REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

FACEBOOK KAHRAMANI KARDEŞİM, SANA BİR SORUM OLACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
FACEBOOK KAHRAMANI KARDEŞİM, SANA BİR SORUM OLACAK
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
493 Görüntüleme
28 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önceki gün İsmail Uygur ile ilgili bir yazı yazdım. Yazıda herhangi bir övgü veya yaranma amacı gütmeden tamamen Övünç Demir ile arasındaki rekabeti kaleme aldım. Ama belediyedeki bazı yalaka tipler hemen bana Fecebook’tan mesaj gönderip, beni CHP’ye hizmet etmek ile suçluyor. Açık bir şekilde söylüyorum. AK Parti kurulduğu günden beri tüm seçimlerde oyumu Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. Ama köşe yazarı olarak gündem ile ilgili tabi ki yazı yazacağım. Fakat o belediyede bana sallayan Facekahramanlarınaokkalı bir sorum var. Lütfen bunları cevaplandırın.

Torbalı Belediyesi yetkilileri sürekli Uygur’un döneminde yolsuzluk yapıldığını söylüyor. Fıs fıs dedikodular yayılıyor. Hatta bu konu ile ilgili olarakyeni yönetim özel bir şirket ile anlaşıp araştırma yapıldı. Bu araştırma için şirkete yüklü bir para ödendiğini biliyorum. Bu araştırma bir yıl önce yapıldı. Neden bir basın toplantısı ile yapılan araştırmanın sonucu yayınlanmıyor.

Eğer ortada bir yolsuzluk, hırsızlık veya usulsüzlük varsa kamuoyunun bunu bilmesinden daha doğal ne olabilir ki? Bana sallayan şahsiyet önce bu konunun açıklamasını yapsın, sonra oturur her şeyi şeffaf bir şekilde tartışırız. Birilerine yaranmak için beni hedef alan kişiler kulis yapacağına, işini takip etse çalıştığı kuruma faydalı olacak.

KORİDORLAR ÇOK KALABALIK

Bu sene nedense vatandaşın çok hastane şikayeti ile karşılaşmadık. Hastane yönetiminin çok efor sarf ettiği belli. yoksa kış aylarında geceleri bile telefonlar harıl harıl çalıyordu. Gerçi şimdilerde Torbalı’nın yükünü hafifleten iki güzel hastane var. 7/24 açık ve vatandaşın hizmetinde. Malum herkes gibi bizde soğuk algınlığından muayene olmaya gittik. Sistem eskisi gibi değil vatandaşın işi çabuk görülüyor. Ne kara bulutlu günler yaşadık Torbalı Devlet Hastanesi‘nin yüzünden sağlam giren tabutta çıkıyordu, çok tanık olduk benzer olaylara. Zor günler geçirdik ve hala geçiriyoruz Tire’nin nüfusu bizim kadar değil ama bazı ilaçlar Tire’den veriliyor. Tire de şifa aramaktan bir kurtulamadık gitti. Hayırlısı ile yeni 250 yataklı Devlet Hastanemiz faaliyete girse de Tire’ye gidip gelmekten kurtulsak. Bir değişik önemli konu daha var aslında. Torbalı’da eskiden 4 olan ambulans sayısı bire düşmüş. Bir ambulans ile Torbalı’nın sıkıntılarına çözüm aramak hiç akıllı adam işi değil. Sağlık ne kadar önemli şey değil mi? İnsanın sağlığı yerinde olsun parası olmasa bile huzuru her daim var olur. Paran olmuş sağlığın yok huzurlu bir yaşam sürdüremedikten sonra ne yapacaksın dünyanın güzelliklerini. Yediğimize içtiğimize çok dikkat etmeliyiz sağlık bir kere elden gitti mi ne yediğimiz lokmadan ne de içtiğimiz bir yudum sudan keyif alırız. Hastane koridorlarında vatandaş gerginlik yaratırsa görevli haliyle gerilip hata yapacaktır. Doktorun bir hatası demek canımıza mal olur demedi demeyin.

AİLELERİ UYARMIŞTIM

Geçtiğimiz gün aileler çocuklarına ve eşlerine mukayyet olmalı diye yazmıştım. Geçtiğimiz yıllarda Ortadoğu da büyük sıkıntılar yaşatan ve Avrupa’nın farklı ülkelerinde terör eylemleri gerçekleştiren, kendilerini Müslüman olarak tanıtan terör örgütü IŞİD‘den korunmaz ve uzak kalmak gerek. Türkiye’den bu terör örgütüne katılan 780 kişi olduğunu araştırmalar sonucu öğreniyoruz. Türkiye ise terör örgütü PKK yüzünden yaklaşık 35 yıldır eziyet görüyor. PKK yıllardır dış odakların finansörlüğü ile ekonomik ve silah gücü ile beslenirken Güneydoğu da birçok gencin kanına girerek örgüte eleman sağladılar.

IŞID Müslüman’ız diyor ama İngiliz, İrlandalı ve farklı ülkelerden kişilerin katılımı ile İslamiyet’e uygun olmayan eylemler gerçekleştiriyorlar. Geçtiğimiz gün 237 silah kargo ile Torbalı’ya geldi, haberini okumadınız mı? İnanıyor musunuz bu silahların tümü av tutkunu kişiler tarafından alınacak diye. Etrafınızda olan gelişmeleri sıkı takip edin.

YILLAR NELERİ ALMIŞ ÖZÜNDEN

Türkiye’nin üzerinde oyun oynayan kişiler hiçbir an bizlere rahat vermek istemediler. Kardeşi kardeşe kırdıranlar günümüzde ise daha farklı operasyonlar ile ekonomik gücümüzün zedelenmesi için girişimlerde bulunuyorlar. Geçen güz sabah gazetede oturuyor foto arşivini kurcalıyorum o kadar eski yıllara gitmişim ki siyah beyaz bir resim gördüm. Resim yabancı değil,1980 yılında gördüğü işkenceler nedeniyle hafızasını kaybeden Hüseyin Yılmaz. O yıllarda maden mühendisi olan Hüseyin Abi yaşadığı travma sonucunda bu hale gelmiş. Kendisi zararsız ve iyilikseverdir. Torbalı’ya turist geldiğinde turistlere yardımcı olur, İngilizce konuşur, biz akıllılar ise aval aval izlerdik. Yıllar çok şey almış Hüseyin Abiden.Bu saatten sonra Allah hakkında her şeyin hayırlısını versin.

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web