REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşyeri açmadan, bize danışın

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşyeri açmadan, bize danışın
761 Görüntüleme
23 Aralık 2015 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Marketçilerle toplantı yapan TTO Başkanı Olgun, yeni girişimcilerin yatırım yapmadan önce, odaya danışıp bilgi almaları gerektiğini söyledi. Olgun “İş yeri açma konusunda odalara yasal yetki verilmeli. İhtiyaç olmayan bölgelere açılan iş yerleri yatırımcıya kepenk kapattırıyor” dedi.

 

 

TORBALI Ticaret Odası’nın meslek komitelerine bağlı üyelerine yönelik gerçekleştirdiği toplantılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bakkal ve market işletmecileri ile bir araya gelen Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirdi. Ticaret Odası’nın yeni kongre merkezi binasının bittiğini ve taşınma işleminin sürdüğünü dile getiren Olgun, son dönemlerde açılan ve ardından kapanan mekânlarla ilgili olarak: “Yanlış yatırımlar nedeniyle maalesef bazı işletmeci arkadaşlarımız kısa sürede kepenk kapatıyor. Girişimci yatırımı yapmadan önce, odamıza gelip yatırım yapmak isteyeceğini belirtecek. Oda olarak gerekli analizleri yaptıktan sonra, yatırım konusunda bilgilendirme yapacağız. Bir bakıyoruz, aynı sokakta 5 tane market bir arada. Orada market değil de manav ihtiyaç. Bu gibi sorunların önüne geçmek için bu yasal olarak yetkinin odalara verilmesi gerekiyor” dedi.

 

TOBB ÖRNEK GÖSTERDİ

 

Yusuf Usta’da gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda ilk olarak Meclis Başkanı Erkan Aksoy konuştu. Torbalı Ticaret Odası olarak akredite denetiminden geçtiklerini dile getiren Erkan Aksoy, meslek komiteleri toplantılarına da değindi. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu tarz toplantıların yapılmadığını kaydeden Aksoy: “Yaptığımız toplantılar, TOBB tarafından Türkiye’deki diğer odalara da örnek gösterildi. Şuanda da diğer odalara uygulama olarak anlatılıp tavsiye ediliyor. Oda başkanımızın firmalara yaptığımız ziyaretler TOBB’un akreditasyon sisteminde ‘iyi uygulama’ olarak gösterildi. Hatta ülke genelindeki birçok oda, bizden sonra bu tarz toplantıları başlatmış durumda. Aynı meslekte olanlar arasında genelde rekabet olur. İlçemizde ise tatlı rekabet ve birlik-beraberlik mevcut. TTO olarak firmalar arasında çimento görevi görüyoruz” diye konuştu.

 

MARKET VE AVM’LER BİRİBİRİNE DÜŞMAN

 

Gıda satışı yapan işletmeler konusunda açıklamalarda bulunan Olgun: “Büyük marketlerle bakkalları bir araya getirmeliyiz. Bakkallar marketlere, marketler de AVM’lere düşman. Daha iyi ve kaliteli hizmet için sektörün temsilcilerini buluşturmamız gerekiyor. Ayrıca sorunlardan bir tanesi de girişimcinin gelişigüzel yatırım yapması. Örneğin, bir girişimci gidip 5 tane marketin olduğu sokağa bir market daha açıyor. Ama bölgede öyle bir ihtiyaç yok. Bölge halkının manav, kasap gibi işletmelere ihtiyacı olabiliyor. Yanlış kararlar yüzünden birçok esnaf kepenk kapatıyor. Bu nedenle, girişimciler yatırım yapmadan önce mutlaka bize danışsınlar. Ayrıca bu konuda odalara yasal yetki verilmeli” diye konuştu.  Gökhan YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web