REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Genç bir yönetim ile geliyoruz’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Genç bir yönetim ile geliyoruz’
188 Görüntüleme
21 Mayıs 2016 - 9:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

MHP’de yaşanan ilçe başkanı krizi Muhammet Oral’ın atanması ile son buldu. Listesinin onaylanmasının ardından göreve hızlı başlayan Başkan Oral’ı en büyük hayali belediyeye üç hilali asmak. Çiçeği burnunda ilçe başkanı Oral, Serkan Günbay’ın sorunlarını yanıtladı

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Torbalı İlçe Başkanı olarak atanan Muhammet Oral,listesinin onaylanmasının ardından çalışmalara hızlı başladı. Dargın ve küskünleri ziyaret edip partiye kazandırmak isteyen Muhammet Oral’ın hedefinde2019 tarihinde yapılacak seçimlerde Belediye Başkanlığını almak var.Genç ve dinamik bir kadro ile yola çıkan MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral, MHP üzerinde oynanan oyunların da kurultayın ardından son bulacağını söyledi. MHP’nin Torbalı’daki yeni patronu neler yapacaklarını ve MHP’nin son durumunu gazetemize verdiği röportajda değerlendirdi.

Listeniz onaylandı. Nasıl karşılandınız?

MHP İzmir İl Başkanlığı’nın bana verdiği görevin ardından yeni bir yönetim kurulu listesi hazırladık. Listemizi onaya sunduk ve hiçbir problem yaşamadan onay aldık. Benimle birlikte görev yapacak genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Listemiz çok iyi bir şekilde karşılandı. MHP’de birleştirici güç olarak görev yapacağız. Çok fazla tebrik telefonu aldım. MHP’li olmamasına rağmen çok fazla insan benim göreve gelmemden memnun olduğunu söyledi. İyi bir şekilde karşılandık. Özellikle Karakuyu Mahallesi’nde sevgi gösterileri ile karşılandım. Bana bu görevi layık gören İl Yönetimimi teşekkür ediyorum. İyi dileklerde bulunan herkesten Allah razı olsun.

Ülkü Ocağı kökenli olmanın ne gibi faydaları var?

Torbalı Ülkü Ocaklarında uzun yıllardır görevdeyiz. Başkanlık görevini yürütürken böyle bir görev ile karşı karşıya gelmek bana onur ve gurur verdi. Ocak kültürüne sahip olduğumuz için bu görevde pek zorlanacağımı sanmıyorum. İzmir’de Ülkü Ocağı Başkanına böyle bir görev daha önce hiç verilmemiş. Bir ilki gerçekleştirdik. Ocak terbiyesi ile yetiştiğimiz içinbu görevi alnımızın akı ile yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

ALLAH RIZASINDAN BAŞKAN GAYEMİZ YOK

Siyasete yakınlığınız ne zaman başladı?

Her Türk genci gibi ataerkil yetiştirme tarzından dolayı gerek aile gerekse arkadaş çevresinin de etkisi ile orta okul yıllarında Ülkü Ocakları ile tanıştım. Ocakta çeşitli görevler aldıktan sonra İlçe temsilcisi oldum. Son olarak da MHP İlçe başkanı oldum. Bizim siyasete girmemizin ve siyaset yapmamızın altında yatan nedeni kısaca özetleyecek olursak bir insan, samimiyetle Müslümanım diyebiliyorsa, TC. kimliğini taşıyan ve ruhunda vatan sevgisi olan herkes ülkesine ve milletine hizmet etmek için çalışır. Bunun adı ise siyasettir.  Rahmetli Baş buğumuz Alparslan Türkeş’inde belirttiği gibi “Hepinizin, hepimizin, hep beraber gayemiz yalnız ve yalnız Allah’ın rızasını kazanarak İslâm’a, Müslüman Türk milletine, Müslüman Türk Dünyasına hizmet için olmalıdır. Bugün de bu aşkla bu gaye ile hareket halindeyiz. Cenab-ı Allah’ın rızasından başka bir gayemiz yoktur. Ömrümüz vefa ettiği sürece elimizden gelen ne varsa bu uğurda çalışacağım.

İlçe Başkanı olarak hedefleriniz nedir?

Torbalı’da MHP’de birlik ve beraberliği sağlamak istiyoruz. Hedefimiz yeni üyeler ile daha güçlü bir teşkilat kurmak. Önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimlere hazırlanıp, belediyeye üç hilali asmak istiyoruz. Bunun için de yeteri kadar gücümüz var. Partimizden bazı nedenlerle ayrılan ve uzun yıllardır siyasete girmeyen isimleri ziyaret ediyoruz. Bu isimleri aramızda görmek istediğimizi söylüyoruz. Bu ziyaretlerden de çok iyi bir şekilde ayrılıyoruz. Hedefimiz dargın, küskün olmadan, MHP bayrağını Torbalı’da dalgalandırmak. Kendimize hedef olarak koyduğumuz noktaya hep birlikte ulaşmak.

ÜZERİMİZDEKİ KARA BULUTLAR DAĞILACAK

Kurultay süresi nasıl işliyor?

Şu an partimizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. MHP’yi parçalamak isteyenlervar.Ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Her gün onlarcaaskerimiz, polisimiz şehit oluyor. Ülke kan ağlarken her şey bir kenara bırakılıp MHP’nin durumu tartışılıyor. MHP üzerinde algı oluşturmak isteyenler ortaya çıkıp partimizi karalamaya çalışıyor. Ancak bu kötü güçler emellerine ulaşamayacak. MHP kutlu bir yuvadır. Temeli şehit kanları ile atılmış güçlü bir partidir.Çanakkale ve kuvayimilliye ruhu MHP’de halen yaşamaktadır.Bu nedenle kimsenin MHP’yi parçalamaya gücü yetmez. Kurultay sürecinin tamamlanmasının ardından da kara bulutların üzerimizden gideceğini tahmin ediyoruz.

Muhammet Oral kimdir?

Torbalı’nın Karakuyu Mahallesi’nde 1980 yılında dünyaya gelen Muhammet Oraluzun yıllar Ülkü Ocaklarında Başkanlı görevini yürüttü. Lise mezunu olan Oral şehir plancılığı bölümünde eğitimini sürdürecek. Karakuyu’da zeytincilik ve tavuk çiftliği işletmeciliği yapan Oral evli ve 2 çocuk babası.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web