REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İkinci Çiftlik Bank vakası: YESSTYLE

Geçtiğimiz yıllarda kısa yoldan zengin olma hayali kuran pek çok vatandaşın mağduriyet yaşamasına sebep olan Çiftlik Bank vakasının bir benzeri YesStyle isimli bir online alışveriş sitesi üzerinden meydana geldi. Torbalı’da da çok sayıda vatandaşın bu siteye yatırım yaptığı öğrenildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İkinci Çiftlik Bank vakası: YESSTYLE
240 Görüntüleme
29 Aralık 2021 - 9:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda kısa yoldan zengin olma hayali kuran pek çok vatandaşın mağduriyet yaşamasına sebep olan Çiftlik Bank vakasının bir benzeri YesStyle isimli bir online alışveriş sitesi üzerinden meydana geldi. Torbalı’da da çok sayıda vatandaşın bu siteye yatırım yaptığı öğrenildi. Kolay yoldan para kazanmak isteyen vatandaşların tuzağına düştüğü siteye yatırım yapan vatandaşlar yurt dışı menşeili siteye dolar üzerinden yatırım yaptıklarını ve bu para ile sanal alışveriş yaparak günlük kazanmayı hedeflediklerini ifade ettiler. Siteye yatırım yapan vatandaşlar geçtiğimiz günlerde site tarafından yüzde 25 oranında vergi talep edilmesi üzerine şaşkınlık yaşadıklarını söylediler. Bu durum karşısında yatırımlarını geri çekmek isteyen vatandaşlar paralarını çekemediklerini ve konuya ilişkin bir muhatap bulamadıklarını da eklediler.

2 BİN 500 DOLAR KAPTIRDI

Siteye yaklaşık 2bin dolar yatırım yaptığını ve yatırımını geri aşlamadığını ifade eden Sercan Öztürk isimli bir vatandaş, “Bu siteye 1988 dolar yatırım yaptım ve hiç çekim yapmadan 500 dolara yakın bir vergi talep edildi. Bu durum karşısında yatırımımı geri çekmek istedim ancak paramı geri çekemedim.  Toplamda 2bin 500 dolar kaptırdım. Konuya ilişkin bir muhatap da bulamıyorum. Elimdeki son param ile bu işe giriştim ve şu an ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Bu siteye yatırım yapmak isteyenler dikkatli olsun, ben perişan oldum bari başkaları perişan olmasın.” ifadelerini kullandı.

“PATLADIK MI?”

Öte yandan internet üzerinden hizmet sunan şikayetvar.com isimli siteye de konuya ilişkin çok sayıda şikâyet yapıldığı görüldü.  Kısa yoldan para kazanma umuduyla ponzi sistemini andıran bu sisteme paralarını kaptıran vatandaşlar çeşitli yollarla birbirleriyle iletişime geçerek paralarını kurtarmaya çalışan mağdurların şikayetvar.com üzerinden paylaştıkları yorumlardan biri ise şu şekilde: “YesStyle para çekimi yapamıyorum, vergi istiyor. İstenen tutarı yatırıp dekontu da gönderdim ama hiçbir dönüş alamadım. Bazı arkadaşların hesaplarındaki paralar çekilmiş, aynı durumu yaşayan var mı? Lütfen birbirimize yardımcı olalım. Müşteri hizmetleri yanıt vermiyor, nasıl yapacağız, patladık mı?”

“EKONOMİK SIKINTILAR İNSANLARI BÖYLE ŞEYLERE YÖNELTİYOR”

Sisteme yatırım yapıp ponzi olduğunu anladıktan hemen sonra çıkış yapan bir vatandaş ise, “Bir arkadaşın tavsiyesiyle 2bin dolarlık bir yatırım yaptım. Birkaç gün durduktan sonra sistemin ponzi olduğunu anlayarak çıkış yaptım. Sistemde kaldığım süre boyunca 1000 dolara yakın bir kazanç elde ettim. Ne yazık ki ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar insanları bu gibi arayışlara yönelmesine sebep oluyor. Sistemin ponzi olduğunu anladığım an veya para tatlı gelip de çıkış yapmasaydım şimdi ben de YesStyle mağdurlarından birisi olacaktım. Bereket ki ben olayı fark eder etmez çıktım ve arkadaşlarımı da çıkmaları konusunda uyardım. Vatandaşların Çiftlik Bank vakasından sonra böyle oyunlara gelmeye devam ediyor olması üzücü.” İfadelerini kullandı. SİNAN TEKDEMİR

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web