REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hayata Torbalı’dan atıldılar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hayata Torbalı’dan atıldılar
426 Görüntüleme
17 Haziran 2016 - 8:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Meslek Yüksekokulu’nda mezun olan öğrenciler dün diplomalarını törenle aldı. Yeni hayatın ilk gününe adım atan öğrenciler, hayallerini gerçekleştireceklerini söyledi.

DOKUZ Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu’nda dün mezuniyet coşkusu yaşandı. Okulun konferans salonunda gerçekleşen mezuniyet törenine ilçe protokolü de yoğun ilgi gösterdi. Kaymakam Aydın Memük, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’un yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Halil Köse’nin de katıldığı törende diplomasını alan öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Bundan sonraki hayatları için iyi dilekler alan öğrencileri, velileri yalnız bırakmadı. Çoğunluğu iş hayatına atılacak olan öğrencilerin bir kısmı da dikey geçiş yapmak istediklerini belirtti.

DİPLOMALAR AİLELERE ARMAĞAN EDİLDİ

Torbalı Meslek Yüksekokulu’nun Doğal Yapı Taşları Teknolojisi, Sondaj Teknolojisi, Geoteknik ve Endüstriyel Cam ve Seramik Teknolojisi bölümünden mezun olan 52 öğrenci dün mezuniyet töreninde diplomalarını aldı. Birçoğu iş hayatına başlayacak olan öğrenciler günün sonunda büyük mutluluk yaşadı. Büyük bir gururla birincilik ödülünü alan ve okulun kütüğüne adını çakan Fatma Aksu, konuşmasında bugüne kadar kendilerine destek veren okul öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür etti.

YENİ BAŞLANGICIN İLK GÜNÜ

Bugüne kadar onlarca mezun vererek özellikle sanayi alanına, alanında uzman bireyler yetiştiren Torbalı Meslek YüksekokuluMüdürü Celalettin Şimşek, “Sizler için yeni bir başlangıcın ilk günü, ailenizden uzakta belki de zorluklar yaşadınız. Şimdi mezun olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Şimdi amacınız kendi ayaklarınızın üzerinde durmak olmalıdır, kendinize hedefler seçin, Bu vatana, millete hizmet etmek, manevi değerlere sahip olun, bunun mücadelesini verin” dedi. Rektör Yardımcısı Halil Köse ise, mezunlara öncelikle Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolundan ve bilimin ışığından ayrılmamaları öğüdünü vererek, “Ailelerinize, hocalarınıza ve ülkenize olan vefa borcunuzu layıkıyla ödeyeceğinize olan güvenim tamdır. Sizleri insani açıdan saygın, mesleki açıdan yetkin, özgüvenli, donanımlı, üreten, girişimci, küresel dünyayı iyi okuyabilen, yöneten, katma değer yaratan saygın bireyler olarak yetiştirebilmek için her türlü çaba içerisinde olduk. Sizlerde üniversitemizin dışarıdaki saygınlığın yükseltmek için özellikle çalıştığınız yerlerde mesleki etik kurallarını göz ardı etmeden ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ışıklı yoldan ayrılmadan çok çalışınız ve üretken olunuz”dedi.İbrahim DANIŞ

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web