Büyük Torbalı

Hamile,ögrenci ve bebeklere yardim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hamile,ögrenci ve bebeklere yardim
426 Görüntüleme
25 Mart 2011 - 21:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Sosyal Yardimlasma Vakfi’nca yoksul aile çocuklarina egitim yardimi, 0-6 yas çocugu olanlara saglik yardimi, ilkögretim ve lisede okuyan ögrencilere egitim yardimi ve hamile bayanlara gebelik yardimi yapilacak.

TORBALI Kaymakamligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi’ndan dün yapilan açiklamaya göre Sartli Nakit Transferi basvurularinin basladigi bildirildi. 5 yildir uygulanan sistem yapilandirilmis olarak yeniden hizmete açildi. Sartli Nakit Transferi uygulamasinin temel hedef kitlesi, ekonomik güçlükler nedeniyle çocuklarini okula gönderemeyen ya da düzenli saglik kontrollerini yerine getiremeyen herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na tabi olmayan ve düzenli geliri olmayan nüfusun en yoksul aileleri. Bu sistem sayesinde yoksul aile çocuklarina egitim yardimi, 06 yas çocugu olanlara saglik yardimi, Ilkögretim ve Lise’de okuyan ögrencilere egitim yardimi ve hamile bayanlara gebelik yardimi yapiliyor.

SNT SISTEMI YENIDEN HAYATA GEÇTI

SARTLI Nakit Transferi Saglik ve Gebelik Yardimlari’nin sosyal güvenlikten yoksun muhtaç durumdaki ailelere uygulandigini dile getiren Torbali Kaymakamligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi Müdürü Hakan Tetik: “Ilçedeki Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakifi’nca (SYDV) verilen bu hizmet, okul öncesi çocuklarini düzenli saglik kontrollerine götüremeyen aileleri ve dogum öncesi saglik kontrollerini düzenli olarak yaptiramayan ve dogumlarini doktor kontrolünde yapamayan anne adaylarini ekonomik yönden destekleyen düzenli bir nakit sosyal yardim sistemidir. Sartli Nakit Transferi saglik ve gebelik yardimlarindan faydalanabilmek için, 06 yas grubu çocuklarin düzenli olarak saglik ocaklarina götürülmesi ve düzenli saglik kontrollerinin yaptirilmasi ile bebek bekleyen anne adaylarinin saglik kontrollerini yaptirarak dogumlarini doktor kontrolünde yaptirmasi gerekmektedir. Devam kosulu, Saglik Bakanligi ile isbirligi içerisinde, saglik ocaklari, ana çocuk sagligi ve aile planlamasi merkezleri araciligiyla takip edilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin yesil kartinin olmasi ve hiç bir yerden gelirinin olmamasi gerekir” dedi.

EGITIM YARDIMLARI VERILECEK

SARTLI Nakit Transferi Egitim Yardimlar’nin sadece, sosyal güvenlikten yoksun muhtaç durumdaki aileler için oldugunu dile getiren Tetik: “Sartli Nakit Transferi Egitim Yardimlari, çocuklarini okula gönderemeyen veya okuldan almak zorunda kalan aileleri ekonomik yönden destekleyen düzenli bir nakit sosyal yardim sistemidir. Sartli Nakit Transferi Egitim yardimlarinin amaci, çocuklarin okul masraflarini karsilayarak, yoksul ailelerin çocuklarina okuma imkâni sunmaktir. Sartli Nakit Transferi Egitim Yardimlarindan faydalanabilmek için, ögrencilerin aylik %80 devamsizlik siniri asmayacak sekilde düzenli olarak okula devam etmesi ve bir defadan fazla sinif tekrarinda bulunmamasi gerekmektedir” dedi. Yardimlarin Sosyal Yardimlasma Genel Müdürlügü tarafindan verildigini, uygulamadan faydalanmak isteyenlerin Torbali (SYDV)’na basvurmalari gerektigini dile getiren Tetik: “Bu uygulamadan yararlanmak isteyen aileler, anne ve babanin kimlik ve yesil kart fotokopileri, okullara giden çocuklari varsa ögrenci belgesi, 06 yas grubu çocugu varsa aile hekimlerinden asi karti getirmesi gerekir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web