REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşçiler çalıştı, öğretmenler savundu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşçiler çalıştı, öğretmenler savundu
155 Görüntüleme
03 Mayıs 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1 Mayıs İşçi Bayramı önceki gün Torbalı’da olaysız bir şekilde kutlandı. Gerçekleşen kutlamalar sırasında yüzlerce işçi ise çalışmalarını sürdürdü. Eğitim Sen’li öğretmenlerin açıklamalarını yaptığı yerde bir temizlik işçisinin çalışması ise günün karesi oldu.

ÖNCEKİ gün birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de büyük coşkuyla kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı için ilçede de kutlamalar gerçekleşti. Torbalı Eğitim Sen İlçe Temsilciliği Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirirken Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası(TEKSİF) temsilcileri de Ayrancılar’da bir yürüyüş gerçekleştirdi. Olaysız bir şekilde gerçekleşen kutlamalarda ise ilginç bir ayrıntı gözlerden kaçmadı. İşçilere yönelik bir basın açıklaması gerçekleştiren Eğitim Sen’li öğretmenler basın açıklamasında işçilere yönelik talepleri sıralarken, o sırada belediyenin temizlik işçisinin açıklamanın yapıldığı alanın karşısında işini sürdürmesi dikkatlerden kaçmadı.

İŞSİZLİK VURGUSU

İşçi Bayramı’nda Belediye Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştiren öğretmenlere, etraftan geçenler korna sesleri ve alkışlarla destek verdi. Eğitim Sen Torbalı İlçe Temsilcisi Kemal Karakoyun burada yaptığı konuşmada; “2016 1 Mayıs’ı, 126. kez işçi sınıfının uluslararası düzeyde birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanıyor. 1 Mayıs, ilk kez kutlandığı 1890 yılından bu yana, bütün ülkelerde, hem işçi ve emekçi sınıfların birliği, hem de her fırsatta birbirine karşı kışkırtılan halkların eşitlik yurttaşlık mücadelesinin en somut şekilde alanlara yansıdığı bir mücadele günü olarak kabul edilmektedir. Emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarının ağırlaşması, işsizlik, yoksulluk ve güvencesiz çalışmanın yaygınlaşması, iş cinayetleri, kadın cinayetlerinin belirgin bir şekilde artması, emek ve demokrasi güçlerine yönelik baskı, şiddet ve saldırılar iç içe geçmiştir. Toplumsal yaşamın bütün alanları iktidarın baskıcı ve otoriter uygulamaları ile kuşatılmış, yaşam ve eğitim hakkına yönelik saldırılar artmıştır” şeklinde belirtti.

KİRALIK İŞÇİ

İlçede bir diğer 1 Mayıs kutlaması ise Ayrancılar’da gerçekleşti. Ayrancılar’daTEKSİF’e üye işçiler Barış Manço Caddesi’nde bir ürüyüş gerçekleştirip, basın açıklaması okudu. Basın açıklamasında kiralık işçi konusuna değindi. Tekstil işçileri toplu sözleşme talepleri ile birlikte kiralık işçilik, özel istihdam büroları ve kıdem tazminatlarının fona devredilmesi konularında da kaygılarını dile getiren bir açıklama yaptı. İşçiler kiralık işçilik yasasının Meclisten çıkması halinde işten atılmaların hızlanacağını, patronların işçi kiralayacağını düşündüklerini belirtti. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web