Büyük Torbalı

Cüzdansizlar, vicdansizlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cüzdansizlar, vicdansizlar
228 Görüntüleme
30 Ağustos 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim dünkü köse yazimda bir bir satir ile geçtigimiz ama ilçemizin genel durumu özetleyen bir olaydan söz etmek istiyorum. TORBALI’DA ESKIYA HUKUMDAR OLMUS. Evet yanlis okumadiniz. Torbali su anda eskiyanin hükümdarliginda. Hayatin her ala-ninda geçerli bu. Cüzdansizlar ve vicdansizlar ilçeyi hegemonyasi altina almis. Vatandas kimsenin umurunda degil.
Yetkililer nerede. Bu kisilerin neyin pesinde oldu-gunu hala tespit edemediniz mi? Ben aracimla yolda gidemiyorum. Bunun sorumlusu kimdir? Neden herkes isyan halinde? Neden bütün mille-tin tek umudu gazeteci olmus? Neden her alanda sikâyetler bu kadar çok artti. Lütfen herkes ken-disine çeki düzen versin. Hiç kimse bu ilçeyi bu ilçede yasayanlari kendi hâline birakmasin. Ilçede yasayan insanlar huzursuz. Vicdanlilar, cüzdan-lilar, akil adamlar, aydinlar, esraflar neden sus-kun?
Pazar günü Muratbey Mahallesi’nde Cinayet Ha-san’in kardesinin kahvehanesine gittim. H.M. adinda bir sahis bana ‘Abi bu gidisle seni alacaklar’ dedi. Gereken cevabi orada verdim. Buradan bana talip olan alacakliya açik mektup yaziyorum. Eger bana talipseniz benim sizi be-genmem gerekiyor. Gönlümün istemedigine kaç-mam.
Hep söylüyorum, siddet, tehdit ve terör hiç kimse-ye fayda saglamaz. Ne yapana ne de yapilana fay-dasi olur. Sadece yaptirana faydasi olur. Dünyada Amerika yapiyor, Torbali’da ise malum kisiler. Böyle bir ortamda benim ara sira Tire’ye gitmemi çok görmeyin, yazilarimda her ilçeyi sik sik ki-yaslayacagim..
Bu ilçede yöneticilerin halki düsündügünü, insan-larin yöneticilere rahat rahat ulasabildigini ne zaman görecegiz. Insanlarimizin umut kapisi ne zaman sadece gazeteciler olmayacak. Çok üzü-lüyorum. Tabiî ki biz vatandasa yardimci olacagiz ama asli görevi vatandasa hizmet etmek olanlar nerede? Neden hiç kimse kendi isini yapmiyor? Neden herkes sadece cüzdanini doldurmanin pesinde? Ben bu isin pesini birakmayacagim.

HASAN ALI’YI DINLEDIM.

DEGERLI okurlarim dün Yazi Isleri Müdürümüz Sevim Olgun ile birlikte Vefa Matbaasi’nin sa-hibi, Eski Ulkücü, Eski Saadetli ve AK Parti Ilçe Teskilati’nin kurucularindan Hasan Ali Öztürk’ü dinledik. Öztürk referandum ile ilgili görüsünü açikliyor. Siki bir evetçi. Saydigi bütün nedenler çok mantikli ve gerçekçi. Hayir, cephesinde olan arkadaslara yarim saat Hasan Ali’yi dinlemelerini öneriyorum.
“Bu milletin özgürlesmesini istemiyorlar. Cun-taci, darbeci kafatasçi sistem milletin söz sahibi olmasina karsi. Milletin söz sahibi olmasindan korkuyorlar. Sivil bir anayasa hepsini çok kor-kutuyor. Sivil bir anaysa muazzam bir gelisme. Türkiye özgürlük kavrami ile tanisacak” diyor. Inanin ben Hasan Ali’yi büyük bir zevkle dinledim
Evet oyu verecek bir insan olarak Hasan Ali’yi dinledikten sonra bu fikrim iyice pekisti ve bir kez daha heyecanlandim.
Çok güzel seyler olacak. Devletçi zihniyeti vesa-yetçilik Allah’in izni ile tarihe karisacak. Korku-nun ecele faydasi yok. Bu milletin arttik kendi Anayasasinda söz sahibi olmasinin zamani geldi. Peki bu düzenleme yeterli mi? Hayir, tabiî ki ye-tersiz. Biz Milli Görüsçüler iste bunun için ‘yet-mez ama evet’ diyoruz. ’12 Eylül’de evet, 13 Ey-lül’de hayir’ diyoruz.
Insallah daha fazla demokrasiyi görecegiz millet olarak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web