Büyük Torbalı

Duble olmayan ana yol kalmıyor

Son çalışmalarla birlikte Torbalı’da ‘duble’ olmayan ana yol kalmıyor. Bayındır-Torbalı ana yolunda duble çalışmaları sona gelirken, İzmir Aydın Asfaltı’nda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Duble olmayan ana yol kalmıyor
254 Görüntüleme
01 Aralık 2016 - 12:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

TORBALI’NIN ana iki bağlantı noktası olan İzmir-Aydın Asfaltı ve Bayındır yolunda şu günlerde hummalı bir çalışma var. Her iki bölgede de ‘duble yol’ çalışmaları kapsamında iş makineleri çalışıyor. Bayındır yolunda çalışmalar sona gelirken, İzmir Aydın yolunda hem Ayrancılar’da hem de Belevi’de ekipler yoğun bir çalışma içerisinde. Bayındır yolunda Çırpı’ya kadar ilerleyen çalışmalarda sona gelinirken, İzmir Aydın Asfaltı’nda da önemli aşama kaydedildi. Duble yol çalışmaları tamamlandığında her iki bölgede de hem trafik akışı rahatlayacak hem de yol baştan aşağı modernize olacak.
HEM YOL HEM KAVŞAK DÜZENLEMESİ
Her gün on binlerce aracın kullandığı İzmir-Aydın karayolu yaklaşık 200 kilometreyi aşan bir uzunluğa sahip. Bu yoldaki genişletme çalışmaları tamamlandığında hem trafik akışı rahatlayacak hem de yol baştan aşağı modernize olacak. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yenilenen duble yol üzerindeki yaklaşık 20 kavşakta da düzenleme yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski karayollarından biri olan ve yaklaşık 30 kilometrelik kısmı Torbalı sınırları içerisinden geçen İzmir-Aydın Karayolu da aynı proje kapsamında yenileniyor. Kısık Köy’den başlayıp Belevi’ye kadar uzayan 47,5 kilometrelik yol duble yol olarak altyapı çalışmalarıyla birlikte yeniden inşa ediliyor.

158 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Torbalı- Bayındır, Ödemiş- Kiraz karayolunun yüksek standartlı devlet karayolu haline getirilmek üzere devam eden çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Küçük Menderes Havzası için büyük önem taşıyan Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Kiraz karayolunda hummalı bir çalışma var. 4 ilçeyi birbirine bağlayan yolun daha modern bir hale getirilmesi için geçen sene başlatılan çalışmada büyük aşama kat edildi. Toplamda 92 kilometre uzunluğa sahip olan yol, birkaç ay içerisinde tamamlanmış olacak. 23 metre genişliğindeki çift gidiş-gelişli duble yol sıcak asfaltla kaplanmış bir şekilde hizmet verecek. ‘Çiçeğin Başkenti’ ile ‘Sanayi ve Tarım Başkenti’ni birleştirecek olan yol, milyonlarca liralık yatırım sonrasında istenen seviyeye ulaşacak. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web