REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşimiz varken iş arıyoruz

Torbalı’da İŞKUR’un sisteminde yaklaşık 10 bin kişi iş arıyor. İşsizlik rakamıyla uyuşmayan bu rakamı çalıştığı halde iş arayan kişilerin oluşturduğu ifade edildi. Bu kişiler, gerçek işsizlere ulaşımı zorlaştırıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşimiz varken iş arıyoruz
71 Görüntüleme
13 Aralık 2016 - 13:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İŞSİZLİĞİN en az olduğu yerlerin başında gelen Torbalı’da işsizliği bitirmek adına Torbalı İŞKUR Hizmet Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Torbalı’yla beraber 7 ilçeye hizmet veren İŞKUR’da şu an kayıtlı 30 bin kişi iş arıyor. Bunların 10 bini Torbalı’da yer alırken, bu sayının çok büyük bir kısmının çalıştığı halde iş arayan kişilerin oluşturduğu öğrenildi. Yaklaşık 1900 kişinin işsizlik maaşı aldığı hizmet müdürlüğüne, bir işleri olduğu halde daha iyi bir iş umudu bulunan binlerce kayıtlı bulunuyor. Bu kişilerin çoğu zaman işsizlerin haklarına girerek, işsizliğin devam etmesine neden olduğu savunuldu.

30 BİN KİŞİ İŞ İSTİYOR

Kısıtlı araç gereç, dar imkanlarla birlikte, haftanın 7 günü süren mesailerle İŞKUR bu yıl yaklaşık 6 bin kişiyi iş sahibi yapsa da sistemde hala 30 bin kişi iş arıyor. İşsizlik rakamıyla uyuşmayan bu rakam bir işi olup da yine iş arayan kişilerin artırdığı öğrenildi. Torbalı İŞKUR Hizmet Müdürü Mustafa Şimşek, “Kurum olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önceliğimiz gerçekten de işsiz olanları istihdam edebilmek. Ancak sistemimizde 30 bini aşkın kişi iş arıyor gözüküyor. Bunları çok büyük bir kısmının ise belirli bir işi var. İşleri olduğu halde iş arayanlar bu sayının neredeyse yüzde 70’ini oluşturuyordur” dedi.

10 AYDA REKOR KIRDI

Öte yandan İŞKUR yılı ilk on ayı verilerine göre 2016 yılında kendi rekorunu kırdı. Ekim ayına kadarlık süreçte tüm sektörlerde 2 bin 534 işyeri ziyareti gerçekleştiren kurum bu ziyaretler çerçevesinde 10 bin 277 kişilik iş ilanı aldı.  Bu iş ilanları için 20 bini erkek olmak üzere tam 26 bin 984 kişiyi ilanlara yönlendirdi. İŞKUR ayrıca 2016 yılında Halk Eğitim Merkezi, Ticaret Odaları vb. kamu kurum ve kuruluşları ve Özel Sektör firmalarıyla tam 145 grupta toplam 2 bin 858 kişiye iş arama becerileri eğitimi de verdi. İŞKUR Hizmet Müdürlüğü 1.824 kişiye işsizlik maaşı ödüyor.

NE İŞ OLSA YAPMAM

Geçtiğimiz yıllarda yeniden yapılandırılan İŞKUR, işsizliğe savaş açtı. Aileden başlayarak istihdam konusunu yeniden ele alan kurum uzmanları, artık işsizlere zimmetli bir şekilde çalışıyor. Kurumun en önemli hedefi genç işsizlerin sayısını azaltmak. Bu doğrultuda çalışmalarını yoğunlaştıran İŞKUR, firmalarla da dirsek teması halinde. İŞKUR’un işverenlerle yaptığı görüşmelerden çıkan sonuçlara göre sanayicilerin eleman sıkıntısını iki temel sebebi var. Birincisi mesleksizlik, ikincisi iş beğenmeme. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web