden olasi bir ittifak ile ilgili art arda açiklamalar gelmeye devam ediyor. Seçim ittifaki önerisine her iki partiden sicak bakanlar oldugu gibi siddetle karsi çikanlar da yok degil. BDP Ilçe Baskani Cengiz Ulusan, konunun sadece fikir asamasinda oldugunu belirterek ittifak ihtimaline CHP’nin tüzügünü degistirmesi sarti ile sicak baktiklarini söyledi. CHP’nin daha demokratik bir tüzük ve Kürt sorununun çözümüne katki sunacak çalismalar olusturmasi gerektigini söyleyen Ulusan: “Kürt realitesini kabul eder, sorunlarin çözüme katki sunarlarsa neden olmasin?” dedi. Ulusan, teskilat olarak genel seçim çalismalarinin startini verdiklerini de sözlerine ekledi.

MEVCUT TUZUKLE OLMAZ

KURT sorununun çözümüne yönelik demokratik adim atabileceklerini taahhüt etmeleri durumunda CHP ile ittifakin gerçeklesmemesi için hiçbir sebe-bin olmadigini söyleyen Cengiz Ulusan: “Bizim için önemli olan Kürt realitesinin kabul edilmesidir. Bizler, CHP’yi bugüne kadar hep Kürt sorununun çözümünde reddedici, uzlasmaya yanasmayan bir tutum içerisinde gördük. Eger bu sekilde devam edilirse hiçbir birliktelik saglanmaz. Ama Kürt sorununun çö-zümü için iktidar ile birlikte olumlu adimlar atar ve çözüm noktasina katki sunarlarsa ortak bir noktada bulusulabilinir” seklinde konustu.

ÖZGURLUKLERE GENIS PERSPEKTIFTEN BAKILMALI

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun bu konuda bir tüzük degisikligine gitmesi ge-rektigini söyleyen Ulusan, “CHP’nin tüzügü demokratik-lesmelidir. Eger, BDP’nin ve Kürt halkinin büyük çogun-lugunun onayini almak istiyor-larsa daha demokratik adimlar atmalari gerekir. CHP’deki geç-mis ve mevcut sistem Kürt so-rununun çözümünde engel ha-lindedir. CHP artik özgürlüklere daha genis bir perspektifte ba-kabilmeli, tüzügünü demok-ratiklestirip özgürlüklerin artti-rilmasi için mücadele etmeli. Kürtlerin istekleri ve sorunlari çözülecekse bir ittifak neden olmasin?” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web