Büyük Torbalı

Jandarma ve polis göz açtırmıyor

Ülke genelinde yaşanan olaylar neticesinde, güvenlik güçleri önlemlerini arttırdı. Torbalı genelinde de polis ve jandarma sıkı bir şekilde çalışıyor. Ekipler gece gündüz demeden Torbalı’nın dört bir yanında güvenliği sağlamak adına mücadele veriyor. Bu mücadelenin meyvelerini de kısa sürede topluyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Jandarma ve polis göz açtırmıyor
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
89 Görüntüleme
10 Şubat 2017 - 8:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın aylık ve yıllık asayiş verileri birer gün arayla gazetemizde yayınlandı. Her iki kurumun bu verileri gerçekten de göz dolduruyor. Çok kısıtlı imkanlara rağmen mucizeyi başarmış jandarma ve polis.

Her iki kurumunda personel sayısı az olmasına rağmen, gerçekleştirdikleri çalışmalar, imza attıkları operasyonlar, yakalanan suçlular göz önünde bulundurulunca, başarı ortaya çıkıyor. Jandarma ve emniyet mensuplarını bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

NEDİR BU E-SİGARA ÇILGINLIĞI?

Son dönemde internet üzerinden satılan ve sigarayı bırakmak isteyen kişiler tarafından kullanılan elektronik sigaralar gençlerin ilgisini çekmiş olacak ki birçok genç elektronik sigara alarak kullanmaya başladı. Elektronik sigara kullanıcılarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Hemen hemen her köşe başında elinde elektronik sigara olan birini görebilmek mümkün. Türkiye’de satışı olmamasına rağmen, internet ve sosyal medya aracılığı ile satılan elektronik sigaralar virüs gibi yayılıyor adeta.

Genellikle de sigarayı bırakmak isteyenler veya sigaranın zararından kurtulma amacında olanlar bunu kullanıyor. Uzmanlar, elektronik sigaranın sıvı nikotinin pil tarafından ısıtılarak buharlaşmasını sağlayan bir cihaz olduğunu belirtiyor. Kullanıcılar cihaz ucundan çıkan buharı solurlar. Elektronik sigara içinde su, nikotin, propilen glikol, gliserol, tatlandırıcılar ve aromalar bulunmaktadır. Deneysel çalışmalar elektronik sigara dumanına maruz kalan farelerde akciğer hasarı oluştuğunu göstermiştir.

Yani elektronik sigara, öyle sanıldığı çok da masum değil. Mevcut sigaralara göre daha güvenli olduğu iddia edilmekte ama en az sigara kadar zararlı. Bence herkes buna dikkat etmeli. Ayrıca bu üründe mevcut sigara gibi resmen bağımlılık yapıyor. Aman ha, sigaradan kaçayım derken elektronik sigara kurbanı olmayın.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Torbalı her dönem ticaretin hareketli olduğu bir ilçe olmuştur. Hemen hemen her sektörden onlarca firma bulunuyor ilçede. Fakat bugüne kadar sektörlerin en büyük sıkıntısı birlik ve beraberlik sağlayamamak olmuştu.

Daha önce kuyumcular, ekmekçiler bunu sağlamayı başarmıştı ve halen devam ediyor bu beraber hareket etme fikri. Geçtiğimiz günlerde de laminant parke döşeme ustaları bir araya gelip, taban fiyat uygulamaya karar vermişti. Hatta bununla ilgili bir toplantı yapıp gerekli kararı da almışlardı.

Son olarak da ilçedeki halı yıkamacılar bir araya geldi. Geçtiğimiz yıllardan bu yana birçok kez toplanan ama bir türlü ortak karara imza atamayan halı yıkamacılar, bu kez anlaştılar. Bu anlaşma ile halı yıkamada kalite çıtası daha da yükselecek. Taban fiyat ile hizmet kalitesi düşürülmeyecek. İlçedeki 20-25 halı yıkamacı bu kararın altına imzayı atmış. Gerçekten de güzel düşünmüşler. Bu tarz oluşumlar, tüketici açısından da kaliteli hizmetin önünü açar.

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web