Büyük Torbalı

INSAAT AKINI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
INSAAT AKINI
404 Görüntüleme
07 Kasım 2010 - 22:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ILÇENIN yeni gözde caddelerinden olan Torbali Caddesi, insaat firmalarinin gözdesi haline geldi. Cadde 2008 yilindan itibaren müteahhitlerin akinina ugradi. Koca Insaat, Yildirim Insaat, Ekinci Insaat, Uçüzler Insaat, Yeni Ay Insaat gibi birçok müteahhit firma, Cadde’de lüks konutlar insa ediyor. 1 kilometrelik yol üzerinde yaklasik 15 arazi ise yeni evle-rin insa edilmesini bekliyor. Insa edilen evlerin zemin katlarinin dükkân olmasi ilerleyen yillarda bölgenin daha da canlanmasina neden olacaktir. Yeni Ay Insaat firmasi sahiplerinden Mehmet Yeniay, 2 yil içerisinde Ertugrul Dörtyol  Kavsagi’ndan, Torbali-Ödemis demiryoluna kadar uzanan bölgenin tamaminda insaatlarin yükselecegini ifade etti.

2 YILDA INSAATLAR YUKSELDI

YOGUN göç nedeniyle artan nü-fus, insaat sektörünün hizli bir sekilde büyümesini sagladi. Son 10 yilda ilçede yükselen modern binalar, Izmir’de yapilan insaatlardan daha kaliteli. Modern binalar ilçenin çehresini de degistirdi. Lüks dairelere olan talep, sektörün büyümesini ve açilan firma sayisinin artmasini sagladi. Bir zamanlar insaat firmalarinin en çok talep ettigi bölge olan Sadik Ileri Bulvari, artik yerini Torbali Caddesi, Muzaffer Kebapçigil Korulugu ve Özbey Yolu üzerine birakti. Müteahit firmalar bu bölgelerde yogunlasmaya basladi. Insaat sektörünün 2 yildir gözde yerlerinden olan Torbali Caddesi’ndeki büyük degisim ise görenleri sasirtiyor. 2008 yilina kadar tek katli evlerin yogun oldugu bu bölge, simdilerde lüks dairelerden olusan apartmanlarin bulundugu bir yer haline geldi. Insaat hareketliliginin 2 yil daha devam etmesi bekleniyor.

BOS ARAZILER DOLACAKTIR

ILÇENIN önde gelen müteahhit firmalarindan Koca Insaat, Yildirim In-saat, Ekinci Insaat, Uçüz-ler Insaat, Yeni Ay Insaat gibi birçok kurulus bu cadde üzerinde projelerini hayata geçirdi. Bu cadde üzerinde kat yüksekligi izni verilmesi nedeniyle müteahhitlerin burayi tercih etti-gini söyleyen Mehmet Yeniay: “Burada 6 kata kadar izin verili-yor. Fiyatlar 110 ile 115 bin TL arasinda degisiyor. Oldukça lüks konutlar insa ediliyor. Su anda cadde üzerinde 15 arazi daha bu-lunuyor. Bunlarda da 2 yil içeri-sinde yeni binalarin yükselecegini tahmin ediyoruz. Apartman-larin zemin katlari dükkân olarak yapildigi için önümüzdeki yillar-da hareketlilik artacaktir” dedi.

INSAATLAR BITINCE YOL PARKE TASIYLA DÖSENECEK

2000 yilinin basindan bu yana büyük bir gelisimin yasandigi Torbali’da Ka-zimdirik, Ismet Pasa, Eski Izmir, Mithatpasa, Hükü-met ve Agalar Caddeleri parke taslariyla dösene-rek oldukça modern bir görünüme kavustu. Parke taslarinin dösendigi cad-delerin en önemli özelligi ise is hacminin bu cadde-lerde yogun olmasi. Ticari gelisimin hizla arttigi Tor-bali Caddesi’nde de insa-atlarin bitmesiyle birlikte, Torbali Belediyesi bozuk olan yollari parke tasiyla döseyecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web