Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

KAFAMDA DELİ SORULAR (AKTRONOT)

Arka arkaya teknik ve toplumsal konuları yazınca ister istemez biraz gerildik. Benim kalemim sivri, insanlar eleştiriye kapalı. Böyle olunca da gereksiz gerginlikler yaşıyoruz

19 Şubat 2021 - 14:09 'de eklendi ve 878 kez görüntülendi. A+A-

KAFAMDA DELİ SORULAR (AKTRONOT)

Arka arkaya teknik ve toplumsal konuları yazınca ister istemez biraz gerildik. Benim kalemim sivri, insanlar eleştiriye kapalı. Böyle olunca da gereksiz gerginlikler yaşıyoruz. Bu sebepten dolayı ortamı biraz yumuşatmak adına araya bir eğlenceli yazı sıkıştırmak istedim. Gerçi benim kafama takılan sorular da bazen tahrik edici olabiliyor ama artık idare edeceksiniz. Bu sorular sadece size özel soruluyor. Çok uzatmadan ilk soruyla başlıyoruz;
• Kitabın tam ortasından soruyorum; 1.Adnan döneminden ihalesi yapılan ve kimilerine göre ufak bir ödenekle bitirileceği iddia edilen binanın akıbeti ne olacak? Hani kaymakamlık ve bazı müdürlükler taşınacaktı? Genel iktidar-yerel muhalefet vekil talimatı ile el atmıştı. Ödenek çıkarılıp tahsis edilecekti. Beni heyecanlandıran tarafı tapunun da taşınacak olup trafiğe olacak olumlu etkisi. Sahiden ne oldu %41’de unutulan binaya? Yoksa 3. İsmail döneminde bu takasa karşı çıkan mı oldu?
• Benim gibi gece uyumayan adam, kadim dostum Hüseyin Birçek’e geçen sabaha karşı yazdım; ‘Deli sorular yazacağım bana sufle ver’ dedim. Hatta çanak soru da sordum; ‘Uzaya gidecek ilk Türk astronot ilçeden seçilirse, kim olur?’ dedim. Hiç düşünmeden Hüseyin Günaydın dedi. Oysa onunla birlikte seçeneklerde ben, Halis Koç ve Cinayet Hasan da vardı.
• Hüseyin bunun üzerine bir soru da benden dedi ve bombayı patlattı. Uzaya gidecek ilk Türk ilçeden seçilecek bir Ak-troll olursa buna uzaya gittikten sonra ‘Aktronot’ desek olur mu dedi. Bütün gün aklıma geldikçe güldüm.
• Aktronot ile ilgili isim öner dedi, ilk aklıma geleni önerirsem kavga çıkar dedim. Tamam ben tahmin ettim dedi. Eski dost ile Bursa buluşmamıza çok az kaldı. Yazıyı kaleme aldığım Tefenni’de işim biter bitmez, kar yolları açar açmaz, ibibikler öter ötmez ordayım.
• İnsanlar Kemalpaşa kavşağını pas geçmek için tarla yollarına yöneldi. Yakında Kaplancık yoluna yol üzeri tesisler yapılır. Merak ettiğim konu; kavşak yapımına başlanınca bu tarla yollarına yenileri eklenecek mi? Yoksa uçan arabalarla mı tanışacağız
• Her sene yenilenen, Atatürk Mahallesini – Eğerci yoluna bağlayan 3.köprü kadar stratejik köprüyü bu sefer yangından mal kaçırırcasına yapmasak nasıl olur? İçine bir tutam teknik, biraz mühendislik, karar miktarda ilim katsak ve milli serveti her yıl çar-çur etmesek diyorum. Çok mu zor?
• Büyük gürültü koparılan ve askıdan inen meşhur planda yapılan itirazlara, itirazın sahibine bakmadan hakkaniyetli şekilde cevap verilebilecek mi? Yoksa ben bilmem büyükşehirim bilir mi diyecekler?
• Plana biraz baktım. Bol miktarda Belediye Hizmet Alanı (BHA) markalaması yapılmış. Buralarda da 1.Adnan döneminde olduğu gibi mantar gibi parklar mı bitecek?
• İlçede yıllardan beri bir öğretmenevi yok, kadın sığınma evi, çocuk sığınma, düşkün sığınma yok. Yok oğlu yok… Huzurevinin yarısını 15 yılda zor bitirdik. Proje 6 kat, yapılan 3 kat. Huzurevinin karşısına 1.Adnan ihtiyacı gördü sağlık ocağı yaptı, 3 İsmail geldi halk eğitime verdi. Halkın eğitimi sağlığından daha önemli demek. Barış yapı eyalet muhtarı Atatekin Doğan açıklama yapmaktan usandı. İnsanlar pandemi sürecinde çile üstüne çile çekiyor. Olay Çakırbeyli’deki gibi ekşın barındırmadığı için “Has Bahçenin Gülleri” topa girmiyor. Soracak soru bulamıyorum bu konuyla alakalı.
• Planın hazırlama ihalesini alan arkadaşın bunlardan haberi var mı? Yoksa bu tesislerin yapımı belediye sorumluluğunda mı? Bir öğretmenevi olması için kaç tane belediye binası yapıp yıkmak gerekiyor ?

