Büyük Torbalı

Dava adamı: Hüseyin Söyler

Geçen hafta Cuma günü 2016’nın son belediye meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye meclis toplantısının en önemli gündemi Hüseyin Söyler oldu. Söyler, komisyon ve meclis üyeliklerinden iş yoğunluğu nedeniyle istifa etti. Hüseyin Söyler’den boşalan koltuklara 4 farklı isim getirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dava adamı: Hüseyin Söyler
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
107 Görüntüleme
05 Aralık 2016 - 8:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Söyler’in görevlerinden ayrılması bende burukluğa neden oldu. AK Parti kurulduğu günden bu yana bir nefer olarak çalıştı. Partinin her kademesinde görev aldı. Gece-gündüz demeden partisi ve davası için koşturdu. Verilen her görevi de layıkıyla yaptı. İlçe Başkanlığı da yapmış olan Hüseyin Söyler daha önce de Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılmıştı.

Görevler gelip geçici. Ama Hüseyin Söyler gibiler için parti ve dava kalıcı. Bence herkese örnek olmalı. Torbalı siyasetinin en önemli figürlerinden bir tanesi olmayı başardı. Uzun yıllardır siyasetin içerisinde olan Söyler’in herkesle çok iyi bir diyalogu var.

Makam-mevki peşinde olmadığını bir kez daha gösterdi. Bazıları sırf isimlerinde komisyon üyesi, meclis üyesi, belediye başkan yardımcısı, encümen gibi etiketler olabilmek için birçok takla atar. Ama Hüseyin Söyler, yararlı olamayacağını düşündüğü için hepsini elinin tersiyle itti. Bundan sonraki süreçte de kendisine başarılar diliyorum.

GEÇMİŞ OLSUN BAŞKAN

Vallahi İbrahim Demir’e nazar değdi. Kendisini çok fazla yazdık herhalde. Bu köşede birçok kez kendisine yer verdim. Çalışmalarıyla takdir topladığını ve Demokrat Parti’yi yeniden şahlandıracağını yazmıştım.

Geçenlerde gördüm ki küçük bir kaza geçirmiş. Elinden de yaralanmış. Kızdım kendi kendime. Adamı o kadar yazarsan olacağı buydu. Nazara geldin sen başkan, nazara. Bence bir an önce iyileşip işlerinin başına dönmeli Kasabalı İbo. Demokrat Parti ilçe başkanlığı görevi beklemez. Rüzgarı zaten almışsın arkana. Bu küçük kazalar sana vız gelir.

Siyaset gerçekten de çok zor bir iş. Herkesin yapabileceği bir şey değil. Zamanını, paranı, sağlığını her şeyini ayıracaksın. Hayatından ve sevdiklerinden feragat edeceksin. Ateşten gömlek adeta siyaset. Bir kere o gömleği giydin mi artık geri dönüş yoktur. İbrahim Demir de çok zorlu bir görevi icra ediyor. Hedefleri büyük. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum buradan kendisine.

ÇOCUKLARIN BAŞKANI

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in fotoğraflarıyla sık sık karşılaşıyorum. Özellikle de sosyal medya hesapları üzerinden. Her fotoğrafında mutlaka çocuklar var. Çocuklarla iç içe. Onlarla yakından ilgileniyor. Öyle lafta değil özde bu ilgi.

Çocukların, bu milletin geleceği olduğunu çok iyi bilen Adnan Başkan, en büyük yatırımı da onlara yapıyor. Her mahalleye bir spor alanı, oyun alanı inşa ediyor. Bence çok da güzel yapıyor. Çocuklar bilgisayar veya televizyon başında büyümesin. Sokakta büyüsün. Spor yapsın, oyun oynasın. Ama bunları dışarıda yapsın.

Çocukların çok sevdiği Adnan Başkan, bu konuda çok titiz bir şekilde davranıyor. Sokakta gördüğü hemen hemen her çocukla yakından ilgileniyor. Onlarla sohbet ediyor. Kimisini kucağına alıp seviyor. Adnan Başkan, bu toplumun geleceği olan çocuklara verdiği önemle takdiri hak ediyor.

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web