Büyük Torbalı

Insaatçi çiragi sektörü fethetti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Insaatçi çiragi sektörü fethetti
276 Görüntüleme
24 Aralık 2010 - 22:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Ileri Insaat’in sahibi Cengiz Ileri oldukça basarili bir yükselis hikâyesine sahip. Cengiz Ileri su günlerde Ayrancilar’da 6 blok, 4’er daire ve 9 kattan olusan Ileri Prestij Konutlari ile adindan sikça sözettiriyor.

1978 yilinda çiraklikla basladigi iste bugüne kadar sayisiz konut ve projeye imzasini atan Ileri Insaat’in sahibi Cengiz Ileri, Ayrancilar’da 6 blok, 4’er daire ve 9 kattan olusan Ileri Prestij Konutlari ile adindan sikça söz ettiriyor. 12 milyonluk yatirimla 100 kisiye is istihdami saglayan firma, “Ayrancilar’in cehresini degistirecegiz” slogani ile hizla büyüyen firmalar arasinda yerini aliyor.

AYRANCILAR’IN ÇEHRESINI DEGISTIRECEGIZ

TORBALI merkez olmak üzere ilçenin bir çok bölgesinde insaat sektörü hizla yükseliyor. Özellikle Ayrancilar’da 2000 yilindan bu yana faaliyette olan Ileri Insaat insaat sektörünün yildizi parlayan firmalari arasinda yerini aliyor. 1986 yilindan 2000 yilina kadar taahhüt isleri yapan firma 2001 yilindan sonra Ileri Insaat olarak Izmir Alsancak’ta faaliyetlerine basladi. Yapsat isine baslayan firma 24 yil içerisinde 400 adet konut, 150 adet is yeri, 150.000 metrekare alana sahip konut ve insaat projelerine imzasini atti. Bostanli, Buca, Gaziemir’de sayisiz konutun yapimina imzasini atan Ileri Insaat, önde gelen firmalardan olan Pehlivanoglu Sirketler Grubu’nun 400 bin metrelik deposunun yapimina imza atti. Ayrancilar’da bir çok dairenin de yapiminda imzasi bulunan firma su anda 6 blok, 9 kattan olusan ve 216 dairelik Prestij Konutlari’nin yapimini sürdürüyor. 137 metre kareden olusan Prestij Konutlarinin içerisinde çocuk oyun alanlari, havuz, güvenlik, daire içi intel konusma gibi son sistem ve modern bir yapiya sahip olacak. Ayrancilar’a kaliteli isler yapmak için geldigini ifade eden firma sahibi Cengiz Ileri: “Bu bölgeye yabanci degilim. Izmir’de faaliyette oldugumuz dönemlerde de buralara is yaptik. Buralarda bulunan hatiri sayili dostlarimiz ve çevremiz oldugundan buraya yatirim yaptik. Deyim yerindeyse Ayrancilar’in çehresini degistirecegiz” dedi.

MAHALLE STATUTUSU BIZI ZARARA SOKTU

ÇIRAKLIKLA basladigi iste hizla büyüyerek en lüks dairelerin yapimina imzasini atan Cengiz Ileri, yaptigi islerin yani sira kalitesinden de oldukça söz ettiriyor. Insaat sektöründe kalite ve güvenin simgesi haline gelen firma, projelerinde güvenlik, sosyal yasanti ve çevre düzenlemesine de gösterdigi özenle farkli bir misyonu benimsiyor. 23 yillik tecrübe deneyimini günün gereklerine göre proje ve teknoloji alanlarinda yenileyerek müsterilerine rahatlik ve konfor sunuyor. Ayrancilar’in belde statüsünden mahalle statüsüne geçmesinin insaat firmalarina çok zarar verdigini ifade eden Cengiz Ileri: “Ayracilar’in mahalle statüsüne geçmesi islerimize yüzde 50 etki yapti. Insanlarin Ayrancilar’a bakis açisi degisti. Satislarimizda büyük ölçüde zarara ugradik. Ilçe olma düsüncesi ile burayi tercih ettik. Böyle olacagini bilseydik buraya yatirim yapmazdik. Bir çok is adami da yatirim yapmaktan kaçiyor”

BIZIM IÇIN ÖNCE INSAN GELIR

TORBALI’NIN merkezinde kooperatif tarzi insaat yapildigini dile getiren Ileri: “Torbali merkezde genelde kooperatif tarzi düsünce hakim. Çok lüks yapan isinin hakkini veren firmalar da var. Ama yapsat mantigi ile hareket eden firmalar diger ciddî firmalara da zarar veriyor” dedi. Ev almak isteyenlerin günümüzdeki sartlari degerlendirmeleri gerektiginin de altini çizen Cengiz Ileri: “Faiz oranlari suanda çok iyi. Insanlarin ev almalarinin tam zamani. 1012 yilda kira öder gibi ev sahibi olabilirler” dedi. Su anda yapilan Prestij Ileri Konutlari’nin lüks ve uygun fiyata oldugunun da altini çizen Ileri: “Bizim su anda yaptigimiz dairelerin taksitli fiyati, 105 Bin TL ile 120 Bin TL arasinda satisa sunuluyor. Zaten suanda yüzde 35’i satilmis durumda. Binalarimizda isi yalitimi, dis cephe montola, salonlarda giydirme cephe mevcut. Hepsi son sistem lüks dairler. Bunun yani sira Tepekule Yapi Denetim Firmasi ile çalisiyoruz. Asla kaliteden ve müsteri memnuniyetinden ödün vermiyoruz. Bizim için önce insan gelir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web