REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Izmir’de sondan üçüncü olmanin acisi çikarilacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Izmir’de sondan üçüncü olmanin acisi çikarilacak
216 Görüntüleme
07 Temmuz 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali’nin okul öncesi egitimde Izmir’de sondan üçüncü olmasi Ilçe Milli Egitim’i harekete geçirdi Kurulacak bir komisyon ile  yüzde 30 olan okul öncesi egitim orani yüzde 86’ya çikarilacak 

TORBALI Ilçe Milli Egitim Müdürlügü, okul öncesi egitimde Izmir ortalamasini yakalamak için kollari sivadi. Ulkemizde 0-6 yas arasi egitimin giderek yayginlasirken, ilçemizde bu oran maalesef yüzde 30 oraninda. Izmir’de okul öncesi egitim yüzde 70 oranindayken, Torbali’daki bu oranin oldukça düsük olmasi büyük bir problem. Izmir Il Milli Egitim Müdürlügü’nün ‘Okul öncesi egitimi yayginlastirma’ adi altinda bir proje baslattigini söyleyen Ilçe Milli Egitim Sube Müdürü Abdülrezak Kaldan: “Bu projenin Torbali ayagi için yogun bir sekilde çalisiyoruz. Yapilacak olan çalismalar sonrasinda yil içerisinde hedefimize ulasirsak, okul öncesi egi-timde Izmir’i dahi geride birakabiliriz” dedi.

HEDEF IZMIR’I YAKALAYIP GEÇMEK

OKUL öncesi egitimin çocuklar, aileler ve toplum açisindan birçok faydasi var. 0-6 yas arasini kapsayan erken çocukluk dönemi çocugun en hizli gelistigi dönemdir. Okul öncesi egitim, sosyal ve duygusal gelisimi destekleyerek, yetiskinlik döneminde de kisilerin daha üretici ve verimli olmalarini ve sahip olduklari potansiyeli tam olarak kullanmalarini saglar. Çocuklarin egitiminde ve gelisiminde bu kadar büyük bir öneme sahip olan okul öncesi egitim artik ilçemizde de yayginlastirilacak. 125.000 nüfusa sahip olan Torbali’da okul öncesi egitim sadece 1 anaokulu, Kiz Meslek Lisesi’nde ve 28 ilkögretim okulunda yer alan ana siniflarinda veriliyor. Toplam 1150 kisiye verilen egitimin, ilçedeki diger okullarda da verilmesi plânlaniyor. Hedef-lerinin 48-72 aylik çocuklarin oldugunu söyleyen Kaldan: “Proje kapsaminda ilçedeki bütün ilkögretim ve liselerde okul öncesi egitim verilecek. Bu konuda yogun çaba sarf ediyoruz. Okul müdürleriyle bugün konuyla ilgili olarak Torbali Lisesi’nde bir toplanti tertipleyecegiz” diye konustu.

ALPKENT VE ATATURK MAHALLESI’NE ANAOKULU

ILÇE Milli Egitim Müdürlügü bün-yesinde bir komisyon kurulacagini söyleyen Sube Müdürü: “Daha sonra okul öncesi egitim görecek olan ögrencileri tespit edecegiz. Ayrica okullardaki fiziki sartlarda düzenlemeler yapilacak. Ilçemizde su anda sadece bir tane anaokulu var. Yeni egitim ögretim yili içerisinde Alpkent Mahallesi’ne ikincisini de açmayi planliyoruz. Il Milli Egitim Müdürlügü bu konuyu yakindan takip ediyor. Öte yandan nüfusu giderek artan ve potansiyel sahibi olan Atatürk Mahallesi’ne de önü-müzdeki yillarda yeni bir anaokulu yapmayi hedefliyoruz. 48-72 aylik çag nüfusumuz 3967. Su anda sadece 1150 ögrencimiz anasinifla-rinda okuyor. Tüm okullarda anasinifi açarsak, 3500 ögrenciye hizmet verecek düzeye geliriz. Bu da okul öncesi egitim görme oranini % 30’dan % 86’ya çikarir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web