REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İLÇEMİZDE KAZALAR AZALACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLÇEMİZDE KAZALAR AZALACAK
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
489 Görüntüleme
20 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehirlerarası ulaşımda devrim yaptı dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım. Yapmış olduğu çalışmalar sadece ülkemizde değil, tüm Avrupa’nın beğenisini ve takdirini aldı. Marmaray, 3. köprü ve İzmir İstanbul arasının 3,5 saate düşeceğine ise hepimiz hayret ettik. İzmir ili Büyükşehir olmasına rağmen ulaşımda büyük sıkıntıların yaşandığı her ortamda konuşulmakta. Torbalı’nın girişinden çıkışına kadar olan 45 kilometrelik yolun tamamı yerleşim alanı olmasına rağmen ikisi kapalı bir döner kavşak, sekiz tane sinyalizasyon olan kavşak var. Ancak toplamda 20 adet kavşak bulunuyor ve o kadar da ihtiyaç var. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ilçemizin girişinden çıkışına kadar tüm yolların duble olması için girişimlerde bulundu ve ihaleyi gerçekleştirdi. Bir aya kadar çalışmaların başlayacağını ve bir yıl içerisinde tüm çalışmaların biteceğinin müjdesini verdi. Bugüne kadar İzmir Aydın yolu üzerinde olan kazaların haddi hesabı yok. Yapılacak olan yol üzerindeki çalışmaların neticesinde ilçemize ayrı bir güzellik ve kolaylık yaratacak, en önemlisi ise Kemalpaşa kavşağı battı-çıktı olacak. Şehrin birçok yerinde üstgeçit olmasıyla birlikte Ertuğrul Mahallesi girişine yapılacak olan kavşak ile sıkıntılar sona erecek. Pamukyazı ise makûs talihinden kurtulmuş olacak. Yapılacak olan çalışmalar için Karayolları yetkililerine şimdiden çok teşekkür ederiz.

GERİ SAYIM BAŞLIYOR

Ülkenin kaderini belirleyecek tekrarlanan Milletvekili seçimleri için anket firmaları çok net söylemlerde bulunmasalar da çok da sessiz kalmıyorlar. Çok iddialı anket firmaları geçtiğimiz seçimlerde oy oranlarını açıkladıktan sonra TV’lere para vererek çıkar, herhangi bir programa konuk olur saatlerce kendilerini pazarlardılar. Bu seçimlerde nedense çok fazla anket firması sahiplerini TV’lerde göremez olduk. İşin aslı 1 Kasım seçimleri öncesinde sokaklarda anket yapan anketörler göremedik. Sade, sessiz ve gürültüsüz bir seçim dönemi yaşıyoruz ancak terör olaylarından ötürü birçok şehit verdik. Terör olaylarının en kanlı olayı ise geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşandı. Birilerinin ülkemiz de istikrar ve huzurun olmaması için düğmeye bastığı kesin. Bu seçimlerde katılım diğerlerine göre oldukça yoğun olacak, 7 Haziran seçimlerinde macera arayanların 1 Kasım da sandığa gerçek düşüncesini yansıtacağını tahmin ediyorum. 1 Kasım da seçim sonuçlarının çok değişmeyeceği konuşuluyor ve bizleri bu şekilde yönlendirmek istiyorlar, bence 7 Haziran seçimleriyle hiç alakası olmayan sonuçlar göreceğiz. Partilerin meclisteki sayısı değişmeyebilir ama Milletvekili sayıları çok değişecek. Seçim sonuçlarının ülkemize istikrar sağlamasını temenni ederiz. Ancak bu seçim tüm sandıklarda görevli sayısının tam olacağını hiç düşünmüyorum, katılım çok olacak ama görevlilerin katılımı düşük olacak.

MEHMET VURUR; O KADAR DUYARSIZ DEĞİLİZ

Dün yazmış olduğum “Bankalar merkezden çıksın” başlıklı yazımın içeriğinde şehir merkezinde bulunan bankaların dışarı çıkması İsmet Paşa Caddesindeki refüjün kaldırılması ve tek yön uygulamasının artık hayata geçirilmesi gerektiğini yazmıştım. Yazının devamında AK Parti iktidar olabilir ama CHP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin de bu konuya duyarsız kalmamaları gerektiğini de ilave etmiştim. Muhalefetteki Meclis üyeleri sadece bütçeyle ilgili değil şehir içi trafiği konusunda da yapıcı olması gerektiğini belirterek, ilçenin sorunlarına çözüm üretmeli gibi eleştirilerde bulunmuştum. Dün beni MHP Gurup Sözcüsü Mehmet Vurur aradı. “Biz bu konularla ilgili Belediye Meclisi’nde defalarca söz alıp gerekenin yapılması için girişimlerde bulunmuştuk. Başkan Görmez bize şehir içi trafik mühendisleri ile görüşüyoruz en yakın zamanda bu soruna çözüm getireceğiz diyerek düşündüğün kadar duyarsız değiliz” dedi. Kendilerine bu konu hakkında hassasiyet gösterip ilçenin yararına adım attıkları için yüzlerce kere teşekkür ederiz. Ancak çalışmaların da bir an önce başlamasını dört gözle bekliyoruz.

YENİ YILA PROMOSYONSUZ GİRMEYİN

Yahudileri dünyada Yahudi’den başkası sevmez, ama ticaretine herkes imrenin ve gıpta ile takip eder. Ticaret ile uğraşan bir Yahudi sermayesinin yarısını hiçbir zaman gayrimenkule bağlamaz kirada oturmayı tercih edermiş. Sermayesinin yarısını gayrimenkule bağlamayan Yahudi kazancının yarısını ise reklama harcamaktan kaçınmazmış. Reklamın kötüsü olmaz lafı hiçbir zaman dillerinden düşmezmiş. Adamlar ticaretinde çok titiz ve dürüst izledikleri ticari politikayı izleyen birçok kişi var ülkemizde. Sadece biz değil tüm dünyanın ticaret hacminin yüzde 50’sinden fazlası ellerinde. Gelelim saadete Büyük Torbalı Gazetesi her sene olduğu gibi bu senede Takvim, ajanda, anahtarlık, duvar saati ve kalem gibi yeni yıl promosyonları yapıyor. Yeni yıl için promosyon düşünen esnaf, iş adamına bir telefon kadar yakınız. Dileyenler beni veya gazetemiz muhabirlerini arayabilirler. Her sektörün reklam ve promosyona ihtiyacı var, bir anahtarlık ve takvim yaptırmanın maliyeti düşünüldüğü çok maliyetli değil. Görüşüp fiyat almanızda hiçbir sakınca yok telefonlarınızı bekliyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web