REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Insaatta Alman modeli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Insaatta Alman modeli
841 Görüntüleme
14 Mayıs 2014 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MAE Müteahhitlik ile Almanya’da yasayan ve insaat sektöründe faaliyet gösteren Mehmet Ali Akbas, firmasini ilçeye tasidi. Akbas Insaat’i kuran basarili müteahhit, Torbali’daki insaat sektöründe Alman modelini uygulayacak

 23 yil boyunca Almanya’da insaat sektöründe boy gösteren Mehmet Ali Akbas, 1 yil önce temelli Torbali’ya döndü. 3 ay önce Akkale Insaat’i kuran Akbas, ilk olarak 20 dairelik projesinin startini verdi. 1 ay içerisinde çalismalarin baslayacagi proje tamamen orta ve alt gelirli vatandaslara yönelik olacak. Firma olarak her kesime hitap eden daireler insa edeceklerini kaydeden Mehmet Ali Akbas, Almanya’daki insaat sektörü ilçemizdekini karsilastirdi. Almanya’da en büyük evin 90 metrekare oldugunu kaydeden Akbas, mutfak ve salon gibi odalarin ise abartili bir büyüklüge sahip olmadigini belirtti. Ilçemizde ise mutfak ve salonun 20’ser metrekareden büyük oldugunu ifade eden Akbas: “Daire büyüdügü zaman maliyetler artiyor. Almanya’daki sistemi ilçemizde uygulayarak alt ve orta gelirli vatandaslarimizi da ev sahibi yapacagiz. Ilk projemizdeki dairelerin ortalama fiyati 100 ile 120 bin lira arasinda olacak” dedi.

KULTUR FARKI EVE YANSIYOR

Almanya’daki insaatlarin sap dökme islemini yapan ve ayda ortalama 3 bin 500 metrekarelik is hacmine sahip MAE Müteahhitlik, günde 10 daire tamamliyordu. Büyük firmalarla çalisan MAE Müteahhitlik’in sahibi Mehmet Ali Akbas, 2006 yilinda Torbali’ya ilk sap makinesini getiren isim oldu. Teknolojik ve yenilikleri yakindan takip eden Akbas, 3 yil önce ailesini Torbali’ya gönderirken, 1 yil önce de kendisi ilçeye geldi. Almanya’daki insaat sektörüyle ilgili olarak bilgiler veren basarili müteahhit, “Ilçemizdeki gibi bir adam on is yapmiyor. Sadece uzmanlastigin alanda is yapabilirsin. Bu da hizmet kalitesini arttiriyor. Bizde 23 yil boyunca sadece sap döküm isleri yaptik. Yurt disindaki dairelerle ilçemizdeki evler arasinda büyük bir fark var. Kültür farki evlere yansiyor. Almanya’daki en büyük ev 90 metrekare. Ilçemizde ise 300 metrekareyi buluyor. Ilçemizdeki evlerde oturma odasi bulunurken, Almanlarda böyle bir oda yok. Biz misafiri her zaman en iyi oda da agirlamak isteriz. Bu nedenle en büyük odayi onlara ayiririz. Almanlar ise ‘Evin en iyi odasinda ben kalirim’ düsüncesine sahip. Ayrica mutfaklarimiz ve holümüz çok büyük. Orada kullanilmayan hiçbir alan yok” diye konustu.

ASGARI UCRETLI EV SAHIBI OLACAK

1 yil önce temelli olarak ülkeye geri dönüs yapan Mehmet Ali Akbas, 3 ay önce Akkale Insaat’i kurdu. Ertugrul Mahallesi’ndeki Torbali Caddesi’nde ve Özel Olgun Koleji karsisinda ofisi bulunan firma, ilk projesine de 1 ay sonra baslayacak. Almanya’da olmasina ragmen Torbali’daki birçok firmayla ortaklik yapan Akbas, ilçedeki insaat sektörünü daha iyi yerlere getirmeyi hedefliyor. Yenilikleri seven biri oldugunu kaydeden deneyimli müteahhit, “Ilçeye ilk sap makinesini getiren biri olarak 8 yil önce ilk ses geçirmez, isi yalitim ve yerden isitma sistemli evi yaptim. Bundan böyle de ilçedeki bazi kaliplasmis fikirleri degistirecegim. Suanda Torbali Mahallesi’nde 20 dairelik bir projemiz olacak ve 1 ay içerisinde çalismalara baslayacagiz. 2+1 daireler 90 metrekare büyüklüge sahip olacak. Dairelerimizin fiyatlari ise ortalama 100 ila 120 bin lira arasinda degisecek. Bu projemizle alt kesime hitap edecegiz. Kaliteden ödün vermeyecegiz. Ilk hedefimiz para kazanmaktan ziyade insanlara hizmet edebilmek. Asgari ücretli bir vatandas da yaptigimiz binalardan ev sahibi olabilecek” dedi.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web