Büyük Torbalı

Gaz lambasi ile aydinlatma

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gaz lambasi ile aydinlatma
236 Görüntüleme
13 Nisan 2011 - 20:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Beldelerin kapatilmasi ile eski cazibesini kaybeden Yazibasi’nin Eski Baskani Nihat Gönülal, Yazibasi’nin bugünkü durumunun üzücü oldugunu söyledi. Gönülal, hem hizmetleri anlatti hem de gündemi degerlendirdi.

YAZIBASI’NIN ilk belediye baskani olan ve yapmis oldugu hizmetler ile hafizalarda yer edinen Nihat Gönülal simdilerde kösesine çekilmis hayatin tadini çikariyor. Uzun yillar Yazibasi’da muhtarlik ve merhum Bülent Ecevit iktidarinda belediye baskanligi görevini yürüten Gönülal, Yazibasi’nin bugünkü durumunu degerlendirdi. Eskiye nazaran Yazibasinin çok kötü durumda oldugunu söyleyen Gönülal, Belediye Baskani Ismail Uygur’a hem övgüler yagdirdi hem de sitem etti. Yaklasan genel seçimleri degerlendiren Gönülal, Kemal Kiliçdaroglu’nun ikinci “Karaoglan” olacagini söyledi.

ICRAATLARINI ANLATTI

BELDE belediyelerinin kapatilarak mahalle statüsüne dönüstürülmesinin ardindan birçok bölge hizmet alamamaktan dert yaniyor. Hizmet alamayan bölgelerin basinda ise Yazibasi Mahallesi geliyor. Yazibasi’da 2 dönem belediye baskanligi görevini yürüten Nihat Gönülal (86) hem mahallenin durumunu hem de ülke siyasetini degerlendirdi. 1950 ile 1956 yillari arasinda muhtarlik yapan Gönülal, görev yaptigi yillar içerisinde birçok hizmete imza atti. O dönemlerde Çakirbeyli, Çapak, Bozköy yollarini imece usulü ile yaptirdi. Muhtarligi döneminde Türkiye’de elektrik kullanimi yokken, belde sokaklarina direkler diktirerek gaz lambasi ile aydinlatma sistemi kurdu. . 1973 yilinda merhum Basbakan Bülent Ecevit’in genel baskanligini yaptigi Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olarak Yazibasi’nin ilk belediye baskanligi görevine seçildi.

ESKI BASKANDAN UYGUR’A SITEM

BASKANLIGI döneminde birçok hizmeti Yazibasi’ya kazandiran Gönülal, o dönemlerde yine ya-kin köylerin yollarini asfaltlatti. Izmir-Aydin Asfalti üzerinde 16 dönüm arazi üzerine turistler için özel tesis yaptirmayi plan-layan Gönülal’in bu hayali 1980 Askeri Darbesi ile yarim kaldi. Darbe yapildiktan sonra görevinden uzaklastirildigini dile getiren Gönülal, “O dönem-de darbe olmasaydi, turistler için güzel bir projemiz vardi. Yüzme havuzu ve koru alani yapacaktik. Darbe ile birçok hizmetimiz yarim kaldi” dedi. Yazibasi’nin belediyesinin ka-patilmasindan sonra hizmet alamadigini dile getiren emek-tar baskan, Belediye Baskani Uygur’a sitem etti. Uygur’un yaptigi islerin güzel oldugunu dile getiren Gönülal: “Uygur, Torbali’da güzel seylere imza atiyor. Bu inkar edilemez. Yal-niz Yazibasi bölgesine hiç hiz-met yapmiyor. Yollarimiz çok kötü. Hizmet alamiyoruz. Ki-sitli imkanlari oldugunu biliyo-ruz ama burayi görmezden gel-mesi bizi çok üzüyor” dedi. CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdar-oglu’nu çok sempatik buldugu-nu da sözlerine ekleyen Nihat Gönülal: “Kiliçdaroglu halkin içersinden biri.  Halk onu bagrina basacak. Yüzde 45 oy alacagina inaniyorum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web