İş bu yazı bir paragraf ve 10 sorudan ibaret olup tarafımdan kaleme alınmıştır. Aktronot hariç tamamı son bir saatte üretilmiş sorulardır.
Saygılarımla…

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BEKLENEN İHALE OLUYOR BEKLENEN İHALE OLUYOR

Yazımı 3 Mart günü saat 08.30’da demokrasinin ve medeniyetin beşiği Ertuğrul Mahallemdeki mütevazi çalışma ofisinden yazıyorum. Berber ...

1.CEMRE İLÇE SİYASETİNE DÜŞECEK! 1.CEMRE İLÇE SİYASETİNE DÜŞECEK!

Kavşak sorunu, otopark meselesi, kafamda deli sorular derken iyice bunaldım. Pandemi sürecinde koskocaman bir kış eve kapanıp yazılarım...

BİR TÜRLÜ DEĞİŞEMEYEN YÖNETMELİK – OTOPARK BİR TÜRLÜ DEĞİŞEMEYEN YÖNETMELİK – OTOPA...

Bu ülkede imarla ilgili yönetmelikler önce ihtiyaca göre çıkarılır. Daha sonra yürürlülük tarihi belirlenir ki herkse pozisyonunu belir...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Başkan Uygur’dan mesaj var Başkan Uygur’dan me...

Bugün gece saatlerinde Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur...

Çok fonksiyonlu yazıcı makinası satın alınacak Çok fonksiyonlu yazıcı ma...

Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı, çok fonksiyon...

Organizasyon hizmeti alınacak Organizasyon hizmeti alın...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Satınalma Dairesi Başkanlığı Hiz...

Bina çatı onarım işleri yaptırılacak Bina çatı onarım işleri y...

İzmir Hava Eğitim Komutanlığı, bina çatı onarım işleri yaptı...

BEKLENEN İHALE OLUYOR BEKLENEN İHALE OLUYOR

Yazımı 3 Mart günü saat 08.30’da demokrasinin ve medeniyetin...

İnşaat maliyetleri Bitcoin gibi İnşaat maliyetleri Bitcoi...

Konut stoğunun tükendiğini ifade eden TTO Başkanı Olgun; i...

70 küçükbaş hayvanı çaldılar, 33 gün sonra yakalandılar 70 küçükbaş hayvanı çaldı...

Torbalı’da bir ahırdan 70 küçükbaş hayvan çalan 2 şüpheli, J...

3 KIRMIZI, 13 TURUNCU, 12 SARI, 2 MAVİ 3 KIRMIZI, 13 TURUNCU, 12...

İzmir’in ilçe bazlı vaka yoğunluk haritası Seferihisar Beled...

Ekmek satın alınacak Ekmek satın alınacak

Tatvan Belediyesi Basın Yay. ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, ...

Mıcır ve bypass malzeme satın alınacak Mıcır ve bypass malzeme s...

Talas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, mıcır ve bypas...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım