Büyük Torbalı

Gazi’de teslimat 4 ay sonra

Adliye arkasında hızla yükselen Gazi İlkokulu’nun binası Mart 2017’de teslim edilecek. Torbalı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kuran yapımı devam eden inşaatı gezerek binanın Gazi’ye teslim edileceği günü iple çektiklerini söyledi.  

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gazi’de teslimat 4 ay sonra
194 Görüntüleme
16 Kasım 2016 - 11:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

5 yıl önce bina problemi nedeniyle Çetineller İlkokulu’na gitmek zorunda kalan Gazi İlkokulu’nun bina sorunu çözülüyor. Gazi için Adliye arkasında yapımına devam edilen bina hızla yükseliyor. Mart ayında teslim edilmesi planlanan okulun neredeyse kaba inşaatı tamamlandı. Torbalı Mahallesi 5125 sokakta yapımı süren bina 24 derslikli olacak. Uzun bir süre boyunca Gazi İlkokulu için arsa arayışlarını sürdüren yetkililer geçtiğimiz Nisan ayında 5125 sokakta arsa bulundu. Okul yapımı için uygun olan arsada yapılan zemin etüdünün sorunsuz bir şekilde sonuç alınmasının ardından inşaat başlamıştı. Artı Mimarlık firması tarafından alınan ihalenin ardından yüklenici firma DLY yapı çalışmalara hızla başladı. Kısa sürede binanın kaba inşaatını tamamlamak üzere olan firma 24 derslikli okulun inşaat 207 Nisan ayında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edecek.

DERSLİK SORUNU KALMAYACAK

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gelen uzmanlar tarafından kontrol edilen Gazi İlkokulu 2011-2012 Eğitim Öğretim yılının sonunda depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltıldı. Boşaltılan binada eğitim gören Gazi İlkokulu ve ortaokulunun yaklaşık 500 öğrencisi, öğretmen ve idarecileri topluca Çetineller İlköğretim Okulu’na taşınmıştı. Çetineller İlköğretim Okulu’na ait binayı yıllardır okul ortaklaşa kullanıyor. İki okul öğrencileri aynı anda eğitim gördükleri için yer tartışmalar ve sıkıntılar meydana geliyor. Derslik yetersizliği nedeniyle öğrenciler sabah ezanı ile birlikte ders başı yapıyor. Yeni binanın yapılmasının ardından Gazi’de derslik problemi ortadan kalkacak. 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanan okulun hızla ilerlemesi velileri de sevindiriyor.

MUHTAR, İNŞAATI GEZDİ

Uzun süreden beri Gazi İlkokulu’nun yapılması için mücadele veren Torbalı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kuran yapımı süren inşaatı gezdi. 24 derslikli binanın mahallede eğitim gören öğrencilerin sorununu büyük oranda çözeceğini ifade eden Kuran “Bina için yerin bulunması üzerine mahalle sakinlerinin keyfi yerine geldi. Eğitimin kalitesinin artması açısından çok önemli bir adım atıldı. Çocuklarımız sabahın erken saatlerinde okul gitmek zorunda kalıyor. 24 derslikli bina problemi büyük ölçüde çözecek. Bina son teknoloji ile donatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni dönemde uygulamaya koymak istediği ikili eğitim için yeni binamız çok güzel olacak. Çocuklarımız Çetineller İlkokulu’na gitmek zorunda kalmayacak. Hem de okula geç gidip erken dönecekler. Bu okulun yapılmasında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web