Büyük Torbalı

İlk adım sevinci

Ayağı içe bastığı için yürüyemeyen 3 yaşındaki Nermin bebek, bir tiyatrocu sayesinde yürümeye başladı. Tiyatrocu Osman Tufan Bayman’ın aracılığıyla başlayan uzun tedavi sonucunda Nermin Bebek, 3 yaşında adım atmaya başladı.Ayağı içe bastığı için yürüyemeyen 3 yaşındaki Nermin bebek, bir tiyatrocu sayesinde yürümeye başladı. Tiyatrocu Osman Tufan Bayman’ın aracılığıyla başlayan uzun tedavi sonucunda Nermin Bebek, 3 yaşında adım atmaya başladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İlk adım sevinci
622 Görüntüleme
22 Aralık 2016 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DOĞUŞTAN yürüme engeli bulunan 3 yaşındaki Suriyeli Nermin bebek, içe basan ayakları yüzünden yürüyemiyordu. Savaşta kaçıp Torbalı’ya kadar yerleşen Nermin bebeği şans eseri fark eden Mülteci Çocuklara Destek Girişimi kurucusu olan tiyatrocu Osman Tufan Bayram, çocuğun hayatını değiştirdi. 6 ay önce Torbalı’daki çadırlara bir ziyaretinde yürüyemeyen Nermin’i fark eden Bayman, Nermin için girişimlerde bulundu. Nereye nasıl gideceklerini bilmeyen aileyle beraber hastaneye defalarca gitti. Yapılan yardım, destek ve gerçekleşen operasyonlarla birlikte Nermin bebek geçtiğimiz hafta yürümeye başladı. Savaşın yüzünü gösterdiği çocuk, şimdilerde yürümenin mutluluğunu yaşıyor.

EL ELE VERDİLER

Nermin bebek ve ailesi bu süreçte tedavi için Torbalı’dan İzmir’e defalarca gidip geldiler. İnşaatlarda çalışan babanın en büyük çocuğu olan Nermin bebeğe ilk olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. M. Can Koşay destek oldu. Koşay talihsiz çocuğun tedavisini ve takibini üstlendi.  Sonra 3 ay boyunca alçılı ayakla gezen Nermin, ameliyata alındı. Bir süre sonra da özel bir ayakkabı giymesi gereken çocuk için Nurgül Kürtür Semiz sponsor oldu. 2 ay o ayakkabıları çıkarmayan Nermin önceki gün ilk adımlarını attı. Yaşananları anlatan Osman Tufan Bayman, çok duygulandığını, bir çocuğun yürümesinin paha biçilemez bir duygu olduğunu kaydetti.

DUYGU DOLU İFADELER

Ailesinin de Nermin için çok emek harcadığını belirten Bayman, “Annesi hamileydi. Babası inşaatlarda işçi, birçok zaman araba tuttu gelip giderken. Haftanın 3 günü kazandığını, Nermin’in İzmir’e gelip gidebilmesi için ayırdı. Ağustos’un çok sıcak günlerinde Nermin’in bacağı alçıya alındı. 3 ay sabırla dayandı. Ve geçen gittiğimizde, Nermin bize doğru yürüdü. Bunu çok bekledik, hayal ettik. Öyle güzel yürüdü ki. Çocuklara güzel yollar, yolculuklar yakışır. Bir çocuğun yürüyebilmesi ne olağanüstü, ne güzel.” dedi. Bayman ayrıca tedavi süresince aileye ve talihsiz bebeğe yardımcı olan Prof. Dr. M. Can Koşay ile Nurgül Kürtür Semiz’e teşekkür etti. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web