Hem eğlence hem dayanışma örneği oldu

81 Görüntüleme

Hem eğlence hem dayanışma örneği oldu

Torbalı Kazımpaşa Okulu düzenlediği Bahar Şenliği’nde eğlencenin yanında yapılan kermes ile SMA’lı çocuklara destek oldu. Torbalı Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen şenliğe Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de ziyaret etti

Torbalı Kazımpaşa Okulu Bahar Şenliği düzenleyerek anlamlı bir etkinliğe imza attı. Torbalı Belediyesi’nin de desteği ile düzenlenen şenlikte kermes de düzenlendi. Öğrencilerin ve velilerin hazırladığı ürünlerin satışı ile sağalan kazancın bir kısmı SMA hastası Azra, Ebrar ve İrem Nur’a aktarılacak. Kermes için hazırlanan masalarda salça, kışlık domates, makarna, hamur işi ve tatlılar alıcı bulurken okul bahçesinde açılan gözlemenin kokusu da katılımcıları mest etti. Bahar Şenliği gün boyunca yüz boyama, pandomim, sihirbazlık gösterisi, sportif faaliyetler gibi birbirinden güzel etkinlikler gerçekleşti.  Bu yıl birincisi düzenlenen ve gelenek haline getirilecek olan bahar şenliğini Torbalı Belediye Başkanı  Mithat Tekin ziyaret etti.

BAŞKAN TEKİN DE ŞENLİK ALANINI ZİYARET ETTİ

Kermesten alışveriş yaparak destekte bulunan Başkan Tekin’e öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin fotoğraf çektirme isteğini kırmayan Başkan Tekin, “İlçemiz Kazımpaşa İlkokulu’nun düzenlediği, gelirinin bir kısmının SMA’lı çocuklara aktaracakları “Bahar Şenliğine” katıldık. Sosyal sorumluluk bilinci, yakın ilgi ve alakaları için okulumuz idareci, öğretmen, velilerimiz ve çok kıymetli öğrencilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.