REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eylem planını değerlendirdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Eylem planını değerlendirdi
583 Görüntüleme
25 Şubat 2016 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti İzmir Milletvekili Kaya turizmcilere yönelik Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan eylem planını değerlendirdi. Kaya 9 maddelik eylem planının turizmciye sağlayacağı katkıları açıkladı.

 

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan turizmcilere yönelik eylem planını değerlendirdi. Çankaya Köşkü’nde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da hazır bulunduğu bir toplantıyla açıklanan ‘2016 Yılı Turizm Acil Eylem Planı’ sektörde heyecan yarattı. Turizm sektöründe yaşanan durgunluğun uzun sürmemesi için gereken tedbirleri aldıklarını belirten Kaya, “Sayın Başbakanımız tarafından açıklanan 9 maddelik eylem planına göre; Turist getiren A grubu firmalara uçuş başına 6 bin dolar destek verilecek. Ülke sınırlandırması kalkacak. Bu destekten yararlanan firmalar için turist getirecek ülke sayısı 13’ten 26’ya çıkarılacak. En az 400 bin turist getiren seyahat acentelerine 100 bin TL’ye kadar kredi kullanma hakkı verilecek. Sektörde daralma olursa turizm firmalarının ihtiyaç halinde borçlarının yeniden yapılandırılması sağlanacak” dedi.

EKONOMİYE YÜK OLMAYACAK

Turizm kredilerinin ötelenmesinde ve yeniden yapılandırılmasında kolaylık sağlanacağını ifade eden Milletvekili Kaya “Deniz turizmi tesisleri ihracatçı kapsamına alınacak, 750 bin dolar ve üzeri gelir getiren tesisler ihracatçı sayılacak. Bakanlık belgeli konaklama tesislerinden alınan pay bedellerinin 2016 yılı ödemeleri ertelenecek ve 3 taksite bölünecek. Çevreye duyarlı tesislere su, atık su, katı atık bedelleri en düşük tarifeden uygulanacak, aradaki farkı hazine karşılayacak. 255 milyon TL hibe desteği sağlanıyor, 288 milyon TL ödeme erteleniyor. Turizm sektörüne verilen destekler maliye yedek ödeneğinden karşılanacak ve ekonomiye bir yük teşkil etmeyecek” diye konuştu.

ORTAK HEDEFTE BİRLEŞELİM

2016 Yılı Turizm Acil Eylem Planı içerisinde yer alan maddelerin İzmir için de önem arz ettiğini vurgulayan AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “İzmir; 8 bin 500 yıllık zengin tarihi, iklimi, keşfedilmiş ve keşfedilmeyi bekleyen turizm arzı ile ülkemiz turizm sektörü zincirinin en güçlü halkalarından bir tanesidir. İzmir’in turizmde beklenen sıçramayı yapması için turizmcisiyle, genel iktidar ve yerel iktidarıyla, milletvekilleriyle, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle, kısacası kentin tüm dinamikleriyle ortak hedef doğrultusunda birleşmesi gerekiyor. Biz bu noktada bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstermeye söz veriyoruz. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal da turizmcilerin beklentilerini karşılama noktasında büyük bir mesai sarf ediyor” şeklinde konuştu. Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web