Büyük Torbalı

Ekonomik krizden faydalandi, piyasaya damga vurdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ekonomik krizden faydalandi, piyasaya damga vurdu
304 Görüntüleme
09 Mart 2011 - 21:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2009 yilinda kriz nedeni ile piyasanin düsük maliyeti düsük ve kaliteli ürün arayisina girdigini farkeden Özgür Bora’nin kurdugu Boratek, konteyner, prefabrik ev ve geri dönüsüm makineleri üretiyor.

PANCAR Sanayi bölgesinde 2010 yilinda faaliyete baslayan Boratek Kalip ve Krom Aksesuar Imalat firmasi, Ege bölgesi basta olmak üzere Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. 500 Bin TL ile kurulan firma 6 bin metre kare alanda faaliyet gösteriyor. Firma bünyesinde agirlikli olarak Torbali’dan olmak üzere 30 personel görev yapiyor. Boratek bünyesinde konteyner, prefabrik ev ve geri dönüsüm makineleri üretiliyor. Firma Türki Cumhuriyetleri basta olmak üzere bir çok ülkeye ürünlerini pazarliyor. Firma, 2011 yili içerisinde ürettigi geri dönüsüm makinelerini AB ülkelerine pazarlamaya hazirlaniyor.

PANCAR’DAN DUNYA PAZARINA HITAP EDECEK

IZMIR 1. Sanayi Sitesinde  krom aksesuar konteyner ve prefabrik ev imalatlari yaparak sektörde boy gösteren Boratek Kalip ve Krom, bünyesinde krom aksesuar ve kalip imalati yapiliyor. Firma ürettigi ürünler, otel, yat, binalarin iç ve dis aksesuarlari olarak kullaniliyor. Kuruldugu bir yil içerisinde kisa zamanda çabuk yol kat eden Boratek, 2010 yili içerisinde ikinci fabrikasini Pancar Sanayi Bölgesinde faaliyete soktu. 6 Bin metre kapali alanda hizmete açilan ikinci fabrika bünyesinde geri dönüsüm makineleri, konteyner ve prefabrik ev imalati yapiliyor. Firma ürettigi krom aksesuarlarini ve konteynerlari Ege Bölgesi basta olmak üzere ülkenin her yerine satis yapiyor. Bünyesinde ürettigi geri dönüsüm makinelerini AB ülkelerine satmaya hazirlanan Boratek, 2011 yili içerisinde 1.5 Milyon Euro ciro yapmayi hedefliyor. Özel siparis üzerine çalistiklarini ve yurt disinda ürettikleri geri dönüsüm makineleri için büyük bir talep oldugunu dile getiren firma sahibi Özgür Bora: “Ilk basladigimiz yillarda fabrikamiz kalip ve krom aksesuarlar üretiyordu. Pancar bölgesine yapmis oldugumuz yatirimla yeni bir pazara daha adim attik. Geri dönüsüm makinelerine yurt disinda büyük bir talep var. Suanda bir çok siparis aliyoruz. En kisa zamanda AB pazarina ürünlerimizi gönderecegiz. Bunun yani sira dünyanin her yerine kendi teknik elemanlarimizla servis ve kurulum yapiyoruz” dedi.

GENÇ YASTA BUYUK ISLERE IMZA ATTI

GENÇ yasta büyük basarilara imza atan firma sahibi Özgür Bora’nin basarisinin altinda ise azim ve çaliskanlik gizli. 31 yasinda ilk fabrikasini kuran Bora, 33 yasinda 2. fabrikayi kurarak dünya ve ülke pazarina damgasini vurmaya hazirlaniyor. Çocuklugundan bu yana dayilarinin yaninda çirakliktan baslayip kalip ve endüstriyel tasarimlar çizmeyi ögrenen Bora, kendini alaninda gelistirdi. Bir çok otomotiv fabrikalarinda ArGe yöneticiligi görevlerinde bulundu. 2009 yilinda yasanan ekonomik krizin kendisine büyük bir firsat oldugunu dile getiren Bora: “2009 yilinda kriz nedeni ile piyasanin düsük maliyetli düsük ve kaliteli ürün arayisina girdigini tespit ettim. Bu talebi karsilamak için firmami kurdum. Kisa sürede büyük basarilara imza attik. Suanda krom kaplama aksesuarinda ülkede kimsenin yapmadigi isleri yapiyorum” dedi.

BUTÇENIN ÇOGU AR-GE’YE AYRILIYOR

TORBALI ve çevresine geri dönüsüm makineleri,  krom ak-sesuar, ve kalip imalati yapan tek firma olma özelligini tasi-yan Boratek firmasinin ürettigi ürünler insaat sektörü ve yat sektörünün tamamina hitap ediyor. Torbali’da yapilan in-saatlarda krom aksesuarin kul-lanimin fazla yaygin olmadi-gini dile getiren Özgür Bora: “Krom aksesuarlari Torbali’da pek yaygin kullanilmiyor. Bi-zim öncelikli hedefimiz bulun-dugumuz bu bölgede ürettigi-miz ürünlerin kullaniminin yayginlasmasi. Bunun yani sira Torbali ve çevresindeki bahçe ve bag sahiplerine prefabrik evler ve konteynerler sati-yoruz. Su anda birçok kisiye ürün tedarik ettik” dedi. Firma bünyesinde yapilan arastirma gelistirme Ar-Ge çalismalarina büyük önem verdiklerini, yati-rimlarinin agirlikli olarak Ar-Ge çalismalarina ayirdiklarini dile getiren Bora: “Su anda yurt disina satisini gerçeklestir-meye hazirlandigimiz geri dö-nüsüm makineleri için büyük projelerimiz var. Urettigimiz bu ürün sayesinde çevre kir-lenmesine yol açan materyalle-rin tamami geri dönüsüme ka-zandirilacak. Diyebiliriz ki yatirimlarimizin büyük payini Ar-Ge çalismalarina ayiriyo-ruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web