REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GÖL MANZARALI SANAYİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÖL MANZARALI SANAYİ
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
359 Görüntüleme
20 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZSU bu sene gerçekten de kendini aştı. Yazmamak için kendimi zor tuttum ama nereye elimizi atsak bir tarafı elimizde kaldı. Artık kaleme sarılmak şart oldu. Son birkaç yıldır çok sorun yaşamıyorduk. Ama bu sene, rekor seviyesinde su borusu patlağı şikayeti aldım. İlçemizin hemen hemen dört bir tarafında su borusu patlakları vardı. Öyle böyle değil. Bu sorunlar öyle birkaç günlük de değil yani. Hepsi ortalama bir ya da iki haftalıktı. Bazıları ise birkaç ayı dahi buluyordu.

Son olarak Atatürk Sanayi Sitesi’nden bu tarz bir sorunla ilgili şikayet telefonu aldım. Hatta bizzat olay yerine gidip sorunu yerinde gördüm. Alan resmen göle dönüşmüş durumda. Atatürk Sanayi Sitesi 5534 Sokak’ta meydana gelen su borusu patlağı sanayi esnafını resmen canından bezdirmiş. İZSU şikayet hattı defalarca aranmasına rağmen bir türlü sonuç alamayan esnaf sonunda beni aradı.

Adamlar şikayetlerinde haklı. Hem sorunu çözme hem de vatandaşı tersle. Yok öyle bir dünya. Bu hizmet için tonlarca para almayı biliyor İZSU. Sıkıntıları da zamanında çözmek zorunda. Esnaf dükkanına giremeyecek duruma gelmiş. Eğer personel veya ekipman sıkıntısı yaşanıyorsa, bu sorunların çözümü için harcama yapılacak. Her yıl aynı sorunlarla karşılaşmak istemiyoruz. Eminim bu tarz sorunlar, bir Karşıyaka’da, bir Konak’ta, Gaziemir’de yaşanmıyordur. Torbalı bu konuda yeterli hizmeti bir türlü alamıyor. Bir türlü gerçekleştirilmiyor geniş kapsamlı alt yapı çalışması.

İZMİRGAZ NEDEN KAÇTI

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in en büyük projelerinin başında geliyordu Atatürk Mahallesi’ne doğalgazı kazandırmak. Seçimi kazandıktan sonra da ilk işlerinden biri bu oldu. Hemen İZMİRGAZ Genel Müdürü ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdi. İktidarın da ‘ricası’ ile hemen olur verildi ve bu yılın ortalarına doğru da çalışmalar başladı.

Hepimiz İZMİRGAZ’ın tüm bölgede alt yapı çalışmaları başlatacağını ve her evin önüne kadar doğalgazı ulaştıracağını düşünüyorduk. Ama maalesef ki yanıldık. İZMİRGAZ, abone yok bahanesi ile çalışmaları yarım bıraktı ve gitti.

Şimdi kış gelecek ve vatandaşlar yeniden kömürlü sobaya talim olacak. Doğalgazın ulaştığı birkaç ev var. Ama İZMİRGAZ’ın hesaba katmadığı şey, çalışmalar yaptığı dönemde mahalledeki halkın büyük bir kısmının sahil kentlerine çalışmaya gittiğiydi. İnsanlar daha yeni yeni evlerine geri dönüyor. Tabi, siyasi belirsizlik de İZMİRGAZ’ın işi yarım bırakıp gitmesine neden oldu. Başkan Görmez’in hatta AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Atilla Kaya’nın bu işin üzerinde bizzat duracaklarını biliyorum. Çünkü kendileri bu konuda açıklama yaptı.

Umarım, sadece Atatürk Mahallesi değil, Torbalı ve Muratbey mahallelerinde de doğalgazın ulaşmadığı yer kalmaz. Bu hizmetten Torbalılı herkesin faydalanması gerekiyor.

TORBALILILAR DAĞA ÇIKTI

Torbalı Belediyesi bünyesinde oluşturulan Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü’nü bilmeyenimiz yok. Bende bu kulübü ve çalışmalarını yakından takip ediyorum. Selahattin Koçak idaresindeki kulüp oldukça önemli çalışmalara imza atıyor. Kısa adı TOBEDAK olan kulüp neredeyse her hafta bir yürüyüş etkinliği yapıyor.

Kısa sürede geniş kitlelere ulaşan kulüp, büyük katılımlı yürüyüşlere imza atıyor. Yediden yetmişe herkes kulübün etkinliklerine katılabiliyor. TOBEDAK son olarak Selçuk ile Şirince arasında yaklaşık 30 kilometrelik bir dağ yürüyüşüne imza atmış. Geziye katılan birkaç kişiyle görüşme fırsatım oldu. Herkes çok memnum. İnsanlar hem spor yapıyor hem de doğayı yakından inceleme fırsatı buluyor. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web