REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EN BÜYÜK SINAVI SOĞUĞA KARŞI VERİYORLAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN BÜYÜK SINAVI SOĞUĞA KARŞI VERİYORLAR!
640 Görüntüleme
18 Ocak 2023 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KAZIMPAŞA’DA AKIL ALMAZ TADİLAT!

Torbalı’nın en başarılı okulları arasında yer alan Kazımpaşa İlk ve Ortaokulu öğrencileri iki haftadır soğuğa karşı amansız bir mücadele vermek zorunda bırakılıyor. Okulun doğalgaz tesisatının yenilenmesi çalışmaları nedeniyle ısıtılamayan okulun velileri adeta isyanın eşiğine geldi

EKAP üzerinden ihaleye çıkarılan Kazımpaşa İlk ve Ortaokulu’nun doğalgaz tesisatının yenilenmesi işini alan firma edinilen bilgiye göre 26 Kasım 2022 tarihinde okulun bahçesinde kazı çalışmasını yapmaya başladı. Firma 6 Ocak’ta tesisatın değişim işlemine başlamak için üç gün içerisinde işi bitireceğini ifade ederek okulun doğalgazını kesti. O günden bu yana okulun ısıtılamadığını ifade eden veliler konuyu Torbalı’da gösterdiği faaliyetlerle adından söz ettiren Torbalı Eğitim Kültür ve Sanat Derneği (TOKSED) temsilcilerine ileterek destek talebinde bulundu. Bunun üzerine harekete geçen TOKSED temsilcileri konuyu yerinde inceleyerek konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne taşıdılar.

ÖĞRENCİLER İKİ HAFTADIR SOĞUKTA DERS İŞLİYOR

İlçe Milli Eğitim’e yapılan başvuruda okulda yapılan çalışmanın sorumluluğunun kendilerinde olmadığı ama yüklenici firmaya gerekli uyarıların yapılacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yüklenici firmanın işi 13 Ocak Cuma günü veya en geç 16 Ocak Pazartesi günü bitirecekleri bilgisini verdiğini de TOKSED temsilcilerine ilettiği öğrenildi. Konuya ilişkin yüklenici firmanın belirttiği tarihte işi bitiremediğini ifade eden TOKSED temsilcileri, yapılmakta olan iş nedeniyle iki haftadır öğrenciler buz gibi sınıflarda ders işlemek zorunda kaldığını söyledi. Bayındır ve Torbalı’da 4 okulda ihale aldığı öğrenilen firmanın söz konusu işinin ikinci dönemin başına kadar ancak tamamlanabileceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

“YETKİLİLER BU SORUNU ÇÖZMELİ VE TEKRARLAMAMALIDIR”

İzmir ve hatta Ege Bölgesinde pek çok okulda öğrencilerin benzer durumlarla karşı karşıya olduğunu ifade eden TOKSED Yönetim Kurulu, “İlçemizin en önemli okullarından biri olan Kazımpaşa İlk ve Ortaokulu bu mevsimde bir tadilat sorunu yaşamakta. Hem okul bahçesi inşaat alanına çevrilmiş durumda hem de bir süredir ısınma sorunuyla karşı karşıya. Dernek olarak konuyu görüşmek üzere hem okul müdürü hem de İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret ettik. Her iki görüşmemizde kurum müdürleri durumdan rahatsız olduklarını, eğitim öğretimin aksamaması ve öğrencilerin güvenliği için gerekli önlemleri aldıklarını ve ellerinden gelenden fazlasını yaptıklarını belirttiler. Kendilerine inanıyoruz ve samimi olduklarını da biliyoruz. Fakat bu tadilat ihalesini eğitim öğretim dönemine denk getirilmesini doğru bulamadığımız belirtmeliyiz. İşi alan müteahhittin yeterliliği ve taahhüt edilen iş takvimine uymamasının sorgulanması ciddi bir gerekliliktir. Biz dernek olarak öğrencilerimizin eğitim hakkı ve sağlıklı/güvenli eğitim ortamının sağlanması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Son olarak eğitim-öğretimin sekteye uğramaması ve öğrencilerin sağlığı açısından yetkililere bu sorunu en kısa zamanda çözmeleri ve bir daha böyle durumlarla öğrencileri ve bizleri karşı karşıya bırakmamaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web