REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gözler büyükşehir meclisinde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gözler büyükşehir meclisinde
152 Görüntüleme
11 Nisan 2016 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZBAN’ın Torbalı seferlerinin başlamasıyla birlikte yaşanan mağduriyetler için Yazıbaşı TOKİ Konutlarında oturan vatabdaşlar Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıkacak kararı bekliyor.

İZBAN Torbalı hattının açılmasıyla birlikte Torbalı’nın mağduriyetleri bitmek bilmiyor. İZBAN Torbalı hattı, başta engelliler olmak üzere tüm Torbalı’yı olumsuz etkilediği gibi durağı olmadığı halde Ayrancılarda yaşayan vatandaşları da mağdur ediyor. Yazıbaşı TOKİ Konutlarında yaşayan insanlar İZBAN seferlerinin başlamasının ardından kaldırılan ESHOT hatları ve 90 Dakika uygulamasının ardından yaşananlara isyan ediyor. Vatandaşlar İZBAN Torbalı hattının açılması ile birlikte yaşanan mağduriyetin ESHOT hatlarının ve 90 Dakika uygulamasının kaldırılmasıyla sınırlı kalmadığını ifade ederken Torbalı hattında bulunan İZBAN istasyonlarındaki asansörlerin sık sık arızalanması ve acil çıkış kapılarının olmaması nedeniyle engelli yurttaşların çektiği zorlukların da İZBAN’ın getirdiği en büyük sıkıntılardan biri olarak nitelendiriyor.

HEM ZAMAN HEM DE MADDİ AÇIDAN ZARAR

Yazıbaşı TOKİ Konutlarında ikamet eden yurttaşlardan biri olan Osman Buldu, “İZBAN trenlerinin Torbalı hattında çalışmaya başlamasıyla birlikte kaldırılan ESHOT hatları nedeniyle İzmir’e gitmek bizim için işkenceye dönüştü. Oturduğum yerden İzmir’in herhangi bir yerine gitmek için en az iki vasıta değiştirmek gerekiyor. 90 Dakika uygulamasının da kalkmasıyla birlikte bu durum bize maddi bir külfet oluşturdu. İZBAN gelmeden önce tek vasıtayla ve daha kısa sürede ulaşım sağladığımız İzmir yolculuğu şimdi hem zaman anlamında hem de maddi anlamda ciddi kayba yol açıyor. Şehrin kırsalında yaşayan insanları seçilmişler sadece seçim zamanında insan yerine koyuyor. Böyle bir yönetim anlayışı mümkün değil” diye konuştu.

EN BÜYÜK ENGEL İZBAN

Yazıbaşı TOKİ Konutlarında oturan bedensel engelli Gülgün Yorgancılar ise İZBAN’ın Engelsiz İzmir sloganına en büyük engel olduğunu ifade etti. Yorgancılar, “Ben Gaziemir’de bulunan Engelsiz Yaşam Derneği’nin başkanıyım. Dolayısıyla her gün İzmir’e gidip gelmek zorundayım. Bunun için her gün ESHOT kullanarak önce Pancar’a gidiyorum. Oradan Gaziemir’e İZBAN ile gidiyorum. Hem kaldırılan 90 dakika uygulaması nedeniyle maddi olarak hem de aktarmalar yüzünden zamandan ciddi bir kayıp yaşıyorum. Bunun yanı sıra Pancar’da bulunan İZBAN İstasyonunun asansörleri sürekli arıza yapması ve acil çıkış kapısı bulunmaması nedeniyle ciddi zorluklar çekiyorum. Zira tekerlekli sandalyeye mahkûm olarak yaşıyorum. 7 Mart günü bu nedenle istasyondan çıkamadım ve İzmir’e geri dönüp derneğe gittim gece yarısı bir dostum evinde misafir etti.  Bir kadın olarak Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde bir kadın olarak üstelik gecenin bir yarısında çektiğim zorluğu düşünebiliyor musunuz?” sözleriyle mağduriyetlerini dile getirdi.

GÖZLER MECLİS TOPLANTISINDA

İZBAN trenlerinin Torbalı seferlerine başlamasının ardından yaşadıkları mağduriyetler ve bu mağduriyetlerin çözüme kavuşturulması için İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne dilekçe yazan Yazıbaşı TOKİ sakinlerinden Gülgün Yorganılar CHP ve AKP’li Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Sıla İlgi Akkaş ve Göksel Dinçer’in kendileriyle görüştüklerini ifade etti. Yorgancılar, “Sıla Hanım ve Göksel Bey 11 Nisan Pazartesi günü yani bugün yapılacak olan meclis toplantısında dilekçenin gündeme getirilmesi için çalışacakları sözü verdi. Yazıbaşı TOKİ Konutları sakinleri olarak bugün yapılacak meclis toplantısından çıkacak kararı bekliyoruz. Umarız dilekçemiz gündeme gelir ve lehimize bir karar çıkar.” diyerek sorunlarının dikkate alınması ve çözülmesi isteğini yineledi.                     Sinan TEKDEMİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web