REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Darbecilerin oyununu Erdoğan bozdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Darbecilerin oyununu Erdoğan bozdu
546 Görüntüleme
29 Şubat 2016 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, 28 Şubat postmodern darbesinin 19. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “28 Şubat postmodern darbesi, 17 Aralık darbe girişimiyle kardeştir” dedi

28 Şubat’ın demokrasi tarihimize kara bir leke, demokrasinin rafa kaldırıldığı, katledildiği bir dönem olarak hafızalara kazındığını ifade eden Kaya, “28 Şubat müdahalesi, ülke tarihinin unutulmaz olaylarından bir tanesi olmuş ve tarihimize ‘postmodern darbe’ olarak geçmiştir. Bu müdahale sadece siyaseti, sadece seçilmişleri hedef alan darbe girişimi olarak değil, vatandaşımıza, memurlara, iş dünyasına, öğrencilere yaptığı zulümle de her zaman hatırlanacaktır” dedi. 28 Şubat’ta meşru hükümete karşı darbe gerçekleştirenlerin, yıllar sonra 17 Aralık 2013’te bir kez daha sahneye çıktıklarını hatırlatan Kaya, 28 Şubat ile 17 Aralık’ın kardeş olduklarını ifade etti. 28 Şubat’ta kirli emellerine ulaşanların 17 Aralık’ta ise milli iradeye tosladıklarını belirten Kaya, “28 Şubat süreci, 28 Şubat 1997’de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlayan ve hükümete karşı, ordu, medya ve bürokrasi merkezli bir süreçti. Bu sürecin sonunda Refah-Yol hükümeti devrildi ve yerine cuntanın istediği bir azınlık hükümeti kuruldu. Türkiye’de 17 Aralık 2013 tarihinde de 28 Şubat’a benzer bir postmodern darbe daha tertiplenmek istendi. Sürece bakıldığında yine benzer bir cuntanın hükümeti devirmeye yönelik bir plan tertiplediği ortaya çıktı. Yine meşru hükümet hedefe oturtulurken bu kez milli sermaye de yok edilmek istendi. Bu anlamla 28 Şubat ile 17 Aralık birbirinin kardeşidir. Ancak 28 Şubat’ta kirli emellerine ulaşanlar, 17 Aralık’ta milli iradeye tosladılar. Boğazlanan ve izmihlale mahkûm edilen bir kültürün, tarihten silinmek istenen bir fazilet coğrafyasının son umudu olan Recep Tayyip Erdoğan dik durdu, eğilmedi, darbecilere karşı onurlu bir mücadele vererek demokrasimizi kurtardı. Bu ülkenin ve aziz milletin göz kamaştırıcı geleceği, ecdadımızın kıtalara hükmeden irade ve beyanının göstergesi olan Recep Tayyip Erdoğan’a çok şey borçluyuz”

UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, açıklamasını şöyle tamamladı, “Birilerinin bin yıl sürecek dediği, ancak 3 Kasım 2002’de milletin iradesini ortaya koymasıyla sona eren 28 Şubat sürecini unutmamız mümkün değildir. 28 Şubat karanlığında gerçekleştirilen yolsuzluklar, usulsüzlükler, hortumlamalarla milletin bütün bir maddi varlığı tarumar edilerek ekonomik yönden tahribat yapılmıştır. Ancak asıl tahribat değerler üzerinde gerçekleştirilmiş, milletimizin bin yıllık medeniyet değerlerinden koparılması ve nesillerin köklerinden habersiz yetiştirilmesi için düşmanca tutum takınılmış ve hak-hukuk-adalet gibi kavramların ayaklar altına alındığı uygulamalara imza atılmıştır. 28 Şubat’ın tüm izlerini silen ve Türkiye’yi demokrasi yolculuğunda geri dönülmez bir kavşağa sokan AK Parti’nin elde ettiği başarılar, milletimizin darbecilere ve destekçilerine verdiği en büyük cevaptır. Allah bir daha bu ülkeye 28 Şubat’ın karanlık günlerinin bir benzerini daha görmeyi nasip etmesin. Bu vesileyle 28 Şubat’ın tüm mağdurlarını da anmak istiyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web