REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaç Azat ölecek?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaç Azat ölecek?
522 Görüntüleme
01 Haziran 2016 - 9:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son olarak önceki gün 12’lik Azat’ıın öldüğü üst veya altgeçidin olmadığı Subaşı yolunda, vatandaşlar binlerce aracın geçtiği karayolundan okullarına gidip geliyor. Özellikle öğrenciler, her gün ölüme adeta meydan okuyor.

Subaşı Mahallesi’nde başta öğrenciler olmak üzere karşıdan karşıya geçenlerin kabusu her gün tekrarlanıyor. Son olarak önceki gün henüz 12 yaşındaki Azat Erten’in kaza geçirerek hayata veda ettiği yolda neredeyse her gün bir tehlike atlatılıyor. Vatandaşların birçok işi için karşıya geçmek için kullandığı karayolunda ne güvenlik geçişi var ne de sinyalizasyon. Subaşı ve Pamukyazı mahallelerinin en büyük sorunu, saatte, binin üzerinde aracın geçtiği İzmir Aydın asfaltına üstgeçit yapılamaması. Bölgede oturan öğrenciler ve vatandaşlar, bu yoldan karsıya geçebilmek için trafik ekipleri veya belediyenin görevlendirdiği çalışanlar tarafından karşıdan karşıya geçebiliyorlar. Bu bölgede yeni bir düzenlenmenin yapılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, üst veya alt geçit yapılmasını istiyor.

HER GÜN AYNI TEHLİKE

Yolu en aktif kullananlar ise okula giden çocuklar. Günde en az iki defa bine yakın öğrenci bu yolu kullanırken, veliler de büyük tedirginlik yaşıyor. Subaşı İlköğretim Okulu’na giden öğrenciler haftanın 5 günü ölüm tehlikesiyle burun buruna. Kaldırım, refüj, sinyalizasyon ve üst-alt geçidin olmaması öğrencileri zor durumda birikiyor. Azat Erten’den önce de bu bölgede ölümlü kazaların yaşandığı ve vatandaşlarında tedirginliğin devam ettiği öğrenilirken, sorun halen devam ediyor. Torbalı Belediyesi tarafından görevlendirilen bir kişi her gün öğrencileri karşıdan karşıya geçirse de mesai ve eğitim saatleri dışında da çok fazla kişi karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor. Bir anlık dalgınlığın çocuklarının hayatına mal olduğunu belirten aileler, bir an önce geçit yapılmasını istiyor.

ÖLÜM YOLU

Torbalı Belediyesi’nin görevlendirdiği bir çalışan, her gün okul giriş ve çekiş saatlerinde yolda güvenliği sağlamaya çalışıyor. Çocuklarının her an kaza ile karşı karşıya olduğunu söyleyen veliler çocuklarını okula gönderirken oldukça tedirgin. Birçok aile çocuğunu kendisi okula götürüp getiriyor. Yetkililerin önlem alınacağını söylediği yolda henüz bir çalışmamanın yapılmaması geçtiğimiz gün 12 yaşındaki bir çocuğun hayatına mal olmuştu. Bu durum Subaşı Mahallesi sakinlerini ise isyan ettirmiş durumda. Üst veya alt geçidin olmaması özellikle çocukların okula giriş ve çıkış saatlerinde sorun oluyor diyen mahalle sakinleri, yetkililerin bu konuda acilen önlemler alması gerektiğini söylediler. Yıllardır dile getirilen ve bir türlü çözüme kavuşmayan İzmir Aydın asfaltı, vatandaşlar arasında ise ‘Ölüm yolu’ olarak biliniyor. Daha önceki yıllarda karşıdan karşıya geçmek isteyen birçok kişi bu yolda hayatını kaybetmişti. Son kaza ise üç gün önce bir çocuğun ölümüyle sonuçlanmıştı. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web